Jana Rychterová a spol. - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Jana Rychterová a spol. acoustic-folk / Dobřejovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Argentinec
  Tak hraj
 • Taneční
  Dneska ještě můžem
 • Vrásky
  Dneska ještě můžem
 • Měla jsem vrásky na čele
  Dneska ještě můžem
 • Aleluja
  Dneska ještě můžem
 • Tak hraj
  Tak hraj
 • Můj anděli
  Tak hraj
 • Mrak
  Mrak

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Písničkářka s kytarou a písně, které překvapí třeskutým smyslem pro humor, lehkostí, ale tu a tam i hlubokou strunou smutku. Chytré texty o životě, jídle, pití, lásce i smrti, tu k smíchu i k pláči dotvářejí příjemnou muziku šmrncnutou šansonem, folkem i jazzem. Kapela je složená ze skvělých muzikantů - Michal Žára (housle, bicí), Radim Linhart (piano), Eva Šašinková (kontrabas).

Bio a historie

Jana Rychterová začala jako písničkářka s kytarou, postupně se k ní přidávali skvělí muzikanti - Lenka Uhlíková na housle, později Vladimír Iljič Pecháček, také houslista. Jana se své písničkářské dráze pár let věnovala jen okrajově, protože víc pozornosti dávala kapele Two Voices, která interpretuje klasickou hudbu - slavné maličkosti s Janinými texty. Ty jsou občas humorné až šílené (například Chačaturjanův Šavlový tanec o krádežích), jindy se pouštějí do vod duchovních (Bachův Air), ale vždy jsou perfektně zasazené do hudby velkých mistrů. Písničkářská tvorba si ale přesto neomylně našla svoji cestu na svět - jako voda ve skále. Jana začala vystupovat s názvem kapely Jana Rychterová a spol., což zahrnuje skvělé instrumentalisty: Michal Žára na housle, Radim Linhart na piano, Eva Šašinková na kontrabas, občas se muzikanti promíchají podle časových možností, ale základ - Jana s kytarou - zůstává. Letos vyšlo CD s názvem Dneska ještě můžem, které se pohybuje na pomezí folku, šansonu, blues s občasným závanem jazzového větru.