Miruška - Úvod | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Miruška Žena, 29 let / Hradec Králové

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • IAN - Right Lane- VOYAGE (2014)
 • IAN - Mom 'n' Dad- VOYAGE (2014)
 • IAN - It's Time- VOYAGE (2014)
 • Goodfellas - Supersmooth (2012)
 • Goodfellas - Smooth End Of The World (CD Robbery Blues - 2011)
 • Goodfellas - No You Around (EP Sweet and Lowdown - 2009)
 • Goodfellas - Car Check (CD Robbery Blues - 2011)
 • Goodfellas - Bobby Long (CD Robbery Blues - 2011)
 • No Heroes - Butterfly- Heart One (2008)
 • No Heroes - How To Dream- Heart One (2008)
 • No Heroes - Surplus Rush- Heart One (2008)
 • No Heroes - Snowglobe- Heart One (2008)
 • No Heroes - Lost Time- Heart One (2008)
 • No Heroes - City Lights (singl 2010)

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Miruška si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Recenze CD - Temný stránky by ENTER

Královéhradecká skupina ENTER vydala své debutové CD. Fanoušci, které si skupina získala během pěti let své existence, se konečně dočkali. Pokřtěno bylo hned dvakrát – 3.5.2009 v „rodném“ AC klubu v Hradci Králové a den poté v Praze v music baru Futurum, kde vystupovali ještě spřátelené kapely: L.O.S., Airfare, Imodium a další.

O vznik této kapely se postaral Slávek Hamaďák na počátku roku 2004. Prošlo jí několik muzikantů a nakonec vykrystalizovala do sestavy: Michal Dvořáček – zpěv, Daniel Franc – kytara, Jan Škaloud – basskytara a Mario Škaloud – bicí. Takto kapela odehrála již více než 400 koncertů v hudebních klubech nebo na festivalech v celé České republice. Nechybí ani účast na soutěžích – Enter se stal například absolutním vítězem soutěže Berentzen Líheň 2007.  O management se nyní stará Martina Jablanovská. Deska vznikla výběrem z celé tvorby, delší dobu známé hity jsou doplněné několika novinkami. Frontman kapely, zpěvák Michal Dvořáček, uvedl, že deska je pojmenovaná „podle jednoho temného příběhu, který ovlivnil naše životy“ – Temný stránky.

Titulní singl „Temný stránky“, hned první v pořadí, má bezchybnou koncepci. Začíná pomalu, jako by se rodil z ničeho, nabírá na obrátkách a po působivém refrénu zase upadá do tmy. Druhá skladba je novinkou. Nese název „Milosrdná sestra Ježíš“ a je na ni natočen i klip, se kterým skupina právě proráží do médií. Úderná skladba s chytlavým textem má jistě velké šance na úspěch. Navazuje hit „Zamotaný pomotaný“, který nesmí chybět na žádném koncertě již několik let. Podle hitového konceptu složený, tři minuty dlouhý song, plný spoustou Mariových úderů do bubnů a činel, doplněný o Danovy scratche, se okamžitě stal vizitkou kapely. Bez tohoto hitu by snad ani Enter nebyl Enterem. Jeden z dalších kusů, fanoušky podobně oblíbený jako předchozí - „Aeroplán“, vezme všechny posluchače na výlet do nebe.

V druhé polovině CD se trochu zvolní tempo a prostor je dán rockové baladě „Starej, mladej, mrtvej“. Obsah písně můžeme připodobnit k životnímu zklamání a hledání nové cesty. Přes další skvělé písně s pevným hudebním základem a působivými texty se dostaneme až k poslední – „Slepej náboj“. Michalův barevný hlas zde doprovází pouze Dan na akustickou kytaru. Toto obsazení ještě podtrhává téma, o kterém se zpívá – samota.

Vytknout by se asi dala nedotaženost. Nedostatečná pozornost je hmatatelná například v některých dvojhlasech Michala a Dana. Deska by si možná zasloužila více času a trpělivosti při natáčení. Naopak velké plus patří kapele za výhradně české texty. „Entráci“ si na nic nehrají a otevírají svá srdce fanouškům v textech o problémech s láskou a jiných úvahách mladých lidí. Písně jsou spíše určené slečnám a nebo o nich přímo vypráví. Vždyť „krásné ženy jsou naší inspirací“ jak řekl Michal v rozhovoru pro internetový portál Okolo Hradce.

Lesklý černý nápis na matném černém pozadí tvoří velice originální přebal pro dílo hradeckých muzikantů. Přejme mu tedy dlouhý život ve světě reflektorů a kapele ENTER mnoho dalších úspěchů jako bylo vydání tohoto alba.

 

Mirka Balcarová

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Maniac

Ahoj, jako našeho fanouška bychom té rádi informovali o tom, že jsme nedávno vydali naše debutové dvojalbum Geatest Hits, které budeme křtít 13.září v Chapeau Rouge, kam tě srdečně zveme! CD si ho můžeš z větší části poslechnout u nás na profilu, pokud se rozhodneš nás podpořit a cd si pořídíš, moc nás to potěší!! Měj se krásně, zdraví kluci z bonebroke. http://bandzone.cz/bonebroke http://www.bonebroke.cz/

Aleš Brixi

Ahooj :) Snad neurazím, spíš doufám, že potěším malým spamem. Rád bych tě pozval k poslechu nových i starších písniček.. Díky a doufám, že se budou líbit ;)

Zobrazit všechny názory