Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Honza Matoušek 53 let / Líšnice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Honza Matoušek si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Info o fanouškovi

Ahoj, jsem bubeník a hraju na soupravu od roku cca 1983. Zajímala mě vždy spousta muziky různých žánrů, rocková mě ale získala pro aktivní hraní. V současnosti hraji v kapele Abnormal Band z Prahy. Hostuji v Nahém šepotu z Jenče, H+H bandu z Jíloviště a školní kapele Graceful z Mníšku pod Brdy.

První osobité angažmá jsem dostal na sklonku roku 1984 v kapele Zombie (Petr Ondráček - basa a zpěv, Standa Morávek - kytara, a já), která vznikla odchodem slavného Jirky Trávy z původní formace Natural. Kapela se zhlédla v metalu.

Od jara 1989 jsem začal zkoušet s Divou Bárou (Viktor Bačík - zpěv, Olda Maršík ex. Arakain - basa a Pavel Kypta - kytara), ale na podzim přišel povolávací rozkaz a na jaře vojna...

V září 1995 jsem uspěl v konkurzu na bubeníka do kapely Tri Duby, kterou kapelník okamžitě přejmenoval na Cestu zpátky ... tedy cesta do šedesátých a sedmdesátých.. Cesta zpátky (Martin Rejent - zpěv, Milan Vondrouš - basa, Pavel Šmerda - kytara, a já) byla laděna do jazz-rocku, nebo spíše rocku přelomu 60/70. Následující sezónu (rok 1996) jsme odehráli 65 vystoupení. Natočili jsme dva studiové demo záznamy a to Medúzu (1996)Starého Indiána (1997). Po změně v obsazení (1997) se zpěvu ujal Ruda Finta (ex Orient, atd) a kytaru vzal Semír Murtinger (ex. Divá Bára, Bubs N Beer, Menhyr, atd...). V nové sestavě jsme ve Studiu Hostivař u zvukového mistra Šikýře natočili demo Cesta zpátky - Hard Rock (1998). Po Milanovi V, se na postu baskytaristy objevil Václav Ježek (ex. Arakain) a pak Jarda Canada po jeho návratu z muzicírování v Kanadě. Kapela ukončila činnost 1999.

Na přelomu 1998/99 jsem cvičil s blues rockovou skupinou Kouř (Jakub Harmanec - kytara, zpěv, Roman Casado - basy, zpěv a já). Odehráli jsme asi pět, nebo šest vystoupení. Pracovně jsem byl odvelen na Šumpersko, bylo obtížnější v týdnu zkoušet a kluci si našli za mě náhradu. I tak velice rád na toto hudební období vzpomínám.

V roce 2001 jsem byl přizván do formace Morbus, kterou torpédoval kupředu mladý Tomáš Wheeler  - kytara, zpěv (ex. Orient, ex. Spider v současnosti Dead Daniels) a na basu hrál Petr Ondráček (ex. Zombie).

Po dvou sezónách v orchestru divadla Křoví Dany Radový z Líšnice, ve folkové formaci později známou jako FaK (Fotr a kolektiv) a asi tří let zkoušení a vystupování v kapele La Bouche, která doprovázela operní pěvkyni Sylvii Krobovou a její srdceryvné balady, jsem se vrátil k big-beatu. Ještě na sklonku 2003 jsme ve studiu natočili demo pod názvem Barvy (2004). Učinkování ve FaK pokračovalo ve 2010 a natočili jsme CD Koledy (2010). Návrat k bigbeatu proběhl jednoduše přizváním Petra Ondráčka (ex. Zombie) ke zpěvu se zbytkem muzikantů z La Bouche. Novou kapelou prošlo více muzikantů (viz stránky na BZ) a vystupuje dodnes pod názvem Abnormal Band.

Během roku 2017 Petr Ondráček přerušil spolupráci a dohodli jsme se na angažmá s Jardou Krausem. Dnes vystupuje ABN ve složení Stada Morávek - kytara, Milan Vondrouš (ex. Cesta zpátky, a mnoho dalších), Jarda Kraus (ex.mnoho).  

V průběhu let jsem se snažil získat nějaké kondice a cvičil jsem v devadesátých letech u mistra Pavla Razíma. Mým známým je velký latinář Alois Hedervári (kapela např Latin Wave) u kterého jsem zkoušel získat kondice v 2009, ale bez úspěchu..:-).

Kapela Tak Akorát mě přijala na sklonku roku 2017, čehož jsem si vážil s ohledem na docela slušný CD Jak na to. Měli problém s bubeníky a byli mezi nimi výborní mistři nástroje. 4. 8. 2018 jsme po společné dohodě fungování kapely ukončili odchodem klávesáka, basisty a mě pro rozdílnost v názorech. 

Nahý šepot, H+H band a Gracefull jsou kapely, které pravidelně vystupují, a ve kterých mi byl nabídnut rytmický post v roce 2018 k mému velkému potěšení a radosti.

Měj se, Honza M.

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné capchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Oblíbené kapely: 4

Přátelé: 0

Žádní přátelé

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
710
Profil registrován
10.2.2018