Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hibakusha crust-grind / Orlová

„Lež a nenávist stále vítězí nad pravdou a láskou!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

HIBAKUSHA (crustcore tsunami) 

Sestava:

od 1996 do 1999

Havel (kytara, ječák)

Makovec (basa, brumla)

Marzena (buben, činely a palice)

od 1999 do srpen 2011

Havel (kytara, ječák)

Dino (basa, bubák)

Marzena (buben, činely a palice) 

od září 2011 do říjen 2013

Havel (kytara, zpěv) 

Dan (kytara, zpěv)

Blanka (basa)

Marzena (bicí)

od listopad 2013

Havel (kytara, zpěv) 

Blanka (basa, zpěv)

Marzena (bicí)

***************************

Fotky z akcí:  HIBAKUSHA na rajčeti

HIBASHOP (LP, CD, hadry, ...) ZDE

 **************************

Bio a historie

HIBOGRAFIE

PUNK! Tady je stručný přehled jak to s tou Hibačkou vlastně začalo a pokračuje…
 
Dohromady jsme se dali v listopadu roku 1996. Tehdy jsme si sedli ve zkušebně a debatovali o tom, proč se taky nezapsat do dějin českého punku. Hrábli jsme tedy do strun, rozezvučili kotle s činely a rozdrásali hlasivky. Vzniklo z toho první demo, které jsme nahráli na jaře 1997 ve studiu Megasound v Havl. Brodě ve složení: Makovec – basa, zpěv; Havel – kytara, zpěv a Marzena – bicí.

Na kontě máme pár koncertů a nahráváme další materiál, který celkově nikde nevyjde. Byl rozebrán na různé kompilace.

Rok 1999 zaznamenal změnu sestavy, kdy se k nám na basu přidal Dino. Tím se Makovec zakousl do mikrofonu a pokračovalo se dál. Ovšem ne moc dlouho. Po tom co se Makovec přestěhoval do Jižních Čech za prací a svou milou, nastaly komplikace se zkouškami a koncerty. Bohužel došlo k tomu, že se Makovec rozhodl opustit vlastní kapelu a začal naplno rozjíždět své hudební, literární a politické koníčky na novém místě. Makovec is not dead!

Takže otřeli jsme slzy a opět začali válčit ve třech. V roce 2000 vznikla další nahrávka, která se objevila na MC a CD u Impregnate Noise Laboratories. Přibylo i víc koncertů, takže spokojenost. V červenci 2001 mini tour s MALIGNANT TUMOUR a LD50 (Hol). Koncem roku 2001 oslava 5ti let za účasti DISFIGURED CORPSE a G.O.R.E. v domovském klubu Futra.
 
Dalším zářezem do sbírky je split ep s našimi přáteli DEPRESY MOUSE  z roku 2002. Náš první asfalt, takže radost a oslavy nebraly konce! Proběhne křest a několik koncertů a rok uplyne jak voda.
 
Začátek roku 2003 je ve znamení dvou turné. V březnu vyrážíme na mini tour s DISFIGURED CORPSE a v květnu na polsko-české tour s G.O.R.E.
Během let 2003 - 2004 koncertujeme a skládáme songy na chystanou desku. Kompletní materiál nahráváme v polském J.P.Studiu a deska nakonec vyjde v listopadu roku 2005 ve formátu CD. Na jaře 2006 se podařilo přichystat i LP verzi této nahrávky. Spokojenost!
 
V polovině roku proběhlo české mini tour s kapelkou INTOXIKACE. Koncem roku 2006 jsme oslavili v orlovském klubu Futra a o týden později taky v karvinském HardCafe našich deset  let  existence! Oslava  jak hrom za účasti našich spřátelených spolků a kamarádů. K této příležitosti jsme nahráli a vydali CDr plné koverů našich oblíbených kapel. Materiál jsme pořídili opět v polském J.P. Studiu.
 
Split ep se spřízněnými KONFIDENT vychází v kooperace několika labelů v roce 2007, křest proběhl v orlovské Futře. Jak jinak.

Březen 2008, mini tour s VETO a květnové tour s DEPRESY MOUSE (aaaarrrggghhhhh!). Na několik gigu se k nám připojili i H.G.W. z Polska. To byl výlet!
Moc jsme nezaháleli a těsně na to je v květnu 2008 venku split ep s VETO. Naši bratři a sestra ve zbroji! Fičák jak hrom!
 
A jelo se dál! Na rok 2009 byla v plánu nová deska a skladby se začaly pěkně formovat. Ještě než jsme zalezli do studia odskočili jsme si na mini tour s DEPRESY MOUSE.
Nový materiál jsme se rozhodli nahrát v bzeneckém Shaarku a byl to sakra dobrý nápad. Deska vyšla hned dva měsíce po nahrání! Rekord?
V květnu následovalo výborné turné s H.G.W. (PL) a MEINHOF (UK). Je na co vzpomínat!
 
Od září 2009 jsme indisponováni odjezdem bubenické sekce do Walesu, takže padají veškeré koncerty. Během této dvouleté pauzy ale stihneme odehrát tři skvělé koncerty. Jeden z nich společně s UK úderkou ATOMCK, ve které Marzena během svého pobytu v zahraničí bubnuje.
Pauzu využívá i Havel, který řve v death metalových BLOODY OBSESSION a Dino pro změnu basuje v úderce DOBYTČÍ MOR.

