Hypnotic Face - O kapele | Bandzone.cz

Hypnotic Face metal / Svitavy

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Frost In Soul
  Gates Of Souls
 • Dancing With The Devil
  Gates Of Souls
 • The Fall
  Gates Of Souls
 • Tommorow
  Gates Of Souls
 • Insrumental
  Gates Of Souls
 • Whos The Slave
  Gates Of Souls
 • Brány Duší
  Gates Of Souls
 • Sword In My Side
  Gates Of Souls
 • Narrow Minded
  Gates Of Souls
 • The Pimp
  Nezařazeno
 • The End Of Sanity
  Nezařazeno
 • M.L.A.H.L.
  Nezařazeno
 • From Hell
  Nezařazeno
 • The Devil Within
  Nezařazeno
 • In This War
  Nezařazeno
 • Nameless
  Nezařazeno
 • End On Clouds
  Nezařazeno
 • Trash
  Nezařazeno
 • Sea
  Nezařazeno
 • Saturday
  Nezařazeno
 • life on the whels - CD WRITTEN BY LIFE
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

433787432
+420608084345 - Vilda

Dodatečné info

Marek Holec         Profilový obrázek

 HF FACEBOOK :    náhled obrázku

HF   YOUTUBE :  


 

 

 

Vilda Slinták - guitars ,vocals   

 • DEAN ML Noir XT   guit.Fokus explorer EX2.Bugera 6262 amp .SHURE T4N-PP wirrelless,Shure mic.

  Oblíbené kapely: Rage,Megadeth,Trivium,Pantera,Damageplan, Arch Enemy,MachineHead,Metallica,Exodus,Testament,OverKill, Annihilator,S.Y.L. Halford,Scar Symmetry,Hellyeah,Bullet for my Valentine,Killswitch Engage,In Flames,Soilwork,Soulfly,Devil Driver,Slipknot,Guns n Roses,...............

  Kontakt: hface@seznam.cz                http://bandzone.cz/fan/dime  

   

 

 

 

 

 

 
 
 

 • Meyra Ebert  Drums
 • Tama,Zildjian,Sabian
 • Oblíbené kapely:Metallica,Megadeth,Slayer,Grip inc,Testament
 
 •  Mirus Ovad - bass,vocals
 • Yamaha    
 • Behringer

 

                                                                              

                      

                                                  

Bývalí členové HYPNOTIC FACE

Radek Bob Bednář - guitars (1994-2012)       

Danny Chmelař- bass guitar (2009-2012)      

Miroslav Ovad - bass guitar (2005-2009)         Obrázek

Vlaďka Ebertová - bass guitar (2002-2005)     Obrázek

Petr Vala - bassguitar  (1996-2002)                   Obrázek

Standa Přichystal - Bass guitar ( 1994-1996 )

Petr Přichystal - Drumss ( 1994-1996 )           

Bio a historie

Kapela HYPNOTIC FACE hraje od konce roku 1994. Původní sestava: Vilda Slinták kytara, zpěv. Radek Bob Bednář kytara -Petr Přichystal bicí- Standa Přichystal. basa V lednu 1995 jdou poprvé navštívit nahrávací studio. Během několika hodin ve studiu Benas nahrávají tři skladby (Conscience, Alone, Murderers, Liars And Human Laws). Tyto skladby se objevují na jejich anonymním demu, které kapela rozesílá hudebním časopisům, rockovým klubům, a také na rockové vyhledávací soutěže. U kritiky byla tato nahrávka přijata vcelku kladně, až na občasné výtky na zpěv. Výsledkem tohoto snažení je postup do finále prvního ročníku Rockfestu Dobříš 95. Dříve než v říjnu odehrají svůj soutěžní set před porotou v Dobříši (Pavlíček, Broum, Špulák, Konrád, Číhal), jdou podruhé do studia (opět Benas) a během pěti dnů natáčejí pět nových skladeb (Sea, Marble And Man, Nameless, I Have No Idea, Nice Fucking Life), které se objevují na kazetě "The Animalman". V Dobříši se kapela zapsala na výbornou. Jako kapela vítězí a navíc zpěvák a kytarista Vilda, paradoxně vůči kritikům, vítězí i jako nejlepší zpěvák soutěže.

Po tomto úspěchu jsou HF plně vytíženi. Koncertují po celé republice, účastní se natáčení posledního Jandova pořadu Czech Rock Block v ČT, postupují do finále soutěže HIT CUP 95 v Praze na výstavišti, kazeta "The Animalman" sklízí úspěchy u kritiky i u posluchačů (prodáno cca 300 ks).

V prosinci téhož roku jdou již potřetí do studia (tentokrát Bellatrix) a nahrávají dvě nové skladby (Just Married, Frost In Soul). V roce 1996 se kapela ozval Michal Pavlíček s nabídkou natáčení do pořadu "Na Kloboučku". Natáčení probíhá v červnu a téhož měsíce kapela postupuje do finále soutěže RockEast Bohemia, kde se umístí na třetím místě.

