Iggy Mayerov - O kapele | Bandzone.cz

Iggy Mayerov noise-pop / Praha

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

26. března 2018
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Silence
  Nezařazeno
 • RIDE
  Nezařazeno
 • Stardust
  EP Silhouette
 • Silhouette
  EP Silhouette
 • Dandelion
  EP Silhouette
 • Reaching the End
  EP Stardust
 • Beast of Oceans
  EP Stardust

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv, Tamburína
Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Piano, klavír
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Iggy Mayerov vznikli na jaře 2017 ve složení:

Terka - zpěv, perkuse

Michal - kytara, zpěv

Kuba - baskytara, zpěv

Martin - klávesy, syntezátor

Jirka - bicí

Bio a historie

Iggy Mayerov je anglicky zpívající dream popová kapela z Prahy. Jejich zasněná tvorba s prvky shoegaze a synthpopu se vyznačuje ženským vokálem, který společně s klávesami a baskytarou vystupuje z mlhy zreverbovaných kytar. Hudba Iggy Mayerov zaujme posluchače svým plným zvukem ovlivněným mnoha žánry.
 
 
Projekt Iggy Mayerov vznikl na podzim roku 2016 v původně tříčlenné sestavě. Začátkem následujícího roku se k Tereze, Michalovi a Jakubovi přidal i klávesák Martin s bubeníkem Jindřichem, a na jaře, už v kompletním složení, nahráli své debutové EP a začali pravidelně koncertovat. Na podzim 2017 se zúčastnili soutěže kapel Skutečná liga pořádanou N.S.E.F. Production, kde postoupili do finále. Z celkového počtu 125 kapel se umístili pátí.
 
Skladbu Stardust zařadilo do programu rádio ALLfm z Manchesteru v „Through The Curtain“ show. Iggy Mayerov byli na jaře 2018 nasazeni na Radiu Wave do hitparády neobjevených talentů Startér, a jen o kousek jim uniklo finále. O rok později se soutěže účastnili znovu se singlem RIDE (produkovaný Danielem Šubrtem). Tentokrát postoupili až mezi finálovou trojici, a už v nové sestavě s bubeníkem Jiřím vystoupili v rámci Showcase koncertu Radia Wave v Café v Lese. RIDE zařadilo do vysílání kromě Radia Wave také rádio Express FM nebo Radio 1.
  
 
Iggy Mayerov hráli i na mnoha festivalech, například na Budějovickém Majálesu, festivalu Mezi Ploty, United Islands nebo Vary Good Fest. Zahráli také na Pontonu pořádaném hudebním měsíčníkem Headliner.
 
Od léta 2019 kapela spolupracuje s labelem Dayspeed Music, pod kterým Iggy Mayerov vydali i nejnovější singl Silence, a se kterým momentálně pracují na vydání debutového alba.

.