Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

GrassRoad bluegrass-acoustic / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pražská skupina GrassRoad , v čele s Petrem Třebickým mladším, je složena z muzikantů, kteří mají hudební vzdělání a zkušenosti  z angažmá v různých kapelách už v minulosti – Nic Moc, Forum Praha, Modrolit, Perníková Chaloupka, Nová Sekce.

Zajímavostí kapely je určitě i obsazení kapely, které je od roku 2014 úplně nové.  Počet děvčat se v naší skupině snížil na dvě. Podařilo se nám získat do našeho souboru výbornou mladou zpěvačku a instrumentalistku Karol Bendovou a nově se pustila do sólového zpěvu i naše banjistka Lucka Matoušková, která je zároveň jednou z mála výborných banjistek u nás.

           Skupina aktivně hraje na většině festivalových jevištích české bluegrassové, country, folkové i multižánrové scény od léta roku 2006. S úspěchem ale vystoupila i na mezinárodních EWOB (Europen World of Bluegrass) festivalech v Litvě, Maďarsku, Slovensku, Holandsku a ve Francii. Na Slovensku skupina postoupila v mezinárodní soutěži z druhého místa na prestižní festival Bluegrass Fest 2009 konaný v Bratislavě. V roce 2012 byla opět vybrána na mezinárodní festival do Francie s účastí skupin z celého světa včetně USA. Na tomto prestižním mezinárodním festivale skupina hrála už třikrát. Minulý rok se skupina zúčastnila mezinárodního festivalu akustické muziky v Maďarském Abaligetu.

           Obsazení kapely je klasické, založené na sólovém zpěvu zpěvaček i dalších členů a  čtyřhlasém vokálu. Repertoár je složen převážně z novějšího pojetí bluegrassu či new acoustic music posledních let v USA, ale nevyhýbá se ani klasickému bluegrassu či country. Písničky jsou  v anglickém i v českém jazyce, jak originální převzaté nebo vlastní autorské písničky, které každým rokem přibývají.  

Budeme rádi, když nás i vy pozvete na Vaši akci, festival nebo regionální přehlídku či koncert. Zajistíme případně i další spřátelené skupiny včetně zvukaře a propagace. 

Obsazení: Petr Třebický - kytara

                 Pavel Bulín - mandolína

                 Karol Bendová - zpěv, housle, flétny

                 Jan Moláček - banjo

                 Klárka Jasanská - basová kytara

Bio a historie

Skupina GrassRoad natočila už pět studiových promo CDček s názvy:

1. GrassRoad promo 2007

2. Procházím tmou 2009

3. Staré banjo a den poslední 2010

4. Chci žít líp... 2012

5. GrassRoad promotion 2014

Všechny písničky z těchto CDček si můžete stáhnout na našich webových stránkách www.grassroad.cz v sekci "music".