Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

SobJiř Muž, 25 let / Havířov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek SobJiř si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Rap With Me a další plány do budoucna

Už to bude týden, co vyšel můj nový singl Daily Routine 24/7. Protože jsme si na něj museli počkat déle, než je zdrávo, rád bych už během srpna, nejpozději v září, vydal další singl, abych vám předchozí čekání aspoň trochu vynahradil. Bude to skladba č. 11, Rap With Me.

Následně vyjde z alba 2©15 ještě jeden, poslední singl. Nebudu prozrazovat jaký, ale v minimixu na Youtube máte malou nápovědu, zaměřte se na rozdíly v barvě názvu každé písničky - co ještě zbývá z označených potencionálních singlů? ;-)

Éru alba 2©15 uzavře EP (Extended Play = něco mezi albem a singlem), na němž najdete bonusové remixy vybraných albových skladeb a především raritní materiál z mého šuplíku. Rané verze některých písniček nebo taky to, co se mi tak úplně nepovedlo - prostě vše, co by jinak zůstalo skryto někde v útrobách mého harddisku. Ale já se s vámi o vše velmi rád podělím. :-)

Pak konečně nastane období příprav na zcela nové studiové album, které plánuji vydat roku 2018. Vše je teprve v začátcích, ale co vás na druhém albu určitě čeká:

  • 13 písniček (6 potencionálních singlů, 6 albových skladeb + předehra)
  • názvy budou tentokrát všechny v angličtině, žádná němčina
  • všechny písničky budou složeny v programu Music, FL Studio se již konat nebude
  • opět půjde o průřez různými žánry - osvědčený rock, rap, trance a drum and bass doplní bigroom house, deep house, jumpstyle, dubstep
  • ne všechny skladby budou 'archivní', plno z nich bude zcela nových
  • těšte se opět na plnohodnotné singly s remixy a B-sidy
  • rád bych přizval nějaké hosty, ale nic neslibuji :-)

Takže to máte tak pro představu. :-)

Představte si, jaké by to bylo žít ve světě bez aut...

Upraveno:

Dřív, než mě odsoudíte jako naivního ekologického snílka, zkuste se zamyslet nad tím, jestli jste se současnou situací u nás, kdy jsou přeplněné silnice i parkoviště, všude kolem hluk motorů, klaksonů a houkaček, spousta smradu a smrtelných nehod, opravdu spokojení.

Mně se to nelíbí, zvlášť když si ještě jako malý pamatuji situaci zcela jinou, kdy nebyl problém bezstarostně pobíhat po cestě před naším panelákem, protože tam nebylo žádné parkoviště, tudíž tam nejezdila žádná auta a jak si ještě donedávna hrály děti na hřišti, jehož plocha se už taktéž začala využívat pro auta. A to si myslím, že ve svých 23 letech nejsem kdovíjaký pamětník...

To není vše. Tím, že se z cyklistiky na silnici stal vyloženě adrenalinový sport, začínají se hromadně budovat cyklostezky. A ty cyklostezky jsou kde? Správně, na chodnících pro pěší. Což znamená, že si člověk musí dávat bacha už i na chodníku, protože po něm často jezdí 'kolisti' jako blázni! Obyčejný člověk, který chodí po svých, se tak stává daleko nejvíce ohrožen, proto je pro něj výhodnější pořídit si auto či kolo, čímž vzniká začarovaný kruh. A to ani nemluvím o tom, že se chodníky tím pádem zužují.

Nehledě na to, že v některých případech není tak jednoduché dostat se z místa A do bodu B kvůli omezování veřejné dopravy. Proč se omezuje? Jezdí málo lidí. Proč? Mají auta. Proč mají auta? Protože se omezuje veřejná doprava. Ošemetná situace, nemyslíte?

Navíc, všechno to leze do peněz, auto není levná záležitost. Dokonce bych ho nazval luxusem pro bohaté. Mýlím se a auto lze provozovat levně nebo je kolem mě spousta bohatých lidí nebo se prostě jen každý omezí na svých potřebách, jen aby uspořil pro svého čtyřkolového mazlíčka??

