Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Fiktivní neuróza společnosti alternative-rock / Dobšice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Saxofon, Jódlování

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Fiktivní neuróza společnosti je volné sdružení umělců a citlivých lidí z oblasti pohraničí. Hraní slouží jako terapie a možnost vyrovnat se skutečností, která je nám předkládána společností, která se opravdové skutečnosti podobá natolik, jako reality show. Cíl této skupiny je zatočit s těmito představami a jedna z možností je prostřednictvím hudby. Od surového undergroundu se FNS propracovala k alternativní hudbě s nádechem rocku a hard rocku. Undergroundový sound tomu všemu dodává především zběsilý :-) klarinet. Vystoupení kapely bývá nabité energií a šíleností.

 

Milan  Mejla  Krejčí - kytara    www.bandzone.cz/fan/xmejla
 
Marek  Mára  Míča - basa
 
Aleš  Nowis  Novák - saxofon   www.bandzone.cz/fan/nowisskryssak
 
Míša - zpěv
           
Petr  Tuleň  Bőhm - bicí    www.bandzone.cz/fan/Thulen

 

   

Bio a historie

Červen 2004

Začátek kapely. Schází se Mejla, Hulda a Matěj. Hrají na basu, španělku a elektrickou kytaru. Zkouší se ve Sněhuldově pokojíku. Píseň z této doby je Ikarus. Matěj v závěru července odjíždí do Francie.

Září 2004

Po Matějově návratu z Francie se skupina rozšířila o bicí, za které (ač nerad) usedl Matějův bratr Jan (dodnes nám to úplně neodpustil). Bubny, které zapůjčil majitel hospůdky Na Věčnosti, stály v kuchyni. Zkoušelo se pořád u Huldy v pokoji. Zrodil se plán vybudovat zkušebnu ve sklepě. Začalo se z prácemi. Do kapely ještě přibyl Zárubík na klarinet.

Leden 2005

Konečně je zkušebna hotová. Můžeme se naplno věnovat jen tvorbě. Kapela se rozšířila o Šeplouta (bonga), Miloše (trumpeta) a Wesiho (umělecký půlkruh). Bohužel nelehký život umělce z těchto tří vydržel pouze Wesi. Mezitím se odehrálo první vystoupení mimo zdi Huldova baráku - u Mira na sklepě pro Ostraváky. Vznikly písně jako Bezprstý hodinář, Hymna konzumu a Vysraný lívanec.

Duben 2005

První oficiální vystoupení při příležitosti 22. narozenin zpěváka a textaře. Do naší zkušebny se vlezlo něco přes dvacet lidí. Koncert, i přes technické problémy, se povedl a to hlavně díky dvěma sudům 13° piva.

Červenec 2005

Druhý koncert v Lučici u Havlíčkova Brodu. Koncert veskrze úspěšný, jen odehraný narychlo poněvadž bubeník druhý den svědčil na svatbě. Zpěvák odjíždí na rekreaci do Francie na 3 měsíce.

28. října 2005

Ve zkušebně kapely The Indica jsme nahráli demo, které sice neprošlo zvukovou úpravou, ale přesto děkujeme.

27. prosince 2005

První koncert v oficiálním klubu Gogo ve Znojmě. Při příležitosti vánočního bubnování, které zorganizoval Milan Nováček. Po koncertě se velká kapela umělecky vyčerpala, přišla o zkušebnu i basáka.

Březen 2006

Milan, Matěj a Honza porodili sólový projekt Dušení. Jedná se o hudební meditace na texty básní. Zkouší se střídavě u Milana nebo u Matěje doma.

23. března 2006

Vystoupili Matěj, Honza a Milan v rámci permanentního festivalu Uši a vítr, který se pravidělně koná každý čtvrtek na Skleněné louce v Brně. Matěj přečetl několik svých básní a hudebně jej doprovodil Milan na elekrickou kytaru a Honza se postaral o rytmiku celé věci. Při této příložitosti bylo možno shlédnout několik obrazů vytvořených členy a přáteli FNS (Honza, Wesik a Jiří Holátko).

21. dubna 2006

Další vystoupení Literární sekce FNS (Matěj, Milan a Honza) se konalo opět na Skleněné louce. Ale tentokrát se produkce přesunula do galerie, kde byl v odpoledních hodinách zahájen dvoudenní festival poezie Potulný dělník.

29. dubna 2006

Proběhl večer Literání sekce FNS ve Znojmě v GOGU. V tuto dobu už je v  projektu Dušení zapojeno celkem 5 lidí. Na tomto koncertě si poprvé v Dušení zahrál Zárubík. Společně s FNS vystoupila pražská revivalová kapela All Tomorow's Parties Band, která hraje vály americké kapely Velvet underground.

20. května 2006

Koncert u příležitosti narozenin frontmana kapely Obdurate. Byla to taková anální ofenzíva. Koncert patřil k nejvydařenějším. Odehrán na krásné vlně vysoké nad mraky.

27. května 2006

Koncert odehraný na ulici při fotografické výstavě v hospodě Taurus. V odpoledních hodinách jsme zaplnili svojí hudbou uličky Znojma a zpříjemnili jsme obyvatelům sobotní nudu.

Červen 2006

Období nejistot označuje úsek nejistého života kapely. V tomto časovém úseku se stalo mnoho změn a pro FNS zásadních věcí. Jak již bylo psáno výše, kapela přišla o basáka a zkušebnu. V průběhu koncertování s projektem Dušení k nám přibyl Joe na trumpetu a asi o měsíc později basák Otto. Zkoušíme pár starých a pár nových věcí. Scházíme se u Joa v jeho učebně angličtiny a svou tvorbou děláme rozruch na přilehlé ulici. Z toho období pochází píseň Medvídek. Nicméně netolerance sousedů a okolí nakonec vyústila v další stěhování, tentokráte na zahradní domeček našeho nového basisty. Ještě před stěhováním opouští kapelu Matěj, který odjíždí do Francie natrvalo. Hraje se tedy u Otíka, není zpěv, nejsou texty, hudebních nápadů pomálu a tak se kapela uchyluje do období nekonečných jamů a hledání inspirace. Změny v kapele nadále pokračují a to zcela zásadně. Odchází Joe, Honza přepouští bicí Jiřině a sám si berece saxofon. Zpěvu se ujal Aleš a tak se zaplnila poslední skulinka. Od této chvíle můžeme mluvit po dlouhé době o kompletní sestavě, která je tedy ve složení: bicí – Jiřna, basa – Otík, kytara – Mejla, zpěv - Aleš, saxofon – Honza, klarinet – Zikfríd.
Kapela se sjednocuje a z inspirativních jamů vznikají nové písně. Zkouší se i některé starší, hudba dostává tvar a kapela novou tvář.
Další tentokráte dobrovolné stěhování do zkušebny v Dobšicích. A první koncerty na spadnutí.

Prosinec 2009

Po odchodu basisty Otíka nastupuje na post basisty Marek Miča. Kapela si hraje pro radost, z čehož vznikly další nové písničky, které zahrajeme poprvé v Brně 26.2.2009.