Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kunratická Metalácká Muž, 16 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Kunratická Metalácká si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Nealkoholické pivo a problém s prodejí mladistvým

Upraveno:

Pokud vám stejně jako mně chutná nealkoholické pivo, jistě jste se také setkali se situací, kdy prodavač měl problém vám jako nezletilému tento nápoj prodat. V tomto díle si povíme, proč se mi některé názory zastávající zákaz prodeje tohoto nápoje mladistvým, zdají jako absurdní. Ze začátku hlavně musíme vyjít ze skutečnosti, kterou stanovuje zákon. Zákon UMOŽŇUJE prodat tento nápoj. Na ten se obraťme a pak se pojďme bavit dále.

ČÁST PRVNÍ

OCHRANA ZDRAVÍ PŘED ŠKODLIVÝMI ÚČINKY NÁVYKOVÝCH LÁTEK

HLAVA I

OBECNÁ USTANOVENÍ

§ 1

Předmět úpravy

Tento zákon upravuje opatření k ochraně před škodami působenými užíváním návykových látek a působnost správních úřadů a územních samosprávných celků při přijímání a provádění opatření podle tohoto zákona.

§ 2

Vymezení pojmů

Pro účely tohoto zákona se rozumí

f) alkoholickým nápojem nápoj obsahující více než 0,5 % objemových ethanolu,

Z tohoto jasně vyplývá, že pokud má nealkoholické pivo 0,5%, NESPADÁ do kategorie alkoholických nápojů. Tudíž argument, že nám ho nesmějí prodat kvůli ceduli: ,,Zákaz prodeje alkoholických nápojů,“ je irelevantní, toto ustanovení se na nealkoholická piva nevztahuje.

Dalším argumentem, proč by měl být prodej tohoto nápoje mladistvým zakázán je to, že z toho prodavači mohou mít problémy s rodiči, se svými zaměstnanci atd. atd. Jenomže. Jak už jsem psal nahoře, prodej nealko piva dětem není zákonem zakázán. Proto není žádný důvod myslet si, že budu mít problémy, když dítěti prodám nápoj, který mu prodat můžu. Na mě Často prodavači/ky zkoušeli také: ,,Je to prostě pivo a basta. Děti si na chuť piva rychle zvyknou.“ Nejde o to, zda je to pivo, či limonáda. Jde o obsah alkoholu, ne o název nápoje. Kdyby podle této úvahy měla přemýšlet Čr a měla na prodeji pivo s obsahem alkoholu 0,5% a limonádu s obsahem alkoholu 4% a řídila se poučkou, že pivo za každou cenu ne a prodala mu limonádu, pak to s námi půjde pěkně do háje.

Poslední kategorií je škodlivost. Ještě do nedávna byl povolen dětem prodej Energetických nápojů a někde stále ještě je. Na tyto nápoje je zaznamenáno okolo 35 smrtí. Nikdy neměli problém mi Energeťák prodat, když mi bylo třeba 12. Teď je mi 15 a všude mají problém mi prodat nealkoholické pivo, které je PROKAZATELNĚ méně škodlivé, než tato chemikálie. Podle mě toto není v pořádku. Neprodat někomu něco na základě názvu je kravina. V hospodách s tím ale problém nikde nebyl. :DD

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory

Oblíbené kapely: 3

Přátelé: 2

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
116
Profil registrován
7.1.2019