Hall Of Fame - O kapele | Bandzone.cz

Hall Of Fame progressive-rock / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • street
  Nezařazeno
 • last minute
  Nezařazeno
 • suck me
  Nezařazeno
 • rectifier
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

HALL OF FAME

Plzeňská instrumentální hudební skupina.

Hudební styl HALL OF FAME by se dal zařadit do škatulky "instrumentální progresivní ArtRock",nicméně ve tvorbě se mísí více hudebních stylů, podle zkušeností, které jednotliví členové nabrali v předchozích kapelách ve své hudební kariéře. Můžete v jejich hudbě slyšet metalové, rockové i jazzové prvky, v rytmice i funk. Avšak především je to tvrdá muzika, se složitějšími rytmicky propracovanými pasážemi.

členové: Vláďa Hrůza - baskytara, Jarda Krásný - el. kytara, Martin Täuber - bicí      

web:  http://halloffame.wz.cz

kontakty: Vláďa Hrůza -  mob.: 602 443 881, e-mail: vladimir.hruza@volny.cz  

Bio a historie

HALL OF FAME

Plzeňská instrumentální hudební skupina HALL OF FAME vznikla v listopadu 2000, kdy se kytarista Jarda Krásný a bubeník Martin Täuber dohodli, že zkusí spolu skládat vlastní muziku, která je bude bavit a nebude závislá na tom, co je právě "in".

Vyšlo to! Během několika měsíců byli na světě první dva instrumentální songy. Stačilo jenom najít basáka a mohlo se koncertovat. Oslovili tedy baskytaristu Petra Klementa. Nicméně ještě předtím než přišel první koncert se sestava změnila a v únoru 2001 Petra Klementa vystřídal Vláďa Hrůza. Jarda Krásný znal Vláďu Hrůzu už z účinkování v kapele Laxní přístup a později i v TONES. V této sestavě hraje skupina dodnes. Takže současnou tvář HALL OF FAME tvoří:

                               *    JARDA KRÁSNÝ      -  el. kytara

                               *    MARTIN TÄUBER    -  bicí

                               *    VLÁĎA HRŮZA        -  basová kytara

Hudební styl HALL OF FAME by se dal zařadit do škatulky "instrumentální progresivní ArtRock",nicméně ve tvorbě se mísí více hudebních stylů, podle zkušeností, které jednotliví členové nabrali v předchozích kapelách ve své hudební kariéře. Můžete v jejich hudbě slyšet metalové, rockové i jazzové prvky, v rytmice i funk. Avšak především je to tvrdá muzika, se složitějšími rytmicky propracovanými pasážemi, založená na kytarové virtuozitě Jardy Krásného podpořená šlapající rytmikou Vláďy Hrůzy a Martina Täubera, střídaná pomalejšími, melodičtějšími songy.

Jinak lze hudbu "Hall Of Fame" popsat slovy hudebního publicisty Petra Korála z lednového čísla časopisu "Rock & Pop" z roku 2003: "Nápaditá instrumentální tvrdě rocková hudba ve všestraně lahůdkovém provedení. Kdo má rád "Dream Theater" a podobné "těžké, leč ještě stravitelné složitosti", nechť neváhá!"

Zatím největším úspěchem skupiny "Hall Of Fame" byla účast na hudebním veletrhu MUZIKA 2002, kde se kapela představila díky Jardovi Krásnému v nesoutěžní "kytariádě".

Skupina má zatím na svém kontě dvě demo nahrávky. Jedna s názvem "PROMOTIONAL COPY" z roku 2001 a druhá - "RESPONSIBLE ANXIETY" z roku 2003. Obě tato dema kluci nahráli ve studiu Třemošná. Za zvukařským pultem seděl baskytarista z Toma Sawyera a Joy Míra Novák, master dělal Noxi Coe.