Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ivo Cicvárek progressive-folk / Brno

„stále hraju:)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Zahrada

Pár postřehů z letošní Zahrady:

- Páteční koncert ve složení já, Lada, Jirka Svítek (klarinet improvizace) a Kuba Šimáně (basa napůl improvizace) proběhl  v pohodě - s Kubíčkem jsme  to měli "nacvičené" už z pondělního koncertu v Brně. Bylo to zase jiné než s běžným OKEM, klavír a spousta prostoru pro melodickou basu. Po koncertě chodili posluchači, kde jsem Kubu sebral. Holt v Mošnách pod zpíváním není zdaleka tak slyšet, jak skvěle hraje...

- V sobotu s Textovou dílnou už se dařilo o poznání méně. Asi jsem byl nedospalý a improvizace mi teda moc nešla:) Ale zachránil to Slávek Janoušek a Arnošt Frauenberg, kteří zhudebnili přímo na place texty od účastníků živé dílny - ta proběhla dopoledne a chvílemi psalo asi 40 lidí. A vesměs dobře.

- V neděli nejprve rozcvička s Arnoštem Frauenbergem, po půl roce jsem si zase procvičil pravačku na akordeonu a bylo to...příjemné. A nakonec pro mě největší pódiový zážitek Zahrady, koncert s Pepou Streichlem + pochopitelně Jirka Svítek na klarinet a Lada. Asi nejlepší vystoupení, co jsme zatím s JAMAJZEM měli. Všechno fungovalo, lidé byli na konci dojatí, někteří posmrkávali do kapesníků. A my muzikanti taky... Dík Pepo, Lado a Jirko.


Všehochuť

S Ladou Šimíčkovou/Hiclovou, Pepou Streichlem a Jirkou Svítkem jsme v květnu jeli malou šňůru, reportáže z koncertů tady:

http://forum.slavekjanousek.cz/viewtopic.php?f=33&t=2142

Na nejbližším koncertě na Staré radnici v Brně bohužel nebude Petr Šmiřák, neb má generálku divadelního představení. Operativně jsem domluvil záskok: jelikož je to společný koncert s kamarády ze skupiny Mošny, jejich  výtečný basák, Kuba Šimáně (jinak též Cimbal Classic a jiné formace) pár písniček zahraje s námi místo tuby.

No a když už jsme u Mošen, ty točí desku - zajímavým obývákovým způsobem. Obývák je právě Kuby a už mě několikrát pěkně potrápil nad klávesovými pasážemi. Ale výsledek zní docela dobře, některé aranže se kupodivu dostávají směrem k docela progresivnímu folk-pop-rocku.


Kouřící králík

Na včerejším koncertě v Kouřícím králíkovi měla premiéru píseň Mikuláši (hudba IC, text Lada Hiclová). Koncert byl jinak moc fajn, hostující Jananas všechny dostal do varu a my zase do deprese. Nebo naopak? Já už ani nevím.