Patricia - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Patricia Žena, 32 let / Seattle

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Patricia si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Oblíbené kapely: 0

Žádné oblíbené kapely

Přátelé: 0

Žádní přátelé

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
50
Profil registrován
31.7.2019

Blog

What does it mean to be an entrepreneur?

The road to an entrepreneurship is faithless as it fills with the road blocks. It’s basically a way of thinking. For a successful entrepreneur there are lots of sleepless nights and plans behind. It can be the most challenging task to establish a successful business and many are failed to set this path.

Well, putting the hardship aside there are thousands of entrepreneurs chooses this journey every year and have any one or more motivation among the following.

  • Most of the entrepreneurs want to be their own bosses; they set their goals, and run the business according to their fit. The most leading company Leather Chase – Real Leather Jackets is started by a man as an entrepreneur with 5 to 10 products and now it has become a brand for jackets.

  • Many of them have their visions that what they have to be achieve or accomplish and make that happen by doing tirelessly day and night work.

  • Some entrepreneurs want to set their life free and balance their work-life balance. At an initial stage they work harder and after setting the best of what they want then they work in a natural and instinctual way.

If you want to become the one then you should follow any of the entrepreneurs and motivate yourself through the above-mentioned motivations.

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Bandzone.cz

Děkujeme, že ses připojil k naší hudební rodině na Bandzone.cz. Až se tu trochu rozkoukáš, a najdeš nějaké dobré kapely, můžeš si přidat oblíbené skladby do osobního playlistu a šířit tak svůj hudební vkus dál. Případně koukni na playlist na našem profilu pro inspiraci.
Bandzone.cz, žijeme hudbou!

Zobrazit všechny názory