Ink Midget & Pjoni - O kapele | Bandzone.cz

Ink Midget & Pjoni electronica-experimental / Bratislava

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

06. června 2011
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Pjoni & Ink Midget EP Trailer
  Nezařazeno
 • Pjoni & Ink Midget - Nerd
  Nezařazeno
 • Pjoni - So Sorry
  Nezařazeno
 • Ink Midget - Similar Ache
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Ink Midget (Adam Matej) & Pjoni (Jonatán Pastirčák) si všeobecný respekt získali nekonvenčním pojetím soudobých hudeních žánrů ve svém strhujícím koncertním podání. Často je jejich tvorba zjednodušujícím způsobem charakterizována jako „experimentální elektronika".

Na jejich eklektický hudební styl tvrdě dopadá vliv „old-schoolového" britského labelu Warp, osmdesátkového industrialu, melancholie devadesátkového trip-hopu, stejně jako současný glitch-hop a zvukové „stěny" osobností jako je Ben Frost nebo Tim Hecker.

Youtube Video KPKGKQZ3DucYoutube Video KPKGKQZ3Duc

Bio a historie

Pjoni & Ink Midget – původně se jmenovali Tucan a hráli zajímavou alternativu ve složení bicí a violoncello. Tenkrát jim bylo kolem dvanácti a jejich texty se podobaly textům od bohéma Egona Bondyho. Málokdo jim asi věřil, že si tyhle trefné texty plné zatrpklé ironie, sociální reflexe a plastikovského kritizování novodobých poměrů psali sami. Kluci jsou dneska už jinde. Akustické miláčky vyměnili za elektrokrabičky z nichž vylétávají beaty jako projektily.