H-Quartet - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

H-Quartet folk / Třebíč

„Barový folk z Třebíče“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

H-Quartet je třebíčská folková kapela. Hrající ve složení:

Hanka Linhartová: zpěv, akustická kytara

Jaromír Janata: zpěv, akustická kytara, elektrická kytara

Petr Bohuslav: klávesy, zpěv

Ivo Skrutek: baskytary

Zdeněk Svoboda: zpěv, zobcové flétny, bonga, perkuse, příčná flétna

Jitka Šulcová: cajon, zobcové flétny

 

Více informací na webu www.h-quartet.wz.cz

Bio a historie

Třebíčský H-Quartet vznikl v roce 2004 jako doprovodná kapela písničkářky Hanky Hložkové, dnes už Linhartové. Její písničky kapela uchopila tak trochu nepísničkářsky a mnohé z nich mají dnes úplně jinou podobu, než v původním sólovém provedení.
Kromě nich tvoří reperotár kapely také písničky kapelníka Jaromíra Janaty, kterým umí Hanka svou interpretací vdechnout tu správnou atmosféru.
Ze zakládajících členů klapely dnes už nehraje Petr Matoušek, který obohacoval zvuk H-quartetu o krásnou barvu příčné flétny. Když v průběhu roku 2008 odcházel, nastoupil na jeho místo Petr Bohuslav, hráč na klávesové nástroje. Ten nejen, že vylepšil věkový průměr kapely, ale také posílil její zvuk a kapela navíc získala i nové aranžerské možnosti. Klávesy se staly neodmyslitelnou součástí dnešního zvuku H-quartetu.
Od samého počátku tvrdí muziku Ivo Skrutek svymi baskytarami ve spolupráci s přesnou rytmikou Zdeňka Svobody. Ten navíc uplatňuje i svoje umění hry na zobcové flétny a díky jeho píli se do kapely vrací i někdejší zvuk příčné flétny.
V tomto obsazení hraje kapela až do začátku roku 2015. Již nějakou dobu kapela naráží na nedostatek rukou a nástrojů, které by bylo možné využít do svých písní. Nakonec se pětičlenný H-Qaurtet rozšíří o dalšího hráče, resp. hráčku. V dubnu tohoto roku nastupuje do kapely dlouholetá muzikantka Jitka Šulcová známá také z kapely Flautae Ululatae, která rozšiřuje zvukové možnosti kapely o další zobcové flétny a cajon.
Na přelomu roku 2016/2017 dochází k další změně ve složení kapely. Pod dlouhých letech odchází jeden ze zakládajících členů Zdeněk Svoboda. Málokdo to tuší, ale je to vlastně ten, který za vznik kapely může. To on způsobil, že se potkal Jarda s Hankou. Poté už chybělo velice málo a vznikl H-Quartet.

 

Naše CD:

 

  • H-Quartet - Jsi jako voda (2017)
  • H-Quartet - Smíšené zboží (2011)
  • H-Quartet - Za oponou (2008)
  • Hanka Hložková - Poslouchej ticho (2008)
  • Hanka Hložková - Demo (2004)
  • Hanka Hložková -  Hanka Hložková (2001)