Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

healo rock-electronica / Opava

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • White Night 300 ×
  • What Are You? 566 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Opavská kapela healo se žánrově pohybuje v moderních dimenzích rockové hudby, kterou bezprostředně spojuje s elektronickými prvky. Samotné spojení generického rocku a elektra je ovšem přílíš šíroké a nevystihuje zvuk, který healo definuje. Vodítkem nemůže být ani srovnání se současnou českou hudební scénou, která se ani v nejmenším nepromítá do inspiračních rovin healo. Namísto limitovaného prostoru se snaží orientovat vně zavedených hudebních schémat a přibližovat se tak kritériím světové hudby.

V této sféře healo nachází od počátku své kořeny. Přes stylovou různorodost hudebních vzorů jednotlivých členů lze identifikovat dva póly - Foo Figters a Placebo. Nejsou to však lineárně omezující body, ale pouze skupiny, jejichž vlivy jsou nejvíce rozpoznatelné v tvorbě healo. Rockové bicí, driveová elektrická kytara, rytmická akustická kytara, charakteristický melodický zpěv, svébytná elektronika - to vše vytváří nečekaně intenzivní hudební zážitek.

Anglicky psané autorské texty tvoří nedílnou součást hudebního projevu a to nejen co se týče melodické stránky, ale i celkového soundu typického pro healo. Svým narativním laděním se oprošťují od asociačních technik a neurčité symboliky a konkrétním způsobem tak dokreslují převážně molově temnou atmosféru. Se špetkou naděje...

Tento článek byl převzat z akademické hudební databáze www.musicacademica.com

hustě...:)

Bio a historie

Začátkem roku 2007 se opavská hudební scéna rozrostla o… o hodně. Sešli se čtyři, bylo jich pět, pak přišel medvěd a sežral jim med. Ale nyní vážně a k věci… healo: Pavel (Ocho)- elektrická kytara, Pavel (Pavcuzz)-bicí, Richard- zpěv a kytara, Standa-elektronika.