Graphite - O kapele | Bandzone.cz

Graphite hard rock-blues / Sudice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Graphite, live
  Nezařazeno
 • For My KWW
  Nezařazeno
 • Mary Jane's Last Dance - (Cover - Tom Petty)
  Nezařazeno
 • Ready For Love (Cover - Bad Company)
  Nezařazeno
 • Breakdown (Cover od Tom Petty)
  Nezařazeno
 • Seeker (Cover - The Who)
  Nezařazeno
 • Malá prezentace
  Nezařazeno
 • Live Mix
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Březen 2014.

Dovolte, abychom Vám představili novou hudební skupinu “Graphite”. Novou jen potud, že vznikla v roce 2014. Na společnou cestu se totiž vydali čtyři léty ošlehaní muzikanti z Opavska a Hlučínska. Chceme se poohlédnout zpět a zahrát si staré rockové pecky, které ovlivnily generace muzikantů. Ať uvedeme pár příkladů, jde o skladby skupin The Who, The Kinks, The Doors, Led Zeppelin, Deep Purple, Tom Petty, Jimi Hendrix, Neil Young a mnoha dalších. Hudbu Vám chceme naservírovat v čiré, nespoutané podobě, abyste Vy, posluchači, doslova cítili smršť pozitivní energie, a abyste si připadali, když zavřete oči, že jste se vrátili do doby dávno minulé.

Pojďme představit jednotlivé členy.                                                                                                 Začněme naším motorem a tím je bubeník Milan Vícha. Muzikantská obec mi dá jistě zapravdu, že Milan patří k top bubeníkům našeho regionu. Působil v mnoha legendárních opavských kapelách - Yaba, Rafael, či Veget.  Jako zajímavost lze také dodat, že jeho syn Roman patří k absolutní české bubenické špičce (kapela Muff, Ewa Farná, Jana Kirschner, atd.).
Druhým zásadním členem a frontmanem kapely je zpěvák Pavel Kijanica, muž s velikým hlasem. Pavel zpívá s obrovským nasazením a jeho charisma a energie Vás doslova pohltí. V Hlučíně a okolí je znám ze svého působení v kapelách Watt, Promile a Lybar Band.
Další v řadě je kytarista Radek Stříbný. Když budete Radka sledovat, uvidíte, že má neustále pořádný kus práce. Jelikož je na vše sám, musí zahrát sóla a současně zvládnout i veškerý doprovod. Radek je znám pro skvělý zvuk jeho kytary. V minulosti hrával v kapelách Avantis, Prajzský Výběr, Pohoda, Zalomená hřídel, Jen Tak, a byl taky jednou z vůdčích postav tradičního Kobeřického Koberjamu.
Naši čtveřici doplňuje  basák  Vilém Lasák. Je částečně pojítkem kapely. Již od doby, kdy působil v Avantisu, to je od roku 1981, se čas od času setkával s Milanem Víchou. Ve druhé polovině 80tých let pak Vilém pracoval společně s Pavlem Kijanicou, pozor, a toto je informace zcela zásadní, v Hlučínském velkoobchodu potravin Jednota. Od roku 1988 pak Vílém s Radkem prošli společně několika kapelami, především Prajzským Výběrem a Pohodou. Je členem kapely JenTak.

Neklademe si žádný cíl, ba naopak, těšíme se na samotnou cestu. Prosíme, držte nám palce. Moc se těšíme na to, že nás přijdete někdy osobně podpořit.

Bio a historie