Hipsteři - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Hipsteři acoustic-indie / Mladá Boleslav

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Insomnie
  Wasted
 • Lov na čarodějnice (live ve Streetculture)
  Nezařazeno
 • Nadějní mladíci
  Wasted
 • Na Sibiř (live ve Streetculture)
  Nezařazeno
 • Bauch Money Mix (white trash in Budweis)
  Nezařazeno
 • Město aut (live ve Streetculture)
  Nezařazeno
 • Flákači
  Wasted
 • Maniodeprese (live ve Streetculture)
  Nezařazeno
 • První den roku nula (live ve Streetculture)
  Nezařazeno
 • Zombie Masaryk (live ve Streetculture)
  Nezařazeno
 • Prdel vody (live ve Streetculture)
  Nezařazeno

budějice budějice

(Upraveno: )

Buskers Fest letos žádnej nebyl. Žádná letní atmosféra, žádní pouliční hráči. Pod temným nebem s vidinou moknutí v budějovických ulicích a spaní na pódiu u Slavie na stopu pochlastáváme krabičák a bavíme se o kloace. Nepočítáme s tím, že nám na tradičním místě na Opatově kdokoli zastaví, a je nám to jedno.

O to větší překvapení je, když zvedneme ceduli a palce a asi čtvrbté auto sedí. Poměrně mladej chlápek jede do Vídně na Pearl Jam a aspiruje na cenu „stop roku.“ Sympatickej maník po chvilce navrhne, že bysme mu mohli hrát, a tak jako Llewyn Davis na cestě do Chicaga na zadníms edadle Břit brnká a já řidiči kvílím do ucha. Cesta příjemně ubíhá, a hrajeme „driving in your car I never never want to go home, because I haven’t got one…“

Nakonec nám týpek pouští z mobilu svoji kapelu, kterak hrajou No Surprises, a tak si, zatímco míjíme nápis „České Budějovice,“ zpíváme Radiohead a všechno je dokonalý.

Nestihneme se ani yvchcat a spálit cígo, a na Sadech náhodně potkáváme kluky z Let’s Go. Začíná příšerně lejt a tak zalézáme do Horký vany, kde se dohodneme, že zahrajeme v Kredanci, kde je dopitná před prázdninami a kde by měla bejt nějaká vostrá párty.

Je to hodně vostrý, protože hrajeme lovesongy jako vystřižený z repertoáru Davida Killera pro tři kluky a barmanku. Několik hodin popíjíme a řešíme jediný: „Ne je mý jméno, a podle mýho ne, poznáš jak velký je moje péro.“

Opilé hraní Lost in the Supermarket se zvrhává v pouliční folkovou verzi provařenejch českejch rapovejch tracků a řev Bauch Money Mix. Na featuring přijíždí policajti, a tak se s holkama přesouváme do Velblouda.

Youtube Video ev0_Ob9CR_sYoutube Video ev0_Ob9CR_s

Tam pár hodin blbneme a tancujeme jako perníkáři na detoxu – z repráků zní roztomilosti typu MC Hammer. Stalo se toho dost – čubky kouřej dicks, boys jedou hype. Dobře, ve skutečnosti se někdo pozvracel, byly v tom slzy, smích i kopance do hlavy jen tak z kamarádství.

Nakonec hrajeme v nějakým nonstopu, kde nás hlásí bratru padesátiletá barmanka a vypráví, jak tancovala v ponožkách u silnice a snažila si něco stopnout. Dva nalitý učitelé (prej) po každým našem vystoupení zaburácí „tři rumy,“ ale na to nemáme chuť.

Trolejbus hopsá a drnčí jako vlak do pekla. Je nám blbě, ale na nečekaným hotelu v Máji se rozjíždí banket, a v xxx ráno se na matracích cpeme cuketou nebo nějakejma pudinkovejma koulema.

A jelikož jsme s Břitem kamarádi a kromě toho, že hejtujeme všechno a všechny, včetně vlastních songů, většinu z nichž se nám nechce hrát, dělíme se úplně o všechno, o cigára, chlast, pizzu za dvacku, pomazánku z Tesca, maso na kari, stopování, a v hampejzním osvětlení nakonec i o holky.

Ráno máme očividně vymleto. Flákáme se před Šumavou a pozorujeme žáky základních škol. Stopování není takovej vopruz, jak jsme si mysleli, znovu to trvá dobrou půlhodinku a už se vezeme v dodávce.

Tu řídí plešatej týpek, kterej po dlouhým mlčení začne deklamovat: „Já jsem teda těžkej rasista,…“ Tenhle zážitek si nechám pro nějaký lepší psaní, jelikož je to na českou literární verzi něčeho jako je film Crash.

Vystupujeme na benzínce na Jižní spojce, a dobrodružně zdoláváme svodidla, provoz i několikametrové výšky, načež se ocitáme v divočině, kde mezi spálenými chatami a loukami porostlými bodláky a ostantými dráty, člověk těžko věří tomu, že je v Praze.

Ale po chvilce chůze jsme ve Vršovicích. Řev „ty nevíš, co jsem dělal dřív,“ je takovou pěknou tečkou, za tímhle hodně podivným vejletem.

Ale skutečnou tečkou je ale Žižkovská noc, kde hraje Břitova kapela Awesome Pricks a je to moc dobrý. Stejně jako kradení v Bille, Unholy Preachers, skvěle zvládnuté randění s šestnáctkami jenom kvůli jointů, Gagarin, hašiš a tripy.

Ale to není tečka nikdy, to je spíš bludnej kruh. A zase je venku světlo, kurva jakto? 

oh my life

(Upraveno: )

"Unplugged koncerty Hipsterů, který zněj tak stejně skvěle kýčovitě a nasládle jako Lucie a Plexis v ´92. Johnny Násilník zpívá trochu jako Petr "Axl" Hošek a je to celkem dobrý. Málokdo si dá Balaclavu a Kabáty!" napsal o nás Štělca na http://www.musiczone.cz/bleskovka-9435/thalidomide-nezfales-hipsteri-30-kvetna-praha-klub-buben-myslikova-8.

Včera jsme se po dlouhý době sešli a dali dohromady novej song., teď to zní pro změnu jako Oasis, takže si nevybereš. Je to kýčovitej lovesong, ve kterým se zpívá "budu tě muset zabít," a zahrajeme ho v pátek v Bubnu, na kterej už se kurva těšíme.