G8 TRANSGLOBAL - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

G8 TRANSGLOBAL world music / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Mingi Mingi 467 ×
  • Reggae 341 ×
  • Hot Sex Love 278 ×
  • Hanna 223 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

THE WORLDBEAT EXPRESS 

 Skupina G8 Transglobal, hrající hudbu ve stylu NYC eclectic, tedy kombinaci ethno beatu, NYC jazzu, R´n´B, rapu a funku, vezme posluchače na divokou jízdu kolem světa, která začíná na jihu a přes sever Afriky pokračuje na východ. Tvorba je vlastní i převzatá (například Brenda Fassie). Texty jsou anglické, ale je možné slyšet i svahilštinu, berberštinu nebo jazyk zulu. Skupina byla na turné po USA a účinkovala na evropských festivalech (Pandurango International Ethnic Band Festival) Další informace o kapele najdete na stránkách: www.g8band.net

2006 CD "G8 Transglobal" - N11 Music records (Indie) v Evropě distribuováno SOMY BMG.

2008: Demo (4 písně)

Bio a historie

G8 JSOU:

Lucie K - zpěv

S profesionálním zpěvem začala zhruba před 8 lety, kdy s kabaretně-muzikálovým programem vystupovala v pražských barech a klubech. Poté odjela do JAR,  
kde navštěvovala pěveckou školu a v Johannesburgu hostovala v několika černošských kapelách.

 

Alena K – zpěv, flétna

Vystudovala hru na příčnou flétnu na konzervatoři jaroslava Ježka v Praze. V průběhu studia se věnovala vystoupením v tělesech zaměřených na klasickou hudbu. Později začala i zpívat a brzy si osvojila vlivy turecké rytmiky, jež aplikuje i ve tvorbě G8.

 

Dr.M – klávesy, kytara a da rap

Zakladatel G8, lékař a muzikant. Jeden ze čtyř soukromých žáků profesorky E. Cornfield z Juliard School of Music v NYC. Složil melodii prvního celostátního pořadu „Star Search“ v USA, procestoval celý svět. Se Skupinou Spyder hojně koncertoval po Evropě a USA. Dr. M. hudbu G8 oživuje svými klávesami, zvukovými efekty a typickým newyorským rapem.

 

Sony B.-kytara

Perspektivní mladík, student konzervatoře Jaroslava Ježka, jenž ve své hře nejraději koketuje s jazzem a funky, pro hudbu G8 jako stvořený. Jeho talent je neoddiskuvatelný.

 

J.Hooker - basa

Baskytarista, jehož hudební kariéru započalo studium kontrabasu u předního bývalého kontrabasisty České fiharmonie Adolfa ČERMÁKA a jeho bratra Zdeňka. Postupně pronikal do tajů hubokých tónů pod vedením prof. Zdeňka BENDY na Pražské konzervatoři V technice baskytary ho zdokonalil výborný pražský baskytarista a pedagog Martin ŠTEC. Na techniku groovu chodí k talentovanému a nadanému Viktorovi Čermákovi.

 

Karl - perkuse
Mladý talentovaný perkusionista.

 

Wilfried Von Hirt - bicí

Od 11 let jsem začal hrát v 90-ti  členném Mládežnickém dechovém orchestru (90 členů) a již v době totality s ním sjezdil řadu lokalit včetně západoevropských zemí.
V 21 letech začal studovat Pražskou konzervatoř  paralelně s mat-fyz  fakultou na UK.
V srpnu 1988 začal vystopovat v Kontrabandu Milana Svobody, s nímž se dostal na podia nejvýznačnějších jazz klubů. Po revoluci se věnoval dalšímu vzdělávání a po dalších 12 letech se vrátil k hudbě…v rámci G8 Transglobal.