Markéta Baťová - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Markéta Baťová Žena, 36 let / Jihlava

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Markéta Baťová si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

POHÁDKA

Upraveno:

Za hustou mlhou a dalekými domy, poblíž lesa, žil starý vrásčitý muž. Ten muž měl bílé dlouhé vousy a dřevěnou, ručně vyrobenou hůl, s prazvláštní hlavou prapodivného zvířete. Nebyla to ledajaká hůl, ale hůl, která uměla číst znamení lidských osudů, skrytá mezi všemi a vším.
Žil sám, obklopen jen velmi málo věcmi, to nezbytné málo potřebné pro jeho život. V místnůstce se nacházel psací stůl se spoustou papírů a per, kalamář. Knihy úhledně narovnány podél zdí v dřevěných policích, dělaly tomuto starému muži společnost večer co večer a ohniště v krbu se zrovna rozpálených ohněm připravovalo večerní čaj tak, jako každý den, již po více než 200let.
V rohu místnosti byly položeny koberce a ovčí vlna, na které právě odpočíval starý muž. Měl zavřené oči a usměvavé rty. Zrvna cestoval mezi světy, rozprávěl s duchy minulosti, nahlížel do tajemných zákoutí a věděl, že za pár okamžiků zabouchá na jeho dveře mladík a bude ho žádat o radu, jako sousty dalších, kteří za tímto starcem cestují z dalekých krajů, aby se dozvěděli něco z jeho moudrosti.
Pomali se vracel zpět, zrovna ve chvíli, kdy vřela voda v konvici. Vydal se připravovat čaj sobě i mladíkovi a posadil se zpět na ovčí rouno, tektokráte se zkříženýma nohama a čekal.....
...pokračování příště :)
MB

...

Netrvalo dlouho, místností se rozlehlo bouchání na dveře a dovnitř vstoupila osoba. Tvář měla skrytou pod kápí a v náruči ji dřímalo dítě. Ta osoba však nebyl muž, kterého stařec očekával, ale mladá žena. Teplo z rozpáleného krbu a pocit bezpečí, měly za následek, že se žena pomali sesunula k zemi vyčerpáním, z dlouhé a namáhavé cesty. Dítě však stále držela v náručí.
Starý muž přistoupil blíž, aby pomohl slabé ženě. Uložil ji na jeden ze svých ručně vyšívaných koberců, přikryl ji ovčí vlnou a podřimující dítě položil vedle ní. Venku zrovna zuřila silná bouře, což bylo v tomto období normální. Když jí dával sušit šat, všiml si, jak je dívka krásná. Její černé havraní vlasy  a plné rty, mu připomínaly, jak kdysi miloval jednu ženu, této dívce tolik podobnou.
Pomali začlo svítat, když se dítě se svojí matkou probudilo. Starý muž byl dávno vzhůru. Neřekl ani slovo, donesl na podnose heřmánkový čaj s trochou jídla a postavil to vedle dívky. Kouskem látky jí smáčel rty, zatímco se dítě pustilo s chutí do jídla. V tom někdo zabouchal na dveře, byl to ten mladík, na kterého starý mudrc docela zapomněl.

...

 

Rýsování nové písničky :)

Dobrého dne přeji,

na kytaru se loudí další tóny a v hlavě a na papíře vzniká nová písnička, teď se ji jen naučit pořádně hrát, hahaha, pořádně to asi nebude, možná za pár, ale tak nějak v rámci veřejné produkce, aby to bylo, říkejme tomu, jakš takš.

Markéta Bát'ová - " Depress" písnička

No a protože si stále hraju a byla ze srandy navržena taková výzva, na koleni jsem sklepla písničku o jednom fotografovi, jenž fotí profi formou kapelky i jiné divoženstvo a taky je to blázen do rybaření :)) Jde o týpka jménem Tomáš Foto-Depress Smrčka :
Snad vás to pobaví

Během dnešního večera ji tu budete mít.