Vše dále ubíhalo správným směrem, ale nic netrvá věčně a v kapele nastávají neshody. Bratři Přichystalové odmítají koncertovat (a to i v tak prestižních klubech jako byl např. Bunkr, Rock Café ...) a odcházejí z kapely. Vilda s Bobem hledají proto náhrady. Brzy nacházejí nového bubeníka. Je jím Míra Ebert z Bobovi bývalé kapely PO.O.L.S. Zatím zkoušejí ve třech a po cca čtvrt roku přichází baskytarista Petr Vala (ex. Mortiana). Zkouší se starý i nový materiál, ale i tak je rok ztracen a rozjetá kapela začíná znovu od začátku. V polovině roku 1997 začíná kapela znovu koncertovat a účastní se finále Broumovské Kytary. Objíždí po klubech opět celou republiku, zkouší a shání peníze na vydání nosiče.

Koncem roku 1998 (27.-29.11. !!!) natáčí HF ve studiu Shaark své první album nazvané "Written By Life". V prosinci pak přichází nabídka od Petra Jandy na účast na kompilaci CZECH ROCK SELECTION. V dubnu 1999 vychází CZECH ROCK SELECTION. V témže měsíci vyhrávají HF další soutěž, a to Kotelna 99. 1. 6. 1999 pak vystupují jako předkapela legendární americké kapely OVERKILL!

V prosinci roku 2002 HF podepisují smlouvu se společností Insanity records Germany. Pro tento label nahrávají HF během dubna a května 2003 své debutové album „The End Of Sanity“. Bohužel na podzim téhož roku firma Insanity records vyhlásila bankrot, kvůli čemuž album nevyšlo a skupina se musela poohlédnout po novém labelu, který by byl schopen vydat album, které již bylo komplet připravené. V únoru 2004 podepisují proto HF smlouvu se společností Crazy Life Music Germany, pod jejíž pobočkou Shark records album vychází 24.5.2004. Album bylo velice dobře přijato novináři na celém světě a následuje spousta výborných recenzí a mnoho rozhovorů . HF začali zase živě vystupovat. V prosinci točí klip na píseň „From Hell“. Na jaře 2005 přichází výměna na postu basisty, neb Vlaďka opět otěhotněla a tak ji nahrazuje Míra Ovad z kapely FAK..T.  Kapela slušně koncertuje,ale pak se po vzájemné dohodě kluci rozhodují věnovat naplno skládaná materiálu pro novou desku a na podiích se objevují pouze sporadicky.Materiálu postupně přibývá,skladby se ale rodí ve velice silných porodních bolestech.Kapela se přes to pomaličku chystá do studia,zdá se ale,že má na basáky pech jelikož během srpna 2009 ohlásil pro celkovou ztrátu zájmu o metalovou hudbu odchod  baskytarista Mirus Ovad.Na jeho místo je téměř okamžitě uloven 16 letý talentovaný mladík Dan Chmelař. Kapela pokračuje v přípravách nového materiálu a na přelomu roku 2010/2011 má již připraven kompletní materiál. Na jaře roku 2011 započínají nahrávací práce ve studiu Boba Kysílka  - Studio Bokys (http://studiobokys.webnode.cz). Nahrávání a následný mix zabere téměř celý rok. Nová deska je tedy kompletní a čítá 13 skladeb, pojmenována byla Gates of Souls a kapela hlásí hotovo v únoru 2012.

V následné době bohužel ale dochází k utlumení činnosti kapely, načež z kapely odchází dlouholetý člen Radek BoB Bednář (kytara) a také Danny Chmelař (basa).

Tím ale život v HF nekončí. Na post baskytary se do kapely vrátil Mirus Ovad. Po delším zvažování možností se stávající členové skupiny shodli v dalším pokračování kapely jako trio.

 

Dnešek: 2012 -   

 Vilda Slinták -gt, voc    
 Vladimír Ebert - dr       
 Mirus Ovad -bg    

     

 Historická data:

 2009 - 2012                  
  Vilda Slinták -gt, voc      
  Radek BoB Bednář -gt   
  Vladimír Ebert - dr          
  Dan Chmelař -bg  


 2005 - 2009                   
  Vilda Slinták -gt, voc      
  Radek BoB Bednář -gt   
  Vladimír Ebert - dr          
  Míra Ovad -bg                
 
 
 2002 - 2005
  Vilda Slinták -gt, voc
  Radek BoB Bednář -gt
  Vladimír Ebert - dr
  Vlaďka Liškutinová -bg
 
 
 1996 - 2002

  Vilda Slinták -gt, voc
  Radek BoB Bednář -gt
  Vladimír Ebert - dr
  Petr Vala -bg
 
 
 1994 - 1996
  Vilda Slinták -gt, voc
  Radek BoB Bednář -gt
  Petr Přichystal - dr
  Standa Přichystal -bg