Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Fuckon! crossover-screamo / Rožnov pod Radhoštěm

„...vydechneme a zdechneme“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

...vydechneme a zdechneme!

Bio a historie

Partička Fuckon vznikla v lednu roku 2004 na troskách seskupení Chmáry, které kombinovalo alko - punk s racionálně výživným bordelem.

Již tehdy v kapele působili tři budoucí členové Fuckonu. Nessy, Karlos a Kořen. Kapela se však rozpadá již několik hodin po svém prvním vystoupení, které nelze nazvat jinak než kak o phoniac disrytmicus.

Po více než roční hybernaci univerzální duo Nessy a Karlos opět ožívá! Do formace naskakuje kytarista Přema, kterému se z neznámého důvodu říká Patrik, podporován druhým kytaristou Richim. Jakmile doplní sestavu i Kořen, těleso FUCKON je kompletní.

Radikálně se mění hudební projev, a z otřepaného alkopunku je rázem metalový nářez ostřejší než jazyk pavlačových čubiček. Inspirace je čerpána především z extrémě laděných žánrů, jako jsou black či death metal, ale nechybí ani jemné prvky doom metalu, lacinného disca či lehce ujeté vyhrávky v rytmu splašeného reggae.

V létě 2004 banda rozjíždí koncertní činnost. Nejprve terorizuje posluchače ve své bezprostřední blízkosti. To je jí ale záhy málo a tak si  na své přijdou fajnšmekři například z okolí Brna, České Třebové, samozřejmě Ostravy nebo Frýdku-Místku. Výrazným kopancem do zadnice byl společný koncert s legendárními Torr, kdy slavní pražáci dělali Fuckonu zakapelu.

Zřejmě se někde stala chyba a kapela dostává nabídku strávit dvě hodiny (čistého času) v proslulém rožnovském hudebním studiu ALIAS, aby po boku seriózních jmen* doplnila hrubý přehled rožnovských kapel na cd "Co se skrývá pod Radhoštěm ... aneb rožnovský výběr 2004" jenž vychází pod hlavičkou zmíňeného Alias Studio Rožnov p. R. Kapela toho stoprocentně využívá a během -120 minut se jí podaří nahrát zhruba 6 až 7 songů. Na této kompilaci se smečka představuje dvěma z nich. Discoteque a Fuck a hole into JFK´s head, přičemž v prvním ze songů má posluchač možnost slyšet jemně trylkující hlásek naší kamarádky, hostující Aničky z Libri Prohibiti.

Nicméně okolnosti velice různých druhů způsobují, že nedodělaná práce, (Nahrávka ze studia se nacházela ve velice hrubém střihu.) zůstává na několik let jen tak ležet někde v šuplíku a z kapely se postupně stává pouhá legenda v rožnovských nálevnách.

Až po letech ...

Ve správnou chvíli a na správném místě se vyskytnul ing. Lukáš Bartík, jenž se do kapely zamiloval natolik, že domluvit mix, remix, mástrování, vše od a až po zet, bylo otázkou jen několika málo let. Lukáš, zodpovědný za legendární nahrávky kultovních Let´s go Parchantes!, Profesor Lefebvre a mnoha dalších kapel, svým profesionálním přístupem a nadšenou ochotou pomohl dotáhnout vše co se týkalo studia do zdárného konce a nic pak nebránilo tomu aby kapela vydala tolik let slibované cd  "Opracovat nožem".

 

Fuckon

Nessy - bicí

Karlos - basa

Kořen - zpěv

Richi - kytara

Patrik - kytara

  cd - "Opracovat Nožem"

dvd -  "Kam zmizel ten starý song?

 

 

Zájemci piště na drivendown@seznam.cz

                               richardchumchal@seznam.cz

nahrávací studio: http://www.ugsound.freepage.cz/

                                mr.bartik@gmail.com

* Zdeněk Šimůnek