I.V.M. - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

I.V.M. pop-funk / Podivín

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • VZPOMÍNÁM 60 ×
 • Já tě znám 109 × Stáhnout MP3 zdarma
 • POJĎ NIC NEDĚLAT 311 ×
 • ČIVAVA 251 ×
 • ŽIJEME JEN JEDNOU 248 ×
 • Cesta- Tichý proud (2015) 534 ×
 • Neprobírám neprobrané- Tichý proud (2015) 403 ×
 • Hvězdný prach- Tichý proud (2015) 417 ×
 • Já se ptám- Tichý proud (2015) 409 ×
 • Ten den- Tichý proud (2015) 365 ×
 • Projdi tmou- Tichý proud (2015) 307 ×
 • Šaman- Tichý proud (2015) 285 ×
 • Léto končí- Tichý proud (2015) 273 ×
 • Plachty proti větru- Tichý proud (2015) 246 ×

Fanoušci: 5

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
7 597
Poslechnuto skladeb
4 418
Profil registrován
24.6.2014

Novinky

Skupina I. V. M.: Většinu písniček jsme napsali při víně

Své první album Tichý proud vydali v roce 2015 jako In Vino Musica (Ve víně je hudba). Důvodů tvrdit, že v dobrém víně je dobrá hudba, měli mnoho. Sami si ten pocit v rodném Podivíně na jižní Moravě dopřávají. Publikum i pořadatelé koncertů ale název komolili, a tak se rozhodli pro zkratku I. V. M. S ní vstoupili do etapy singlové.

Kapela I. V. M. má skvělé ohlasy na své koncerty.
Kapela I. V. M. má skvělé ohlasy na své koncerty. Foto: archiv kapely

Podivín je město, které má velkou hudební tradici. „Přesto když jsem byl v pubertě, tak u nás v podstatě žádná kapela nebyla. Byly spíš v Břeclavi, v okresním městě. U nás žilo jen pár muzikantů,“ vzpomíná zpěvák Radim Pacal.

Dodává, že první skupiny, které si pamatuje, vznikly v jeho rodišti až na konci devadesátých let, přičemž on byl zakladatelem jedné z nich.

I. V. M. se zrodili v roce 2014 coby jakýsi spolek hudebních solitérů z malého města. „Kapelu jsme založili s kytaristou Svatoplukem Hřebačkou a obklopili se muzikanty, kteří sice pocházeli z Podivína, ale hráli jinde. Mezi některými byl věkový rozdíl až dvacet let. Já předtím hrával s naším trumpeťákem Jirkou Majzlíkem v Praze s Gang of Lolitas,“ říká.

Skupina vlastně vznikla v divadelním prostředí. Pacal po návratu z Prahy přilnul k podivínským ochotníkům a tvůrčí setkání s Hřebačkou bylo základem vzniku I. V. M.

Skupina I. V. M. ve svém aktuálním klipu.

Skupina I. V. M. ve svém aktuálním klipu.

Foto: archiv kapely

„Dělali jsme spolu hudbu pro představení a po večerech jsme se scházeli u vínka. Skládali jsme a hráli, až jsme měli dost písniček, které jsme do divadelního představení nevyužili. Založili jsme tedy kapelu,“ přiblížil Pacal.

„Většina skladeb vznikla opravdu při pití vína. V podstatě se to stalo naším know-how. Když pijeme bílé víno, napíšeme písně rychlejší a svižnější. Když pijeme červené, mají melancholičtější a vážnější charakter,“ vysvětluje Hřebačka spojitost kapely s vínem, kterou si hned na začátku vetkla do názvu.

Pestrý debut

Debutové album Tichý proud je hudebně pestré. Jsou na něm koneckonců i skladby, jež byly napsány před vznikem kapely, a impulzem byla práce pro divadelní představení. Takové se nedrží pevných stylových mantinelů, naopak přicházejí v náladě, kterou si inscenace žádá.

„Když jsme se sešli na první zkoušce kapely, měli jsme spoustu písniček, z nichž většina byla otextovaná,“ vzpomíná Pacal. „Pokud jde o styl, já se dlouho pohyboval ve funku. Svaťa je zase spíš lyrický, folkový, více kytarový. Na našem prvním albu je ale i šansonová písnička s klavírem, také věci folkové, popové, funky a další.“

Mimochodem, od podivínského divadelního souboru se muzikanti po vzniku kapely nevzdálili. Dodnes s ním spolupracují, někteří v něm dokonce působí jako amatérští herci. „Právě teď zkoušíme autorskou hru Prase, jejímž autorem je režisér Tomáš Gala. Z velké části se ale vlastně jedná o muzikály, protože je v nich spousta původních písní,“ podotýká Pacal.

Po emisi debutové desky se kapela vrhla na vydávání singlů. Vše začalo písničkou Žijeme jen jednou, která se dostala do mnoha rádií. Tehdy, v roce 2017, odstartovala do dnešní doby trvající spolupráce s producentem Lukášem Chromkem.

Zarputilí muzikanti

Následovaly písničky Čivava, Pojď nic nedělat či před několika týdny vydaná Já tě znám s hostujícími zpěvačkou Evou Burešovou, saxofonistou Radkem Kašparem, jenž hraje v J.A.R. a kapele Xindla X, a již zmíněným Lukášem Chromkem, který se v ní představuje nejenom jako producent, ale i jako kytarista.

„Tvůrce našich klipů Radim Věžník nás pozval na natáčení videa k písni Dřevo pro Xindla X, protože potřeboval komparz. Při něm jsme se poznali s Radkem Kašparem. Dali jsme se do řeči, padli si do noty, a když jsme potom přijeli na jeden Xindlův koncert, abychom ho pozdravili, zeptali jsme se Radka, jestli by nám nesložil dechy k nové skladbě,“ vysvětluje Pacal.

