Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mickey91 28 let / Nová Paka

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Mickey91 si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

tak konečně

Mno konečně!

Po počátečních pokusech, plných nervozity, strachu a třesoucích se rukou, se mi dnes konečně podařilo úspěšně složit řidičské zkoušky.

Mno, tak, to byly oficiality. Teď k tomu zbytku. Bála jsem se jako pes, strašně moc, ale nakonec se mi přeci jenom podařilo strefit se klíčkem do zámku a otevřít octávku. Pak přišla otázka :"Tak si vyberte, kam chcete jet, slečno." Cože? jak jako, tak si vyberte???? Nakonec na mě byl pan komisař moc hodný, možná proto, že mě už párkrát viděl. Asi mě už chtěl mít z krku. Krásně jsem se projela do Vidochova k benzínce a zpět, tím se člověk tak hezkyuklidní. Pak v poklidu po Pace (ta naše nová jednosměrka je kouzelná - nechtěla bych být kamioňákem). Parkování u Lidlu - v 7 ráno nikdo překvapivě nenakupoval, takže jsem neměla jedinou možnost něco nabořit, maximálně, kdybych roztůrovala motor a narvala to do zdi - jsem sice blb, ale ne zas tak moc :D. Potom jsem si projela sídliště, v klídku odbočila ke kapličce a bez odřenin zaparkovala před úřadem.

 Zastavila jsem, hodila neutrál, zatáhla ručku, vypnula motor a světla a zařadila jedničku. ...

...Ticho...

"Tak jak?"

"Mno, v pořádku. Jen můžete jezdit rychleji, slečno, aby vás nepředjížděli."

"Takže, to jako mám? "

"Mno, jo"

"Opravdu???!!!"

"Wuá, děkuju moc!!!"

"To je v pořádku, mě neděkujte."

Takže asi takhle nějak probíhalo moje dnešní ráno (29.6. 2009).

Prázdniny nemohly začít lépe, tak se budu moc konečně jet podívat na ty hořické křižovaty, kterých tam je plná taška - takže moro, bacha na mě :D

U Erži jsem dostala kafíčko a štrůdl - mňam, alespon jsem si do cukru obalila toho nerva. Načež jsem jako fretka pobíhala po náměstí a nakupovala (jak jinak než jídlo) až jsem si ze samé radosti zapomněla koupit lučinu a fefír :D - proč to sem vlastně píšu ???

A nakonec jsem dostala bezvadnej autopolštářek s vyšitou hondou Civicem S 2000 ....
Takže za čtrnáct dnů zaujme své čestné místo v felicii, teda jestli vyteče ten puding, co se udělal v chladící soustavě :D jinak to nepojede.

Jak já se teším na to, až jí celou umyju, vyluxuju, vydrhnu, vystříkám, navoskuju a vyleštím....

HK

Moje první daleká jízda:)


Jak už to tak bývá, jezdí vetšina účastníků autoškoly do Hradce Králové. I já jsem se zúčastnila tohoto podivuhodného podniku. A....na rychlostní silnici před Hradcem jsem si to užívala, sice jsem nejela moc rychle, povětšinou jsem se držela všech předpisů, ale stejnak mě všicni předjížděli. Ale to nevadí, proč taky, nejde o to je předjet, ale nevysekat se - a já se nevysekala:).... Ale musím Vám říct, že tu krásnou, rovnou, rychlou silnici jsem si zamilovala.... jet rychle, s okýnkem stočeným, vítr vlaje do vlasů...(dost stereotypních frází) okýnko bylo stočené, protože bylo děsné teplo, tak ten vítr, co mi cuchal vlasy, byl docela fajn.

Tak, a přišel hustý hradecký provoz. Já byla nasměrována na ten hodně jedlej dvoupruhej kruháč se semafory, někdo tomu říká křižovatka smrti. Jako klobouk dolů před pány konstruktéry, to je hodně dobrej výkon, postavit něco takovýho (slyšíte v ozvěnách tu ironii?) Je takovéhle podobné dílko ještě někde jinde?
Mno, ale projeli jsme ho několikrát, z více směrů, možná si na něj časem zvyknu.

Přestávka, stavili jsme se v tesku, paráda, mají tu racio chlebíčky za 11,90 Kč a přesnídávky pro diabetiky za pouhých 12 Kč.... mno nekup to, že?:D vezla jsem si domů plnou tašku.

Tak, propletli jsme se kolonami aut, haldami spěchajích lidí a už si to svištíme po té krásné rovné silnici do Paky:)....

Jak jsem se stala Keltem

Mám keltské kořeny......

...stejně jako vy všichni...

... můj profesor češtiny říká, že té keltské krve mám možná víc, než je obvyklé  ...:D

Moje cesta ke Keltům je zvláštní... nejsem schopna najít začátek. Vůbec se nepamatuji na ten okamžik, kdy se předemnou rozevřela krajina plná hvozdů, divoké zvěře, posetá keltskými oppidy. Prostě se to stalo.

Přečetla jsem nějaké knížky o K., prošmejdila internet skrz naskrz, abych našla informace o K., sledovala všechny dokumenty o K. v televizi a vloni jsem se dokonce rozjela na keltský Lughnasad.
Jsem fascinována, unešena, okouzlena, ... a kdovíco ještě.. Keltskou kulturou, jazykem, historiií, hudbou, příběhy, filozofií a recepty.

Snažím se slavit keltské svátky Imbolc, Beltain, Lughnasad a Samhain. Většinou nějakou drobnou keltskou zvyklostí a tradičním keltským jídlem (v mezích možností v naší elektrické troubě a v mezích možností mého kuchařského neumění).

Je až překvapivé, kolik nám toho po Keltech zůstalo - místopisná jména, zvyky, tradice a samozřejmě archeologické nálezy. Kupříkladu svátek Imbolc slavíme my, lidé 21. století, v podobě Hromnic, stejné je to i s Beltainem, ten zase oslavujeme jako pálení čarodějnic, Lughnasad je zase oslavován jako Dožínky a Samhain v současné době slavíme v podobě Dušeiček. Všechyn tyto svátky mají svůj původ, a to ten Keltský.

Kupříkladu ťukání do dřeva, aby se něco nezakřiklo, je také starý keltský zvyk, který jsme převzali - nebo snad zůstal v nás?? zakodovaný v genech?:) Stejné je to i se zdobením vánočního stromečku. Keltové v tomto období zdobili v lese jedličky a přinášeli pod ně jídlo pro lesní zvěř. Takhle to je i se spoustou dalších zvyků...

Netvrdím, že Česši jsou čistokrevní Slované, protože nejsou. Jsme ohromná směska všeho možného, napočátku byly národy, které ani neměly svá jména, tak jim dnes říkáme třeba Lid popelnicových polí, pak přišli moji Keltové, načeš část z nich odešla, protože se sem hrnuli roztahovační Germáni a do toho všeho o pár století později přišli Avarové z Asie a jako sloužící si s sebou přivedli národ lidí menšího vzrůstu a oplácaných tvarů, toriž Slovany. A tohle všechno se navzájem mixovalo a mixovalo, smíšená manželství, potomci původních osadníků s potomky ještě původnějších osadníků, potomek Germána a Keltky s potomkem Avara a SLovanky, ..... a tak podobně. Jsme prostě polykulturní mix, ale ty kapky keltské krve se v nás začínají probouzet:) Ve mě se tedy už probudily.