Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace
Harmonogram 2018

19. 11. Vyhlášení soutěže
24. 12. Uzávěrka přihlášek do základní části soutěže
31. 12. Vyhlášení finalistů
1. 2. 2019 Finálové koncerty v Divadle Za Plotem
2.2. Vyhlášení výsledků
FolkyTonk

FolkyTonk je autorsko-interpretační soutěžní přehlídka, určená pro jednotlivce i kapely, kterým není více jak 26 let. Žánrově je zaměřen na folk, country, folk-pop, folk-rock, bluegrass, rock n´roll, gospel a jejich obdoby. Soutěž je postupová a účastníky finále vybírá odborná porota vícekolově v neveřejném hlasování z nahrávek, umístěných na jejich Bandzone.cz profilu. Nejúspěšnější muzikanti jsou zváni do finálové festivalové přehlídky, která se koná vždy na přelomu ledna a února v pražském Divadle Za Plotem. V roce 2019 se finále uskuteční ve dnech 1. - 2. února.

Cílem tohoto projektu, podporovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a hl. m. Prahou, je vytvoření prostoru pro uměleckou konfrontaci mladých autorů, interpretů a instrumentalistů, posílení jejich sebevědomí, možnost zlepšení jejich technické úrovně, a to i na základě konzultace s odbornými porotci.

Finále 2019 proběhne ve spolupráci s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška. Cílem je benefičně podpořit děti s těžkým zrakovým postižením. V návaznosti na uvedené, je pro toto finále vyhlášena i autorská „podkategorie“ „Song pro Světlušku“.

Pravidla soutěže »