Hardmok - O kapele | Bandzone.cz

Hardmok hard rock / Pardubice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Volnej pád
  Hardmok-Pošli to dál!
 • Kritikům....
  Hardmok-Pošli to dál!
 • Dolů z hor
  Hardmok-Pošli to dál!
 • Smích vítězů
  Hardmok-Pošli to dál!
 • Jako ty
  Hardmok-Pošli to dál!
 • Holky motodivoký
  Hardmok - Našlápnuto
 • Svědomí Tvý
  Hardmok - Našlápnuto
 • Rocky
  Hardmok - Našlápnuto
 • Hrdinové
  Hardmok - Našlápnuto

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Zpěv: Sir Mike Voigts

Kytara: Vláďa Šmejda

Basa: Zbyněk Gejza Udržal

Bicí: Míra Šeda

Bio a historie

Kapela vznikla v roce 2012. Název evokuje lásku k hardrocku, která je v kapele všudypřítomná, a současně vyjadřuje touhu tvořit novou a hlavně českou autorskou muziku koncertního či poslechového typu
s ambicí reagovat  na témata doby minulé i současné, vzpomenout a pojmenovat to co v nás evokuje vzpomínky a malinko je třeba i zhodnotit a přehodnotit. Kapelu zpočátku tvořil Vladimír Šmejda - kytara, Zbyněk Udržal - baskytara, Míra Šeda - bicí. V roce 2012 se zformovalo složení, a to příchodem Libora Vohralíka - kytara
a Mika Voigts - zpěv. Všichni členové se muzice věnovali dlouho před vznikem Hardmoku a působili v různých uskupeních, mnohdy i žánrově odlišných.

Prvním větším úspěchem bylo vítězství kapely Hardmok v soutěži Hudební liga města Pardubic v roce 2014. 

V roce 2016 vydává kapela své první album s názvem Našlápnuto. Deska byla natočena ve studiu Hacienda Miloše Dodo Doležala. Miloš Doležal významně posunul a nasměroval kapelu Hardmok. Pak následovalo mnoho koncertů a festivalů. V roce 2016 spatřil světlo světa první videoklip na song Propast, který sklidil úspěch v hitparádě irockshock a následně na TV Rebel. Druhý videoklip na song Holky motodivoký dotáhl Hardmok až na kapelu měsíce na TV Rebel a následně na třetí místo v celkovém pořadí roku 2017.

Druhé album s názvem Pošli to dál! vyšlo v roce 2018, jak jinak než ve studiu Hacienda. Křest CD proběhl na domovské scéně v Hospůdce No. 59 v Bohumilči za úćasti Miloše Doležala jr., který se podstatně podílel na vzniku desky. Třetí oficiální klip byl natočen k songu Rájem zní z druhého alba.

Od roku 2020 hraje kapela ve složení: Mike Voigts - zpěv, Vláďa Šmejda - sólová kytara, Zbyněk Udržal - baskytara a Míra Šeda - bicí.


Přehled koncertů najdete na 
bandzone.cz\hardmok nebo na www.hardmok.cz.
Charakteristickými prvky hudby kapely HARDMOK jsou úderné riffy, melodické zpěvné refrény, zajímavé texty a vokály s nakřáplým lead vokálem.
Kapela je známá nejen originální muzikou, ale i svým vlastním originálním pivem s názvem Hardmok z pivovaru Letohradský jelen.

V roce 2022 kapela navázala vřelý vstah s Pivovarem Ovipistán z Ledců, který vaří druhý - premiový - speciál Hardmok KAPELNÍK, který se záhy stal jedním z nejoblíbenějších piv jak u kapely Hardmok, tak i v okolí mezi fanoušky...