Jana Rychterová a spol. - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jana Rychterová a spol. acoustic-folk / Dobřejovice

„šansony i blues, smích i pláč...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Argentinec- Tak hraj (2014) 58 ×
  • Taneční- Dneska ještě můžem (2019) 39 ×
  • Vrásky- Dneska ještě můžem (2019) 31 ×
  • Měla jsem vrásky na čele- Dneska ještě můžem (2019) 32 ×
  • Aleluja- Dneska ještě můžem (2019) 23 ×
  • Tak hraj- Tak hraj (2014) 141 ×
  • Můj anděli- Tak hraj (2014) 93 ×
  • Mrak- Mrak (2008) 92 ×

Fanoušci: 8

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
1 891
Poslechnuto skladeb
509
Profil registrován
26.1.2016

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Písničkářka s kytarou a písně, které překvapí třeskutým smyslem pro humor, lehkostí, ale tu a tam i hlubokou strunou smutku. Chytré texty o životě, jídle, pití, lásce i smrti, tu k smíchu i k pláči dotvářejí příjemnou muziku šmrncnutou šansonem, folkem i jazzem. Kapela je složená ze skvělých muzikantů - Michal Žára (housle, bicí), Radim Linhart (piano), Eva Šašinková (kontrabas).

Bio a historie

Jana Rychterová začala jako písničkářka s kytarou, postupně se k ní přidávali skvělí muzikanti - Lenka Uhlíková na housle, později Vladimír Iljič Pecháček, také houslista. Jana se své písničkářské dráze pár let věnovala jen okrajově, protože víc pozornosti dávala kapele Two Voices, která interpretuje klasickou hudbu - slavné maličkosti s Janinými texty. Ty jsou občas humorné až šílené (například Chačaturjanův Šavlový tanec o krádežích), jindy se pouštějí do vod duchovních (Bachův Air), ale vždy jsou perfektně zasazené do hudby velkých mistrů. Písničkářská tvorba si ale přesto neomylně našla svoji cestu na svět - jako voda ve skále. Jana začala vystupovat s názvem kapely Jana Rychterová a spol., což zahrnuje skvělé instrumentalisty: Michal Žára na housle, Radim Linhart na piano, Eva Šašinková na kontrabas, občas se muzikanti promíchají podle časových možností, ale základ - Jana s kytarou - zůstává. Letos vyšlo CD s názvem Dneska ještě můžem, které se pohybuje na pomezí folku, šansonu, blues s občasným závanem jazzového větru.