Flashback - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Flashback hardcore-punk / Hradec Králové

„!!! NEW MERCHANDISE !!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Blood Ain´t Water (F.C.T.T.R. 2018) 746 ×
  • Wake Up (F.C.T.T.R. 2018) 417 ×
  • Every Dog Has His Day (F.C.T.T.R. 2018) 510 ×
  • Spittin´Venom (F.C.T.T.R. 2018) 269 ×
  • Commitment (F.C.T.T.R. 2018) 216 ×
  • Dream Bay (F.C.T.T.R. 2018) 339 ×
  • Envy (F.C.T.T.R. 2018) 130 ×
  • Good Is Gone (F.C.T.T.R. 2018) 131 ×
  • Flashback (F.C.T.T.R. 2018) 125 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv, Scream, Jódlování
Nástrojové obsazení: Baskytara, Balalajka, Kontrabas, Cimbál
Nástrojové obsazení: Kytara, Mandolína
Nástrojové obsazení: Bicí, Shaker, Dřívka

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Captcha obrázek

Dodatečné info

MEMBERS

Mathes - vox

Pavel - guitar

Kory - bass

BB - drumzz

Since 2017

Bio a historie

Historie kapely Flashback se začala psát již v průběhu roku 2015,kdy kytarista Pavel Bajer a jeho bratr,bubeník Tom,přivedli k životu projekt,který měl čerpat z hudebního odkazu hardcoreových kapel,jako byly Battery,Better Than A Thousand,Champion a další,a které měly na vznik tohoto projektu zásadní vliv.Pod názvem Up Standard se začalo pracovat na prvních věcech v už zmíněném roce 2015.Jediným problémem byl post baskytaristy,který dlouhodobě kapelu v počátcích limitoval.V roce 2016 i díky herní pauze své domovské kapely,přichází baskytarista Kory z Everyday Hate a po několika měsících intenzivní tvorby,se po jeho nabídce ke kapele přidává i vokalista Mathes.S novým zpěvákem dochází ke konsolidaci skladeb a kapela,která se v té chvíli přejmenovává na Flashback,se citelně přiklání k poněkud agresivnějšímu pojetí svého projevu.Hned první živé vystoupení odehrávají Flashback ke konci roku 2017,kdy předskakují brazilským Paura.V roce 2018 Flashback odehrávají spousty kvalitních koncertů po klubech a festivalech v Čechách a na Slovensku,ve společnosti spousty vynikajících kapel jakými jsou Jovanera,True Reason,Plán To Kill,Exorcizphobia nebo Siberian Meat Grinder.Točí svůj první klip Dream Bay a ve spolupráci s Milošem Mottlem natáčí materiál debutového alba,které pod názvem First Class Ticket To Resurrection vychází jako první počin nového českého labelu Hardcore 4 Life.Deska vychází začátkem roku 2019.

Rok 2019 se točil kolem propagace prvního alba a pravidelného koncertování.Flashback se objevili v průběhu roku na několika letních festivalech,jako je například každoroční Hardcore Day v Chrudimi,na prestižním Fajtfestu ve Velkém Meziříčí,nebo Pilníkofest u Trutnova.Klubová vystoupení byla ale páteří celého období a shows s kapelami jako Exorcizphobia,Crippled Fingers,Primary Resistance,Meresiew a Jovanera byla plná energie.Flashback se ale objevili na pódiích i se zahraničními headlinery jakými jsou Leeway NYC,Lowest Creature,Live Life,Companion či Isolated.Díky kladným ohlasům na již zmíněné vystoupení na Fajtfestu,jehož hlavními headlinery byli třeba Polar,Comeback Kid či Polaris,si kapela vysloužila i místenku na zcela určitě do budoucna prestižní domácí putovní festival Klubovna/Fajtfest Night v jehož rámci otevírala jeho hradeckou zastávku.