Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hejtman death-rock'n'roll / Praha

„10 Years of Death Rock´n´Roll / 18. 11. 2017“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Scream, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

vergiß HEJTMAN nicht!

Bio a historie

   Praha - říjen 2007 - trosky kapely SCHWABACH - KMÍN a YGRAEN se v legendárním baru 69 baví myšlenkou o založení nové skupiny. Za užití pivních podtácků a zvuků z úst vzniká první skladba WAR FOR WAR, která je druhý den v provizorní zkušebně také zaznamenána (KMÍN - kytara, zpěv a YGRAEN - baskytara, bicí, zpěv).

    Po rozšíření, této nevalné náhrávky, se kupodivu hlásí další z opilců aby doplnil squadru a mohlo se začít "skutečně" hrát. Dotyčným není nikdo jiný než LATRIS. V prosinci je pak v této sestavě zaznamenána druhá skladba ROCK´N´ROLL OVERDOSE - kde bicí soupravu obsluhuje již zmíněný nový člen.

    V lednu následujícího roku je nahrána další skladba s titulem AMEN stejně tak jako předchozí dvě stále v provizorní zkušebně. V průběhu roku následuje pouze sporadické zkoušení, tvoření nových skladeb a především opájení se předpokládým úspěchem na koncertních podiích.

    Na základě jistoty z dokonalého sehrání se skupina rozhodne pro první vystoupení, a to v daleké Březové nad Svitavou. Místo je vybráno záměrně daleko od Prahy a blízkých přátel skupiny, poněvadž reálna vidina živé produkce prvotní jistotu poněkud zchatrněla.
Již v této době se ke skupině přidává další nehrající člen CYBERTRASH, který koncertní program obohacuje o promyšlené a velkolepé pyrotechnické efekty. Odměnou mu je hostování jako sboristy u skladby JACK LIVES HERE!

    I přes předkoncertní bázeň skupina sklízí značné ovace a rozhodne se, že s živou produkcí bude pokračovat. Do konce roku tak následují ještě čtyři koncerty: Hutě pod Třemšínem, Rakovník a dva koncerty v pražském klubu Matrix.

    Pro start nové koncertní sezóny byl zvolen klub BUNKR na pražském Smíchově a to hned v první polovině ledna 2009. Během tohoto roku skupina HEJTMAN odehrála již 14 koncertů (Kutná Hora, Rakovník, Nový Dům, Chrášťany, Karlovy Vary, Praha atd....)


2012 nastupuje staronový člen Waltter na post baskytary a Ygraen bere kytaru! Uh!


2013 Začátkem roku tour s hvězdnými The Carburetors (Čechy, Slovensko, Maďarsko)
Spousty koncertů a podzimní tour na podporu Split CD s Hellocaustor, Tyranizer a Bajonet! Koncem roku změna na postu kytaristy místo Kmína nastupuje Sanitarr!


2014 Spoustu koncertů, vydání singlu Wasteland a podpůrné tour po Evropě. Chystáme novou desku a další spousty koncertů! :)

 

SESTAVA

YGRAEN          - kytara, zpěv

SNITARR               - kytara, sbory

WALTTER      - basa, sbory

KHONAS    - bicí

 

hejtmanband@seznam.cz, tel: 731 502 773