I Warned You - O kapele | Bandzone.cz

I Warned You melodic-death / Karlovy Vary

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • 01 - Intro
  Hoods of Incomplete
 • 02 - Up to us
  Hoods of Incomplete
 • 03 - The Travelers
  Hoods of Incomplete
 • 04 - Fragments to guide
  Hoods of Incomplete
 • 05 - Vantage Point
  Hoods of Incomplete
 • 06 - Departure
  Hoods of Incomplete
 • 07 - Hoods of Incomplete
  Hoods of Incomplete
 • 08 - Sequels
  Hoods of Incomplete
 • 01 - Intro
  Breathing The Scarlets
 • 02 - Pray
  Breathing The Scarlets
 • 03 - Breathing the Scarlets
  Breathing The Scarlets
 • 04 - Revenge
  Breathing The Scarlets
 • 05 - Election
  Breathing The Scarlets
 • 06 - Sands of Time
  Breathing The Scarlets
 • 07 - Reach
  Breathing The Scarlets
 • 08 - Nothing Gets Forgiven
  Breathing The Scarlets
 • 09 - Origin
  Breathing The Scarlets
 • 10 - I Warned You
  Breathing The Scarlets

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Growl, Scream
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Ukulele, Balalajka, Mandolína

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Máza: vox
Frantic: bicí
Vitalij: kytara
Fero: kytara
Zdenda:
basa


Bio a historie

Kapela I Warned You vznikla v Chodově roce 2010 po rozpadu kapely F.O.E.D.
Založili ji bubeník Franz (ex-F.O.E.D.) a ex-basak Cutterred Flesh Roman. Potom se přidali na post kytaristů Fery (ex-F.O.E.D) a Vitalij (Pandemia, Cutterred Flesh). Po krátké době Romana vystřídal Tom a jako zpěvák se nakonec usadil Franta. 

V roce 2011 kapela nahrává dvouskladbové demo ve Vyškovském studiu Davos a představuje svůj materiál na pódiích. 

Koncem září 2012 IWY nahrávají v Davosu materiál na Breathing the Scarlets, které 18. 12. 2013 vyšlo pod Pařát magazine & productions. Na nahrávce je slyšet nový zpěvák Máza, který nahadil Frantu. Deset songů se nese ve stylu modernějšího melodického metalu s vlivy death/core a mapují vývoj kapely I Warned You. Těsně po vydání desky byl basák Tom nahrazen Zdeňkem (Cutterred Flesh, Hadem pro mého munga, Fallen Angels).

12. 10. 2014 kapela vydává druhé album s názvem Hoods Of Incomplete. Album bylo nahráno stejně jako "BTS" v Davosu. Hoods Of Incomplete vychází pouze v digitální podobě a fanoušci si ho mohou poslechnout a pořídit za dobrovolnou cenu na Bancampu kapely. Ke dvou skladbám z "HOI" jsou natočena i propagační videa, a to konkrétně ke skladbě The Travelers - guitar playthrough video a ke skladbě Fragmets to Guide - lyric video. Obě lze nalézt na youtube.

V květnu, respektive 18. 5. 2015, vydává kapela zbrusu nový singl Limitless, ke kterému vychází i první oficiální klip I Warned You. O jeho natočení a střih se postaral Radim Věžník z Rattle Bucket a o mix a mastering skladby pak Marc Görtz z Caliban. 

Rok 2016 se pak u I Warned You nesl v duchu životního dobrodružství. Od 13. do 31. ledna jsme s kapelou cestovali do Mexika na společné turné s našimi přáteli Enough Has Been Said. Na turné Back To School Tour 2016 jsme odehráli celkem deset koncertů, a to jeden i s americkými Cattle Decapitation a poznali spoustu nových přátel. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I Warned You was founded in Chodov in 2010 after breaking F. O. E. D. band. Found it drummer Franz (ex- F. O. E. D)  and ex-bass player of Cutterred Flesh Roman. Then came guitarists Fery (ex- F. O. E. D) and Vitalij (Pandemia, Cutterred Flesh). After quite short time was Roman replaced by Tom and as singer came Franta. 

In the year 2011 band recorded two-track demo in Vyškov´s Davos Records and started to present own material on stages.

In the end of September 2012 IWY recorded in Davos album Brathing the Scarlets, which 18. 12. 2013 came out by Pařát magazine & productions. You can hear new singer Máza on album, who replaced Franta. Ten songs is in the style of modern and melodic metal with death/core influences. Tightly after puting the album out came into band bass player Zdeněk (Cutterred Flesh, Hadem pro mého munga, Fallen Angels) who swaped Tom.

12. 10. 2014 came out second album Hoods of Incomplete. Album was recorded in Davos also. Hoods of Incomplete is available only in digital form and fans can hear and buy it for voluntary price on Bandcamp profile of the band. For two tracks from "HOI" were made promotional videos too. Specifically for song The Travelers - guitar playthrough video and for song Fragments to Guide - lyric video. You can see both on youtube.

In May, 18. 5. 2015, came out the newest singl Limitless, which is supported with first oficial videoclip of I Warned You. Its making and cut was under care of Radim Věžník from Rattle Bucket and mix and mastering under care of Marc Görtz form Caliban.  

The year 2016 was in the spirit of our life´s adventure. From 13rd to 31st January we were in Mexico on tour with our friends Enough Has Been Said. On Back To School Tour 2016 we were playing on ten gigs and one of them was with American Cattle Decapitation. We met a lot of new friends also.