Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Li Žena, 29 let / Sokolov/Ústí nad Labem

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Li si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

I po dvaceti letech Horkýže Slíže překypují energií!

Neotřelá, hravá, provokativní, recesistická, neoddiskutovatelně profesionální a dav strhující – právě taková byla kapela Horkýže Slíže, která v pátek 29. března zavítala do ústeckého Kulturního domu. Vězte, že ten, kdo nedorazil, pořádně prohloupil! Skupina, která právě slaví dvacáté výročí své existence, ukázala, zač je slovenského punk-rocku loket! 

Právě dvacet let existence kapely je hlavním důvodem, proč se slovenská formace rozjela na velkolepé turné. Když říkám velkolepé, nemluvím jen  tak do větru.  ,,Slížata‘‘ se na šňůru, která pouze v Čechách čítá 26 koncertů, připravovala téměř dva roky. V historii kapely je toto turné, při kterém zároveň představují své nové album St. Mary Huana Ganja, největší a nejvýpravnější vůbec.  Zvěsti o parádní světelné show, zábavné videoprojekci,  nápadité a přátelské komunikaci s fanoušky, totálním nasazení a drivu všech členů kapely, se v Ústí nad Labem potvrdily. Dvacet pět písní, mezi nimiž nechyběly osvědčené hity jako Malá Žužu, Silný refrén, A ja sprostá či Motorkárská, ale ani písně z nového alba, nenechaly v poklidu snad žádného návštěvníka akce. Přídavkem v podobě songu Mam v p**i na lehátku pak kapela celou svou krasojízdu korunovala.

Jak už zvykem bývá, velkou tour kapely většinou nejezdí sami. Slovenští matadoři si k sobě přizvali hosty hned dva. Byla jím bývalá tvář poměrně známých Five O’clock Tea,  česká zpěvačka Gygy a dále slovenská skupina Dilemma.  První jmenovaná společně se svým rockovým projektem celý večer otevřela. Byť její vystoupení začalo již ve 20 hod., svým energickým zpěvem přilákala solidní základnu posluchačů.  Na košické Dilemma a jejich alternativně rockový zvuk se později strhnul celý kotel.  ,,Tento koncert je již čtrnáctý z celkové řady čtyřiceti koncertů, které s Horkýže Slíže podnikneme. Celá šňůra trvá tři měsíce a hrajeme téměř každý druhý den. České publikum se nám zdá oproti tomu slovenskému rockovější, takže se nám tu hraje velmi dobře. V Čechách má rock’n’roll větší tradici, lidé tu jsou na podobnou hudbu zvyklejší, je tady lepší klubové i festivalové zázemí, diváci jsou otevřenější a nebojí se dát najevo, že se jim naše hudba, byť ne úplně obvyklá, líbí“ řekl po vystoupení redakci frontman kapely, Ján Spišák.

Vedle hlavního organizátora celé tour, Ameba Production, se na organizaci ústeckého koncertu podílela Studentská unie UJEP společně s projektem Rock in Ústí. Koncert Horkýže Slíže se tak zapsal do řady legendárních Papučpárty, kterou studenti organizují již několik let.

Za SU UJEP a RiU

Lída Dubinská

 

 

 

 

LETY MIMO a WOHNOUT rozproudily ústecký klub Doma

Byť to tak nevypadá a sníh ještě nestačil slézt z ústeckých ulic, jaro se nám sice pomalounku, ale i tak s jistotou, blíží. Kdekdo už se těší na otevřené letní scény a pravou festivalovou pohodu. Čas jsme neposunuli, počasí neporučili, ale pokusili jsme se vám alespoň trochu ohřát krev v žilách – pozvali jsme do Ústí totiž pravé festivalové matadory, kapely WOHNOUT a LETY MIMO.

LETY MIMO, které si Wohnout přizvali jako doprovod, nejsou na české scéně žádnými nováčky. Skupina předskakovala žánrově rozličným kapelám jako Liquido, Young Gods, HIM, Killing Joke a nebo Supergrass a nyní, v závěru letošního února, s Wohnoutem proletěla moravská města. Jsme rádi, že v březnu z cesty vybočila a 9. března zamířila i do našich komínových končin.

