Jan Střížovský - Info | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jan Střížovský Muž, 66 let / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Jan Střížovský si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Info o fanouškovi

Jan Střížovský

Jan Střížovský se narodil v roce 1954 v Ostravě. Od r. 1959 bydlel v Čáslavi, kde vystudoval Strojní průmyslovku. Zde navštěvoval LŠU klavír a po té kontrabas v Kutné Hoře. V roce 1971 a 1972 byl kontrabasistou Kolínské filharmonie.

Od roku 1973 žije v Praze. Zde kontrabas studoval u Františka Uhlíře. Studoval na LŠU pro pracující (nyní Konzervatoř Jaroslava Ježka). Byl žákem Jazzové školy Karla Velebného a Rudolfa Ticháčka – jenž si ho poté vybral do své kapely Trust. Vyučoval kontrabas na LŠU ve Španělské ulici.

V minulosti hrál v divadelních orchestrech: Studio Ypsilon, Divadlo Jiřího Wolkera, Vinohradské divadlo a Elf. Je skladatelem divadelní hudby pro divadla: MÁJ, Kukadlo, Kašpaři z Mezihoří a No Kakabus. Složil hudbu pro čtrnáct inscenací a jeden muzikál.

Byl například u zrodu Yo Yo Bandu a Originálního Pražského Synkopického Orchestru. Založil doprovodnou kapelu S Band pro Evu Olmerovou.

Hrál či dosud hraje s kapelami: Classic Jazz Collegium, Metropolitan Jazz Band, Swing Oáza, Trio-Yo-Yo, Jazz Enseble, Steamboat Stompers, Dixieland Messengers, duo s Jaromírem Klempířem, Swingband Ferdinanda Havlíka, Bohemia Big Band, Jazzíček, Revival Swing Band, Traditional Jazz Studio P. Smetáčka, Barock Jazz Q, Sid Kucera Band, Pohoda Jazz, Old Fasion Trio, dechovka Jitřenka (jako tubista), Jazz Fragment, Veteráni, Patrola Šlapeto, Rajnošek B.And, Jazz Spirit, Swingkopa, Bridge Band, Mike Hurryup, Skupina Jazz Viktora Kotrubenka, Houpací Křeslo, Crazy Boys, Pražský Šraml, Staropražské Harmoniky a další.

V současnosti je stálým členem těchto dvanácti kapel: Motovidlo, Orchestr divadla Semafor, S Band, Sunshine Dixieland, Duo Švejk, Minerální Družina, Plástev, Komorní Orchestr Akademie, Klamovka, divadelní orchestr Julie & Spol., Malé Dechové Cvičení a Jazzové Trio Jiřího Svobody.

Hraje na kontrabas a baskytaru, basové ukulele a tubu.

zpět

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné capchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Kapely, kterých jsem členem

Nástrojové obsazení: Kontrabas