Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Iggy Mayerov noise-pop / Praha

„Singl RIDE je venku!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Stardust- EP Silhouette (2018) 462 ×
  • Silhouette- EP Silhouette (2018) 318 ×
  • Dandelion- EP Silhouette (2018) 255 ×
  • Reaching the End- EP Stardust (2017) 776 ×
  • Beast of Oceans- EP Stardust (2017) 590 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv, Tamburína
Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Piano, klavír
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Skupina Iggy Mayerov vznikla na jaře 2017 ve složení:

Terka - zpěv, perkuse

Michal - kytara, zpěv

Kuba - baskytara, zpěv

Martin - klávesy, syntezátor

Jindra - bicí

Bio a historie

Iggy Mayerov je anglicky zpívající dream popová kapela z Prahy. Jejich zasněná tvorba s prvky shoegaze se vyznačuje ženským vokálem, který společně s klávesami a baskytarou vystupuje z mlhy zreverbovaných kytar. Hudba Iggy Mayerov zaujme posluchače svou originalitou. Klasickou strukturu písní, kdy je zachované jasné pořadí slok a refrénů, v jejich tvorbě většinou nenajdete.

Projekt Iggy Mayerov vznikl na podzim roku 2016 v původně tříčlenné sestavě. Začátkem následujícího roku se k Tereze, Michalovi a Jakubovi přidal i klávesák Martin s bubeníkem Jindřichem, a na jaře, už v kompletním složení, nahráli své debutové EP a začali pravidelně koncertovat. Iggy Mayerov nejčastěji vystupovali v pražských klubech jako Rock Café, Chapeau Rouge, Cross a další. Na podzim 2017 se zúčastnili soutěže kapel Skutečná liga pořádanou N.S.E.F. Production, kde postoupili do finále. Z celkového počtu 125 kapel se umístili pátí. Skladbu Stardust zařadilo do programu i rádio ALLfm z Manchesteru v „Through The Curtain“ show. Iggy Mayerov byli na jaře 2018 nasazeni na Radiu Wave do hitparády neobjevených talentů Startér, kde se drželi pět týdnů na prvním místě. Festivalová sezona se nesla ve znamení prestižních festivalů jako např. Budějovický Majáles, Mezi Ploty nebo United Islands. Na konci léta vystoupila kapela na Showcase koncertu Rádia Wave a na Pontonu pořádaném hudebním měsíčníkem Headliner.