„Od začátku jsme věděli, že písnička Já tě znám bude duet. Nicméně sehnat zpěvačku podle našich představ není obvykle legrace. Jde o to, jaký má výraz, jak se její barva hodí k hlasu zpěváka, jaká je v interpretaci a podobně. Napsali jsme si seznam, celý ho pak vyškrtali, a já si nakonec vzpomněl na Evu Burešovou, kterou jsem před lety viděl v televizní soutěži Česko Slovensko má talent. Dohledal jsem si, co zrovna dělá, a bylo mi jasné, že je přesně ta, kterou potřebujeme. Potěšilo nás, že do toho s námi šla, a ve studiu byla absolutně profesionální,“ přibližuje Hřebačka.

I. V. M. jsou momentálně na festivalech a chystají se na podzimní období městských nebo vinařských slavností. Plány mají jasné a velké.

„Jakmile dokončíme jednu věc, například vyjde nový singl, víme už, co budeme dělat dál. Plány nemáme malé. Když se s nimi svěříme svým kamarádům, spousta z nich si většinou ťuká na hlavu a myslí si, že jsme blázni. My do toho ale jdeme naplno, jelikož to jinak neumíme a protože to jenom tak má cenu. Jsme zarputilí a víme, co bude za rok, za dva,“ uzavírá Hřebačka.


Já Tě znám, tvrdí kapela I.V.M. s hostující Evou Burešovou

Upraveno:

Karel Souček, 11. 07. 2019

Skupina I.V.M. natočila roztančený letní duet Já Tě znám, na němž hostuje zpěvačka a herečka Eva Burešová. Ke spolupráci přizvala také saxofonistu z kapely J.A.R. a Xindla X Radka Kašpara a kytaristu Lukáše Chromka, který se zároveň postaral o produkci singlu. Videoklip vznikl v režii Radima Věžníka.   
Formace I.V.M. se ve své tvorbě opírá do aktuálních společenských témat. Skladba Já Tě znám přináší pohled na partnerské vztahy a krize, kdy pár zjišťuje, že i přes všechny problémy mu vztah vyhovuje. Za textem stojí textař a básník Petr Soukup, který se podílel i na předchozí skladbě.
Na písničce jsme pracovali víc než půl roku a téměř od počátku jsme vycítili, že by mělo jít o duet. Vždy je na něm ale nejtěžší to, abyste našli správného partnera, zpěváci si musí skvěle hlasově sednout a hostovi musí sednout i styl písničky. Nezbytná je samozřejmě také lidská stránka. Toto všechno Eva splnila! I natáčení klipu s Evou perfektně fungovalo a bylo neskutečné, navodila úžasnou atmosféru a neúnavně tančila s každým záběrem," komentuje spolupráci kytarista Sváťa Hřebačka.   
Hudební produkci I.V.M. svěřili opět Lukášovi Chromkovi z Blacksplash music, který je zároveň spoluautorem písničky a střihl si i roli ve videoklipu. Režie a scénáře se ujal Radim Věžník. Klip je postaven na několika jednoduchých barevných scénách, které působí živě a letně. Důležitou součástí jsou humorně odlehčené záběry. „S Lukášem i Radimem dlouhodobě spolupracujeme, mají naši plnou důvěru. Díky Radkovi Kašparovi se nám splnil kapelní sen, chtěli jsme s ním někdy něco udělat. Teď se to stalo," zdůrazňuje Sváťa.
Foto: Radim Věžník

CHILL-OUT v podání populární moravské kapely I.V.M.

Upraveno:

CHILL-OUT v podání populární moravské kapely I.V.M. (zdroj: MUSIC ZONE)

Oblíbená moravská kapela má nový, v řadě již třetí, videoklip s názvem „POJĎ NIC NEDĚLAT“. Tato kometa na obloze populární hudby zvířila prach ve stojatých paralaxách hvězdných stálic. Žádná ze současných hudebních planet nepohltila svou gravitací tenhle výbuch moravské SUPERNOVY. Ve spektru rádiových vln zachytitelných na Zemi je slyšet jejich poselství „POJĎ NIC NEDĚLAT“ na rádiu JIH (k 10.9.2018 deset týdnů na prvním místě Hitparády), rádiu Krokodýl a český rozhlas Olomouc, Brno a Zlín.

Youtube Video 4-6Qaw5P9nsYoutube Video 4-6Qaw5P9ns

Kapela I.V.M. je v současné době na podzimním turné k písni „POJĎ NIC NEDĚLAT“. Všechny doposud úspěšné koncerty završí v Břeclavi dne 22.prosince. K velké radosti posluchačů poskládala kapela I.V.M. repertoár ze svých největších hitů jako „Žijeme jen jednou a Čivava“ nebo již zmiňovaný hit „Pojď nic nedělat“. Slovy úspěšného producenta Lukáše Chromka „kapela je jako víno, když je dobrá surovina, není potřeba tolika zasahovat, ale stačí jen podtrhnout kvality daného produktu a vznikne něco výjimečného“.

Potvrzení kapelové energie, entusiasmu a zapálením pro věc je vydání třech videoklipů během pouhých 12 měsíců. A to, že co je psáno, to je dáno je pravda, se můžete přesvědčit při poslechu líbivých tónů, které na vás dopadají jako perseidy do pohodové atmosféry při samotných koncertech kapely I.V.M.

zdroj: https://music-zone.eu