Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hovada alkopunk-aggro / Kostelec nad Labem

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Kapela  HOVADA je spolek nejhorších rockerů z Kostelce nad Labem a okolí, se kterýma nechce nikdo hrát a jako takovým jim nezbylo nic jinýho,  než si založit těleso vlastní.  Vyjímku tvoří kytarista Cukr, který má ještě angažmá v populární kostelecké formaci Theron.

Dalšími členy Hovad jsou zpěvák a basista Petrák, statečně bojující  se zákeřným  Alzheimrem, bubeník Vrána s bipolární poruchou a kytarista Valda, který jsa vyhozen pro neschopnost  z revivalu Tří Sester,  spáchal následně sebevraždu oběšením, z čehož se úspěšně vylízal díky včasnému odříznutí a po řádné domluvě.

Všichni do jednoho mají  veliké problémy  s alkoholem, a tím pádem i ve svých osobních životech.

Hovada  vznikla spontánně v legendárním rockovým klubu Leopard na Silvestra při oslavě přelomu tisíciletí.

Žánrově se kapela dosud nevyhranila  a asi už to ani nestihne. Navíc,  nic cizího jí není  lidský, takže i krade!

Motto kapely zní:  Svoboda projevu je bezvadná věc, ale zároveň dává člověku jednu solidní jistotu. Právo zemřít hladem.

Bio a historie

PETRUCK (1969) - začínal za těžkýho bolševismu s pravým těžkým heavy metálem v roce 1981 jako kytarista Masoxu, následovala trashová Lobotomie a v 94´ krátkej románek s Danem Landou na turné s Valčíkem. Po pauzičce, která trvala až do listopádu roku 1999 zakládá Hovada, kde funguje jako hlavní striptér, choreograf, interpret textu, kytárista, basák, skladatel, textař a zpočátku i jako sponzor.

CUKR (1972) - kytarovej a počítačovej mák prověřenej kapelama jako třeba Selector, Notor, Prosectura , ProBaťa a Laxní přístup. Je to vášnivej kapelní kustod, má věčně vyleštěnýho marschalla a boty, pořád se směje, denně leje, měl bytnou s nožem, na níž má jako památku nespočetně jizev po celým těle. Obdivuhodný jsou jeho znalosti nabytý sledováním přírodovědných dokumentárních filmů. Jeho smysl pro přímočarý řešení má podstatnej vliv při konečný úpravě fláků.

 VRÁNA (1976) - Bubeník to kapel zvučných jmen známej však spíš z kapel Prosectura Depressive reality a Laxní přístup. Po kořaličce se z něj stávával velice agresivní tvor. Z jeho nejdivočejších kousků vyberme např. vytrhávání dopravních značek, převrhávání stolů v restauracích, házení družkou do skříně, lámání úsporných žárovek za svitu, metání koši a činelovými stojany. S oblibou spí v igelitových pytlích s hospodským odpadem. Za nejpovedenější společnej zážitek považuje kapela rozpoutání celohospodský rvačky na koncertíku pro motorkáře.

 VALDA (1968) - nastupuje počátkem rocku 2002. Z neznámých důvodů Valda držel celibát a nepil kořalku, což se po jeho příchodu do kapely od základu změnilo. Hrál v Metaxe, Borisovi Neúprosným, v Laxním Přístupu, v Iron Maiden revival a u Tří Sester banditos.

HOVADA byli i:

BASÁCI

DOCTOR - v prvopočátcích k basovýmu nástroji přizval Cukr Doctora, původně kytáristu, kerej měl za sebou učinkování v kapelách Selector, Prosektura a Menstruation. V mládí trpěl zvláštnůstkou,sbíral použitý dámský vložky. V kolektivu byl velmi oblíben pro svůj pracovní zápal a dochvilnost. Bohužel přeběhl ze zdravotních důvodů ke kapele Joudův Píst, nakonec však zakotvil ve formaci Starej šakal.

KOLÁČ - neubrzditelnej sedmilhář, byl odchycen ve volný přírodě, kde mu byl rozprášen vohníček, rozšlapána kytara s pájkou vypalovanými ornamenty na kterou lkal zaručený táborákový hitovky a byla mu vražena Baťova bezhlavá basovka. Pomalu nad ní získával převahu a naopak. Tvrdí, že hrál v kapelách Modrej stín a Sedm bambusů. V kapele zastával mimo jiný i funkci druhýho striptéra. 

MECI - 

BUBENIK

IGI  – brutální zámkovej dlaždič – zpívající bubeník, bombardér prověřenej kapelama Masox, Lobotomie a Pumpovy stroje. Z neznámých důvodů má posunutý hodiny a třičtvrtě hodiny dozadu. A to jak v létě, tak v zimě. Účastník zmrtvýchvstání Hovad v roce 2012. Nechápe a bojí se PC. Skupuje a  shromažďuje stánky – viz píseň Stánkař. Pro neskutečné pracovní přetížení byl nucen band opustit. Momentálně bubínkuje u neméně slavné kostelecké bandy Theron.