Inženýři míru - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Inženýři míru punk / Olomouc

„primus´n´piss punk Olomouc“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Šalmaj
Nástrojové obsazení: Dudy
Nástrojové obsazení: Mrdanga

Kontakty a odkazy

kalisek@gmail.com - Kalíšek - koncerty, merchandising, ...
+420731956956 - Kalíšek - koncerty, merchandising, ...

Dodatečné info

Na začátku léta roku 2010 se pan Ing. Kalíšek spolu s panem Ing. Spikem domluvili, že by nebylo vubec špatné založit si kapelu. Po zdlouhavé poradě, která trvala asi 3 piva bylo všechno dohodnuto a byly rozdány první dvě funkce. Kalíšek vzal za své zpěv, ozembouch a parní válec, kdežto pan Spike si vzal na starosti Basovou kytaru, triangl a motorovou pilu. Následně se povedlo obsadit na post sólového kytaristy Ing. Ptáka, který se chopil i frkačky a klaksonu z kamionu.

Pak ale nastal problém největší, jaké zvučné jméno si zvolit. Po několika hloupých, spoustě dementních a nespočtu absolutně nepoužitelných názvů si Kalíšek vzpomněl na název, který vymyslel jeho bývalý spoluhráč z kapely Hrubá chiba - Fajoš (momentálně hrající v hudebním tělesu No Respond!). Slovo dalo slovo a bylo nám dovoleno používat název Inženýři míru. Pakliže si lámete hlavu s tím, proč zrovna tento název, pak vezte, že toto slovní spojení je opravdu hlubokomyslné (logo kapely a song Ing. Urino také ledasco napoví).

Začátkem ledna roku 2011 jsme našli dlouho hledanou zkušebnu v areálu bývalého závodu Milo, kterou jsme ovšem po dvou měsících vyměnili za větší ... v té samé budově, v tom samém patře.

V březnu roku 2011, pár dní po změně zkušebny se k našemu hudebnímu uskupení přidává další člen Anička. Smířen s pozicí doprovodné kytary , nosiče piva a roztleskávačky dovedl naši "hudbu" téměř k dokonalosti.

16.7.2011 po třech dnech zavřených ve zkušebně vydáváme první demo CD nahrané v rámci duchu DIY, které dáváme celé ke stažení. Křest proběhl 16.9. na kultovním Barbar Festu.

V září 2011 jsme opět vyměnli zkušebnu, kde pilně cvičíme a pijeme dodnes.

Tato kapela se dá považovat za jakéhosi nástupce dnes již zaniklé Olomoucké kapely Džufa, od které se chystáme obnovit jistou část jejího repertoáru :-)

Špína punku zdar! 

Bio a historie

Po dlouhém rozhodování, co o nás prozradit v sekci BIO, jsme se rozhodli pro jednoduché, leč výstižné výjádření, takže po jedné neblahé zkušenosti:

 

"BIO potraviny nežerem!" :-D