Kapela WOHNOUT, a pro mnohé hlavní tahoun večera, má za sebou mnohé. Pánové hrají už nějaký ten pátek, křížem krážem naší zemi obráží už od jara 1996. Jak sami říkají a co je důležité, jejich hudba je směsicí kytar, basy a bubnů, do čehož se kutálejí zpěvy bratří Homolů. Žánrově sami sebe přirovnávají k něčemu mezi kokršpanělkorem a Vartburgem před generálkou motoru. Na svou show do klubu Doma nalákali na ústecké poměry téměř nevídaně velké publikum, za což jim jsme vděční a děkujeme za výbornou podívanou!

Další akce, která se již chystá a jejíž plakáty na vás vykukují z každého ústeckého rohu, je Papučpárty s legendární slovenskou kapelou Horkýže Slíže. Lístky na tento mejdan mohou studenti kromě Ticket Portatu a SMS Ticketu nakoupit i každou středu od 10 hod. v atriu PF UJEP.

 

Rock in Ústí Vám i na jaře představí nadupaný program

Projekt Rock in Ústí si vytyčil za cíl seznámit ústecké publikum s populárními kapelami všech žánrů, převážně pak se stálicemi české a slovenské rockové scény. Podzim a zima minulého roku tedy Ústečanům přinesla náležitého povyražení a celkem sedm koncertů, které se v rámci tohoto projektu uskutečnilo, přineslo kýženou návštěvnickou odezvu. Rok 2013 nebude v Ústí nad Labem hudebně ani o chlup chudší, ba naopak. Blíží se jaro a venkovní scény se znovu otevřou.

S výčtem plánovaných akcí začneme netradičně odzadu. Jarní program celého projektu bude uzavřen jednou z největších událostí, která se v Ústí nad Labem kdy konala a koná. Ano, řeč je o Ústeckém Majálesu. Rock in Ústí spojil síly se Studentskou unií místní univerzity a program, který se pro Vás chystá, jistě bude stát za to!  Majáles v dnešní době není již pouze studentskou záležitostí, na své si jistě přijdou všichni, kdo stojí o kvalitní zábavu. Vypsaná fixa, UDG, Sto Zvířat, Pipes and Pines, Hentai Corporation a Good Fellas jsou jména prvních interpretů, která Vám můžeme prozradit.

29. března se uskuteční koncert, na kterém RiU taktéž spolupracuje se Studentskou unií. Jde o událost, jež má v Ústí již svou tradici a která nese název Papučpárty. Papuče si ale do Kulturního domu v Ústí nad Labem, kde vystoupí kapela Horkýže Slíže, rozhodně nosit nemusíte. Skupina Horkýže Slíže zdejšímu publiku představí nejen své nové CD St. Mary Huana Ganja, ale také tu oslaví dvacáté výročí od svého vzniku.

V první třetině dubna, konkrétně 9., do zdejšího klubu Doma dorazí kapely Wohnout a Lety mimo. Wohnouti své poslední album Našim klientům vydali před dvěma lety, v roce 2011. Dočkáme se letos nového přírůstku do hudební sbírky? Kdo ví, možná i na tuhle otázku nám Wohnouti v březnu odpoví…

Totální nasazení a Zakázaný ovoce to v Cirkusu rozjedou den po svátku všech zamilovaných, 15. února! My doufáme, že nám předvedou pořádný cirkus a již teď se na tyto punkové sebranky a jejich nášup těšíme.

Pro letošek, z této řady akce vůbec první, se odehraje v místním klubu Cirkus coby nevidět. Na koho se můžete těšit tentokrát? 7.února do Ústí nad Labem dorazí formace Už jsme doma a Ty Syčáci! Hudbu, kterou tvoří kapela Už jsme doma, lze jen těžko zařadit, ale pokud si přeci jen potrpíte na škatulkování, nazvěme ji experimentálním punkem. Díky své originalitě si pánové zahráli jak na pódiích evropských, ale i amerických a kanadských (kde odehráli více než 600 koncertů) a dokonce i japonských! Nyní si je budeme moci vychutnat i zde, v Ústí nad Labem. Ty Syčáci se zastínit rozhodně nenechají. Jak sami říkají, jejich devízou je nekompromisní a ostrý styl ve ztvárňování vlastních představ. Co platí pro jejich zpěváka a fyzického básníka Petra Vášu platí i pro celou kapelu – nepřizpůsobují se žánrům, ale sami je vytváří. Vrcholem večera bude křest DVD o společném turné těchto dvou kapel v Austrálii.

Předprodejové lístky na všechny akce jsou k mání v klubu Doma či ve Swis shopu. Veškeré bližší informace je možno nalézt na internetových stránkách www.rockinusti.cz a také na facebookové stránce Rock in Ústí. Těšíme se na Vás! :)