Hazydecay - O kapele | Bandzone.cz

Hazydecay metal-hardcore / Olomouc

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Starlight
  Nezařazeno
 • Something (The Final Mourning)
  Nezařazeno
 • You are No. 2
  Nezařazeno
 • Inspection of the Enemy (Inochi 2009)
  Nezařazeno
 • Breaking The Fortress (Inochi 2009)
  Nezařazeno
 • Watching Me (Inochi 2009)
  Nezařazeno
 • Battle of Love (Inochi 2009)
  Nezařazeno
 • Musical You Gonna Hate (Inochi 2009)
  Nezařazeno
 • Fairy Failed (Inochi 2009)
  Nezařazeno
 • HYDY vs. Zajic - Breakin Da Breakbeat RMX
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

..::FREESTYLE - HARDCORE - PORNSTARZ - METAL::..

www.hazydecay.com

Line-Up:

ADAM B. SYCHROW - oralLuvbomber, desperateVoicesOrganizer

LEE NAVARRO - septaStringa orgasmIntensifier ( 7 stringz )

HURIS - deepDown 69-er ( 5 stringz )                 

GALLI - drums                   

MAJK - solo guitarz ( 7 stringz )  

 

Bio a historie

HAZYDECAY je olomoucká kapela hrající moderní metal s melodickým zpěvem. Kapela existuje od roku 1996, až v roce 2000 se však ustálila sestava a začala se psát novodobá historie. Členové HAZYDECAY jsou zkušení muzikanti, kteří si prošli nejrůznějšími hudebními uskupeními, kde sbírali znalosti a inspiraci, včetně muzikálů Krysař a Hrabě Monte Christo, kde zpíval Adam B. Sychrow.

První oficiální deska, Jewelz Of Concrete (2004), vydaná vlastním nákladem po třech demo-nahrávkách (Hazyhead Songs - 1996, The Pray - 1997 a LoveBombs 2000) byla českými hudebními publicisty vysoce ceněna a pořádně rozvířila stojaté vody tehdejší české rock-metalové scény. Videoklip k titulní písni Jewelz Of Concrete patří na YouTube k nejoblíbenějším klipům české undergroundové scény a HAZYDECAY s ním byli opakovaně hosty na hudební televizi Óčko, v pořadech Madhouse a Inbox. Další videoklip na kultovní song Angelz In Da House zase předznamenal dlouholetou hudebně-sportovní spolupráci s českými bikery, která pokračuje do dnešních dnů ke spokojenosti obou stran.

Druhá řadová deska, Your Closest F.r.iend (2006) určuje další vývoj hudebního cítění HAZYDECAY, je syrovější, přímočařejší, agresivnější, zároveň však neztrácí nic z melodičnosti typické pro tuto olomouckou partu. Po vydání Your Closest F.r.iend se HAZYDECAY rozhodli pokořit další metu a začali pracovat na vydání prvního DVD HAZYDECAY/Live in AMC (2007), ze kterého sestříhali svůj již třetí videoklip To All Who Survive.

Další nápady, výzvy a inspirace na sebe nedaly dlouho čekat a tak se s pomocí vynikajících olomouckých muzikantů v roli hostů pustili do přípravy akustického setu nazvaného HAZYDECAY UNPLUGGED, kde si vyzkoušeli, jak se naživo hraje na jednom pódiu v deseti lidech, s perkusemi, druhou kytarou, klavírem, saxofonem, trumpetou a druhým zpěvem. Tato úžasná zkušenost vyústila ve dva beznadějně vyprodané živé koncerty v olomouckém JAZZ TIBET CLUBU, ze kterých byl pořízen videozáznam a dokončen videoklip Wings For Stars /Unplugged/ a v neméně důležitý, živý unplugged koncert, vysílaný Českým Rozhlasem Olomouc. Tento projekt se stal pro HAZYDECAY natolik inspirujícím, že unplugged program rozhodně plánují zopakovat a dokonce díky němu získali nového stálého člena, druhého kytaristu Raidu L.. Tato poslední personální změna umožnila HAZYDECAY pouštět se do tvoření stále zběsilejších kytarových riffů, aby jejich živá vystoupení byla ještě divočejší, nadupanější, procítěnější a nezapomenutelnější pro jejich fans…

V nové sestavě natočili singl Breaking The Fortress (2008) a oficiální hymnu pro Mistrovství světa v kickboxu 2008 -  Smash(2008). K singlu Breaking the Fortress natočili HAZYDECAY další videoklip, který si získává popularitu svým profesionálním zpracováním, ke kterému notnou měrou přispěli špičkoví baletní mistři, manželé Globovi, působící v té době v Moravském divadle Olomouc.

Během roku 2009 HAZYDECAY pravidelně koncertují a účastní se mnoha větších i menších letních festivalůa  přitom dokončují materiál k další řadové desce. V prosinci 2009 deska s názvem INOCHI konečně spatří světlo světa a HAZYDECAY opět celý rok.

2010 aktivně koncertují, festivalují a připravují ještě bizardnější akustické vystoupení pro své fanoušky. Mezi tím vším natáčejí nový videoklip na song NIGHT ANIMAL. Dále mimo jiné kapela odjela i turné po halách a klubech ČR se slovesnkými zlatými slavíky DESmod na jejich DESmod SPIŠ ORIGINAL CZECH TOUR. Toto propojení poukázalo na metalové kořeny slovenského hudebního velikána a HAZYDECAY byly publikem velice kladně přijati

V roce 2011 došlo ke dvěma změnám v sestavě, olomoucká skvadra posílila o Luckyho Vilmota, mladou  bubenickou krev a po odchodu kytaristy Raidy se kapela rozhodla opět hrát ve čtveřici pouze s jednou kytarou a navázat tak na doby JEWELZ. 

Rok 2012 kapela pokračuje v koncertování po klubech celé republiky. Vznikají další dva videoklipy k songům WATCHING ME a BATTLE OF LOVE. A dále HAZY připravují svou čtvrtou desku. Ukázku z nového materiálu můžete ochutnat na  http://www.youtube.com/watch?v=RHAOm0dgCYI

HAZYDECAY neustále koncertují a střídají klasické sety s již proslulou akustickou verzí s hosty z olomouckého hudebního podsvětí a se svými bývalými členy. Pětice metalistů stihla za dobu svého trvání natočit 9 videoklipů, které aktuálně rotují na televizních stanicích TV REBEL a FAJNROCK TV. Kapelu jste dřívě mohli vidět i na hudební stanici ÓČKO v pořadech Madhouse, Inbox, Drive a na ČT2 v pořadech Pomeranč a Noc s Andělem. V roce 2014 skupina překročila hranici 800 odehrátých koncertů na evropských podiích letních festivalů a klubové scény v její novodobé historii /např. Trutnov Open Air, Basinfirefest, Rock for People, Banátská Noc, Pod Parou, Noc Plná Hvězd, Rockpop Corgoň, Masters Of  Rock a další/ . V tuto chvíli se nacházejí ve studiu v obnovené a ustálené sestavě, kde natáčejí svůj čtvrtý počin, který spatří světlo světa v první polovině roku 2016 a zároveň jeho vydáním HAZYDECAY oslaví  20-té výročí působení na hudební scéně. Nový materiál kapela v malých dávkách vypouští do světa na koncertních podiích a první mediální vlaštovkou je pilotní singl s názvem: You are No. 2, který brzo získá i obrazovou formu v podobě videoklipu.

 

Těšte se, olomoucký tajfun HAZYDECAY se vrací silnější, než kdy dřív!!!!