Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

GrassRoad bluegrass-acoustic / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Nebojte se, nespíme :-)

Už dlouho jsme sem nic nenapsali, to víte, odpočinkový čas, však to znáte :-) Tak aspoň ve stručnosti.

Křivsoudovský festiválek, první ročník, moc hezké prostředí, velká zahrada obklopená zdí... Bylo tam celkem dost místních posluchačů (trochu se to pozná podle toho, že kolem osmé hodiny jdou domů... :-)). Museli jsme si vybojovat místo v pořadí kapel, ale nedali jsme se... První odjížděla domů Terka, která se asi po čtvrt hodině ozvala, že jí upadl výfuk... Díky rychlému zásahu Péti a Páji a také díky mandolínovým strunám G a D firmy D'Addario (J74) však nakonec úspěšně dojela až do Kolína.

Na Rychnovském Rynku bylo veselo, i když počasí nebylo zrovna vydařené tak kamarádská atmosféra výborná! Měli jsme možnost si zajamovat s místními a ostatními účastníky (třeba vzpomenout Frýdu and Company) až do ranních hodin, děkujeme  a příští rok zase!

O 14 dní později (11. června) jsme se účastnili tří akcí, Dubský zelenáč, první ročník, úžasné místo v kempu u rybníka, pro konaní větších akcí ideální, bohužel trochu málo lidí, ale možná ještě dorazili, my hráli skoro úplně na začátku, výborná krkovička a Holba pivko :-)

Fair play Jamboree, to byla akce, hodně fanoušků, super zvuk, skvělá atmosféra a organizace. Gratuluju a děkujeme Benitovi a Bobrovi za pozvání, bezva zážitek! Trochu jsme měli cukání zůstat... :-)

Stefiho svatba, soukromý festiválek našeho bývalého banjisty... svatební oslava, prasátko, vynikající svatební koláčky!!!... příjemné zakončení náročného dne...  pěkný... :-))

A nakonec, Country Vojtěchov. Doporučuji všem, co se chtějí vypravit na festival, který se koná v pěkné přírodě - na kopcích se pasou krávy, všude kolem les a dole, pod kopečkem se odehrává přehlídka českých a slovenských kapel. Měli jsme štěstí na počasí v takovém teplém a příjemném večeru jsme letos asi ještě nehráli, posluchači tancovali a dokonce jsme hráli písničku na přání, která původně nebyla v playlistu...prostě paráda :-) díky Leoši a ať vám "český Telluride" jen kvete!!!

Teď odpočíváme- ale nespíme!- chytáme bronz, přestavujeme chaty a tak různě. Ale už se těšíme na koncerty koncem srpna a září, tak nás přijeďte podpořit! Krásný zbytek léta!!!!!

 


Country jízda a Smiřický hrnec

V půlce června jsme se vydali na Hanou, přesněji do Němčic kde se konala Country jízda 2009. A byla to opravdu "jízda", sraz ve Vršovicích po práci... a hurá na pár kilometrů ucpanou D1. Když jsme vyjeli asi po 30 km z kolony, začalo pršet... lilo jak z konve... vlastně celý zbytek cesty, nezbývalo nám než jet pomaleji a bezpečně. Protože do deště svítilo i zapadající sluníčko, jeli jsme vlastně celou cestu za duhou...

Večerní hraní se myslím povedlo, dokonce přítomné publikum tancovalo a zvládlo i naše rytmické chytáky ;-) Zbytek večera jsme si užili v družné a pohodové společnosti, postupně jsme vypili darovanou slivovici a pak vyrazili spát do místní umělecké školy... spali jsme v taneční místnosti se zrcadly, až na Terku, ta že prej bude radši spát na chodbě...

Brzké vstávání se vyplatilo, vyrazit o hodinu později, tak to do Smiřic ve Východních Čechách včas nestihnem, pozdravili jsme se se spíkrem, Vaškem Součkem - viděli jsme se naposledy před týdnem... hurá na pódium a hrát :-)

Ještě jeden společný bod měli tyto akce, obě proběhli na fotbalovém hřišti.


Propršený víkend v Kolíně a na Pamětníku

6.6. jsme měli dvoják- festival Kolínský ostrov a Pamětnický Šutr. Od rána to nevypadalo s počasím dobře, ale pořád jsme doufali ve zlepšení. Za to posluchači to asi rovnou vzdali.. Návštěvnost festivalu v Kolíně, byla dosti bídná :-( lákadla byla sice veliká, večer tam vystupoval Pavel Bobek s Druhou Trávou, ale vytrvalý déšť jistě fanoušky bluegrassu a příbuzných žánrů odradil. Nový amfiteátr sice vylepšil vzhled festivalu, ale ozvučení kapel to moc nedodalo..ach ta ozvěna..

Po vystoupení v Kolíně jsme se přesunuli na Pamětník, kam jsme se moc těšili. Loni tam byla vydařená atmosféra, zvuk i diváci. Pamětnický Šutr nezklamal ani letos:-) Nejprve to vypadalo, že kvůli nepřetržitému dešti festival přeruší a muzikanti budou předvádět svůj um ve stanu bez aparatury, ale díky bohu se tak nastalo, počasí se umoudřilo a hrálo se dál na připraveném podiu. Děkujeme zvukaři, divákům a pořadateli a snad se uvidíme i příští rok! :-)