Já mám sice řidičák, ale nemáme auto. Dělal jsem si ho, protože se vždycky může hodit, nikam však pravidelně nejezdím. Když už jednou za čas usednu za volant, naštěstí se nestávám svátečním řidičem, taková věc se nezapomíná, takže se nemusíte obávat setkání se mnou. ;-) Všude, kam potřebuji, jsem se prozatím dostal autobusem, případně vlakem + místní dopravou. Ano, někdy to jezdí špatně, ale v tom vězí i kousek dobrodružství, nesmí to být záminka ke zpohodlnění. Řízení mě sice baví, ale vzhledem k výše psanému jej nehodlám podporovat!

Jaké je tedy řešení? V prvé řadě by si každý z nás měl uvědomit, jestli auto skutečně potřebuje. Já se obejdu, proto ho nemám. A taky mi to přijde jako zbytečný výdaj. Pokud někdo auto nepotřebuje ke své výdělečné činnosti (tím nemyslím dojíždění za prací) nebo pokud dotyčný nebydlí někde na vesnici, kde jezdí autobus jednou ráno a zpátky až zítra, myslím, že dokáže žít bez něj. Samozřejmě, že 'služební vozy' jako autobusy, trolejbusy, kamiony, taxíky, policie, hasiči, záchranky musí na cestě zůstat, od toho tady přece jsou. Mluvím o zcela soukromých účelech vlastnění vozu. A to jsem si teď ještě vzpomněl, jak vidím zástupy vozů před základní školou (když chodím na autobus), jak vysazují žáky před jejími branami. Milí rodiče, je více nebezpečné nechat dojít dítě do školy samotné nebo ho naložit do auta a pokaždé riskovat, že budete mít nehodu?? – nikdy nemůžeme zaručit, že se nám na cestě nic nestane, nestačí, že jsme my dobří řidiči, ale to vám snad nemusím vysvětlovat.

Argumentujete tím, že jízda autem je rychlejší a praktičtější oproti všem ostatním druhům dopravy? Čím více lidí si pořizuje auta, tím více jsou přeplněné silnice a jízdou v kolonách čas opravdu neušetříte. K tomu jsou o to více přeplněná parkoviště a vám stejně nezbývá nic jiného, než ztrácet čas docházením do cíle pěšky ze vzdáleného a volnějšího místa k parkování.

Tak co? Otevřel jsem vám oči? Zamyslíte se aspoň na okamžik nad tím vším? Budete něco měnit? Povedete osvětu spolu se mnou? Záleží na vás. Já kromě tohoto příspěvku co nevidět vydám singl World Without Cars = Svět bez aut, abych hudbou sdělil, co si myslím, a možná něco málo změníme. :-)

Setkání s Jenny a Voxelem

Ahoj, po delší době.

Minulý týden v úterý, tedy 17. května 2016, koncertoval v Ostravě, konkrétně v prostorách ostravského Českého rozhlasu, český písničkář Voxel. Přivedla mě k němu před časem Jenny (Domča ze singlu Live the Life). Poslala mi odkazy na pár jeho klipů a v tu chvíli jsem se do Voxelovy hudby zamiloval. Nenásilné, pohodové melodie, které si za chvilku začnete pobrukovat, optimistické a nápadité texty ze života a celková přirozenost zpěvákova projevu se mi strašně moc líbí a obě jeho alba patří k tomu nejlepšímu, co jsem z české hudební scény slyšel! Spolu se Scootery si Voxela zapište do seznamu mé doporučené 'literatury'. :-)

Proto jsme se já s Domčou jako jeho věrní fanoušci zúčastnili onoho koncertu. Koncert byl bezvadný!! I naživo je Voxel super, povídá si s posluchači během písniček, hází jeden fórek za druhým a celkově se s ním uvolníte, zapomenete na své starosti. To nejlepší však přišlo nakonec. Po koncertě nám oznámil: „Tak ahoj, zase příště, a kdo chcete, tak spolu můžeme po koncertě ještě pokecat.“ A opravdu. Sestoupil za námi dolů z pódia, poctivě se věnoval každému zájemci zvlášť, vůbec nebyl namyšlený, všechno probíhalo naprosto přirozeně. Při 'pokecu' se rozdávaly i podpisy spolu s možností společného portrétu. Toho jsme s Domčou samozřejmě využili, jak často dostanete možnost vyfotit se s hvězdou? Výsledek vidíte zde:

Jenny, Voxel, SobJiř

Tak zase někdy, těšíme se na další koncert! Jsi super, Voxeli, jen tak dál!! :-)

Oblíbené kapely: 4

Přátelé: 0

Žádní přátelé

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
581
Profil registrován
18.7.2015