HIV positive - O kapele | Bandzone.cz

HIV positive metal-hardcore / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • The Frame of My Mind (EP 2012)
  Nezařazeno
 • Hostage of Your Conscience (EP 2012)
  Nezařazeno
 • LIFE (demo 2013)
  Nezařazeno
 • CRAMPS OF PLEASURE (demo 2013)
  Nezařazeno
 • UNDER CONTROLE (demo 2013)
  Nezařazeno
 • Last Race (...to the roots! 2008)
  Nezařazeno
 • Flames of Lust (...to the roots! 2008)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

     

 

Bio a historie

BIO:

Začátek tohoto zvláštního spolku se datuje do poloviny roku 2011, kdy si tři zbývající členové rozpadnuvší se kapely Hiv-positiv (Šiška, Šmirda a Nuro) řekli, že je škoda nechat rozjetý vlak ujet a spolu se zpěvákem Pípem začali na podzim pracovat v nové zkušebně na novém materiálu. Z počátku nejistý rozjezd se povedl s pomocí bývalého zpěváka Petíka, který kapelu jako správný kamarád nenechal ve štychu a v poměrně krátké době byl band znovu funkční a schopný samostatně koncertovat. Mladý a v té době zapálený Píp se poměrně rychle zapracoval a v této sestavě se fungovalo až do konce roku. Za tu dobu se odehrály tři vcelku povedené koncerty.

Na začátku roku 2012 bylo dohodnuto nahrávání našeho prvního EP. Ale Píp bez jakýchkoliv předchozích upozornění dezertoval a termín nahrávání byl ohrožen. Kapela tedy požádala Petíka o krátkou výpomoc (původně jenom kvůli nahrávání), avšak nepřestávala hledat stálého člena na post zpěvo-řevu. Touhle plackou de facto začal odklon od původních syrových HC kořenů směrem k metalovější podobě, ve které se pokračuje až dodnes. Nahrávalo se v brněnském studiu George Lucase za pouhý jeden den, kdy mistr zvuku Jirka odvedl obrovský kus práce. V playlistu koneckonců můžete poslechnout. Během nahrávání se podařilo zachytit i dost obrazového materiálu pro klípek, který sestříhal dvorní grafik Šmirda.

 Kapela poměrně dlouho nemohla najít zbývající článek řetězu, a tak se Petíkova výpomoc protáhla až do roku 2013. Během této doby se ovšem nepřestávalo tvořit a dokonce po strastiplné cestě došlo i na vlastní zkušebnové home-made demo. Práce na něm doprovázelo mnoho komplikací, o kterých se můžete dočíst v sekci Novinky.

 Koncertovat se nepřestalo. Odehrálo se poměrně dost akcí (na to, že kapela fungovala s vypůjčeným zpěvákem), k nejzdařilejším patřily patrně všechny tři Metal Festy v Tišnově nebo Divadelní klub v Poličce spolu s kapelou Elektrick Mann, ale taky netradiční akce ve Střelicích.

 Pak ovšem přišel zásadní zvrat, když se Nuro na jednom čochu ve Štěpkách zapovídal s Ríšou z kapely Wolf 359. Slovo dalo slovo a nakonec po pár zkouškách bylo definitivně rozhodnuto. Ríša, tehdy působící pouze jako doprovodný zpěvák a hlavně kytarista, na sobě v krátké době velmi zapracoval a to dalo zbytku bandy jasný impulz k tomu, že se může pokračovat dál. Zapracovalo se na nových věcech a v prosinci 2013 se konalo definitivní rozloučení s Petíkem a velká děkovná párty za jeho výpomoc. Udělal pro kapelu maximum, za což mu patří velký dík.

 Co bude následovat dál, už má tato čtveřice pouze ve svých rukou. Další klip? Další demo? Další překvapení?

 Kdoví ...