Léto 2011 se nese ve chmurném duchů kdy nám Dino oznamuje svůj odchod. Nezbývá než najít náhradu a po dvou letech odpočinku znovu začít zkoušet a koncertovat. Domlouváme se s Danem a Blankou z TUPAK AMARU a po první zkoušce je vše jasné. Nová sestava je na světě a připravená k útoku.

V listopadu 2011 proběhl v orlovském klubu Futra koncert k oslavám 15ti let existence. Byl to poslední gig s Dinem a zároveň první show s Blankou a Danem. Pekelný večírek!

Rok 2012. Patnáctka na krku, nové složení, nové plány, před námi koncerty a v plánu nová deska!

Koncem roku 2012 jsme ve studiu Shaark nahráli novou desku, která vyšla v nákladu 250ks koncem léta 2013 ve spolupráce několika tuzemských labelů. Nahrávka obsahuje patnáct skladeb s hibačkovským crust grindem a punkovým větrem v zádech! Tahle LP deska je benefiční na organizaci THE BLACK FISH (www.blackfish.org).

Ještě před vydánim nového LP stihneme zahrát na dvou perfektních fesťácích a to na OEF v Trutnově a v Branišovicích na NFB festu. Parádní akce a skvělé vzpomínky.
V říjnu 2013 jsme konečně odehráli pár koncertů se spřátelenými brněnskými bardy 6MAS. Výlet se nakonec domluvil po jedné akci v Šali, Budapešti, Vídni a závěrečný gig u nás v Ostravě.

Po tomto mini tour nám Dan oznamuje odchod a tímto končí naše éra na dvě kytary. Velká to škoda, protože tohle období ve čtyřech nás zase pořádně nakoplo a s poslední deskou Pandora jsme naprosto spokojeni. Nelze jinak než Danovi popřát mnoho zdaru s jeho dalšími kapelami a projekty!

Následující rok začínáme účastí na prestižním GGG festu v ostravském Barráku. Na jaro domlouváme další slibovaný výlet s bratry 6MAS na dvě akce do Rumunska, kdy si po cestě tam a zpět střihneme sety i na Slovensku. Koncem dubna nás Vojta pozývá společně s ROSA PARKS na dvě naprosto excelentní akce do Děčína a Krupky s TABULA RASA a ASO-NAGA.

První květnovou sobotu roku 2014 jsme strávili ve vyškovském studiu Davos, kde jsme nahráli pět nových bičů na split ep se spřízněnými HIROSHIMA NIGHTMARE.

Přes léto si dáváme koncertní pauzu (Marzenovic rodinka se rozrostla o nového člena) a pomalu plánujeme dát dohromady chystaný split s HN.

Split ep nakonec vychází v květnu 2015 opět za pomoci několika tuzemských vydavatelů v nákladu 300ks.
Během léta se nám poštěstilo zahrát na Play Fast stejdzi na excelentním Fluff festu v Rokycanech. Hafo známých a super atmosféra, která na téhle akci prostě nesmí chybět.

Koncem roku dvě domácí akce ve Futře kdy na té vánoční si zahrajeme speciální set složený jen s předělávek pod názvem KOVERKUSHA.

Rok 2016 a dvacet let existence je tu. Začínáme lahůdkovým gigem s VENOMOUS CONCEPT (UK/USA) v Ostravě. Koncem března squatujeme vyškovský Davos kde nahráváme jeden nový song na chystaný 4way split s ROSA PARKS/APOLITA/BAD AGE. Plus dvanáct koverů našich oblíbených kapel, které vychází na dvoj kazetě u příležitosti 20ti let HIBAKUSHA.


Během léta atakujeme pódia v Jihlavě na oslavách 10 let DISBEATLESS, ve Zruči na perfektním Pallasit festu a koncem srpna Vzdor fest v Hostašovicích! Poklona všem pořadatelů za skvělé akce a zázemí.

Mezi tím menší pauzička kdy se rozrostla i Havlovic rodinka. Gratulace!

Po deseti letech se nám konečně podařilo domluvit společné tour se SHEEVA YOGA! Bylo sice jen mini ale za to naprosto parádní. Tak doufejme, že se nám podaří ukovat i to dlouho plánované společné splitko.

Výroční koncert k 20ti letům existence naplánovaný na říjen společně se SHEEVA YOGA, ROSA PARKS, KUTYA HARAP a STREGESTI. Snad můžeme za všechny zúčastněné potvrdit, že se akce povedla na 999%.

Vstup do další dvacítky začínáme menší pauzou. Marzena si užívá narození druhého syna a stejně není kam spěchat. V plánu je vydat dlouho avízovaný 4way 7" split (HIBAKUSHA / ROSA PARKS / APOLITA / BAD AGE) a taky 7" split s německými FLUFFY FUCKBEAST

Nepopsané listy naši punkové kroniky tedy čekají na další záznam ...

Děkujeme všem za podporu!


Pro ty co by měli zájem dozvědět se co HIBAKUSHA znamená:
Na tohle slovo jsme narazili v knize spisovatelky Gudrun Pausewang „Mrak“. Kniha je fiktivním příběhem mladé dívky po výbuchu jaderné elektrárny.

Fakta. Po tragédii v japonské Hirošimě a Nagasaki jsou takto nazývány uznané oběti jaderného záření.

HIBAKUSHA – ČLOVĚK OHNIVÉ BOMBY