Freedom Ridge rock / Divnice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

+420604175996 - Tomáš Hrbáček
+420737113413 - David Mareček
+420739641416 - Tomáš Faldík

Dodatečné info

Aktuální složení (od dubna 2012):

Zpěv - Luboš Frait
Kytara - Tomáš Hrbáček
Kytara, zpěv - David Mareček
Baskytara - Pavel "Morák" Jandík
Bicí - Tomáš Faldík
Zpěv - Marie "Marioneta" Fraitová

Klávesy - Mikuláš "Mik" Múdrý

 

Bývalí členové (na CD Waiting):

Baskytara, zpěv - Verča Šebáková

Tamburína, zpěv - Eva Marečková

 

 

 

Bio a historie

Kapela Freedom Ridge vznikla na počátku nového milénia, 1. 1. 2001. U zrodu kapely stáli bývalí členové neznámé slavičínské kapely TAYPEN – Jiří Šála (klávesy), David Mareček (kytara), Tomáš Hrbáček (kytara) a Tomáš Faldík (bicí). První vystoupení odehrála kapela v červenci 2001 ve složení Tomáš Faldík (bicí), David Mareček (kytara), Tomáš Hrbáček (kytara), Tomáš Strnad (baskytara) a Ondřej Gottfried (zpěv). Od té doby kapela odehrála desítky akcí a také vystřídala několik hráčů a hráček na baskytaru a zpěváků a zpěvaček až k současnému složení (od srpna 2009): David Mareček (kytara), Tomáš Hrbáček (kytara), Tomáš Faldík (bicí), Pavel "Morák" Jandík (baskytara), Luboš Frait (zpěv) a Marie "Marioneta" Fraitová (zpěv).
Freedom Ridge hraje kytarovou hard-rockovou muziku, která je orientována trochu směrem k heavy-metalu a v poslední době stále více také k bigbeatu. Od prvotního záměru tvořit vlastní skladby se skupina Freedom Ridge posunula během času i k hraní převzatých skladeb od různých interpretů, zejména české rockové scény. Repertoir Freedom Ridge tvoří v současnosti cca 65 skladeb a kapela neustále rozšiřuje vybavení vlastní aparaturou, díky němuž se kromě vystoupení na festivalech a podobných akcích stále více soustředí také na hraní celovečerních zábavových akcí.
Vlastní autorská tvorba je však pro Freedom Ridge také důležitá a po dlouhém období příprav a čekání vydává skupina na konci srpna 2009 své první CD s příznačným názvem Waiting. CD obsahuje 10 skladeb vytvořených v období let 2001 - 2006, polovina je zpívaná anglicky a polovina česky. V další připravované tvorbě se Freedom Ridge zaměřuje již pouze na hudby s českými texty.

Více o historii kapely, odehraných koncertech, tvorbě Freedom Ridge atd. si můžete přečíst na http://www.freedomridge.cz/.