Hukot - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hukot České Budějovice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Hukot si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Nové stránky

www.hukot-cb.cz

Díky panu Otíkovi a jeho tiskárně byl spuštěn nový web, za což mu patří velké díky. Tento nový web nejenom, že má lepší a přehlednější grafiku, ale co je hlavní, je vytvořen lepším programem, který i my smrtelníci dokážeme ovládat a tudíž nebudete muset čekat na aktualizace měsíc, jak tomu bohužel bylo zvykem u toho starého, ale jsme schopní vše co Vám chceme sdělit okamžitě převést do elektronické podoby a tudíž i na Váš monitor.

Stránky jsou zatím ve zkušební verzi, takže zatím tam tolik informací není, ale v dohledné době (počítáme koncem srpna) spustíme ostrou verzi, tzn. se vším na co ste byli zvyklí, počínaje diskuzí a konče fotogalerií, a můžete se těšit i na spoustu novinek.

Doufáme, že se Vám naše nové stránky budou líbit a naviděnou na některém z našich koncertů, třeba už 18. září na Literárním Večeru.

Kožen

www.hukot-cb.cz

Plastic People v médiích

MF Dnes + Českobudějovické listy 22.5 2009

MF Dnes 25.5 2009

Českobudějovicke listy 25.5 2009

Sedmička 28.5 2009

Články ve větším rozlišení, tedy ke čtení ZDE

+ Události ČT 23.5 2009

klikni na obrázek

Vzpomínka ke 35. výročí koncertu Plastic People v Rudolfově VI

Pravdivý příběh The Plastic People of the Universe (1990 - 2001)

Jaroslav Riedl

1990

16. června 1990 vystoupila Půlnoc v Paříži na výstavě tvorby Andyho Warhola, kde po dvacetileté pauze zahráli i The Velvet Underground. V létě 1990 vydala desku Půlnoc, v říjnu a listopadu absolvovala druhé turné po Americe. Tentokrát již muzikanti nemuseli do Ameriky letět jako nenápadní turisté, ale šlo o standardně zorganizovanou koncertní šňůru.

1991

V červnu natočila Půlnoc v New Yorku album City Of Hysteria pro firmu Arista (Křivku mezitím vystřídal kytarista Tadeáš Věrčák). Záhy po dokončení alba od skupiny odešli Michaela Němcová a Petr Kumandžas. Obměněná sestava Půlnoci se zpěvačkou Michaelou Dufkovou a bubeníkem Jiřím Michálkem sice vystupovala až do června 1993, žádnou další desku však nenahrála.

Domácí kapela, kterou po rozchodu Plastic People zvolna připravoval Jan Brabec, měla v červnu své první vystoupení. Vedle Brabce v ní měl podstatnou roli Vít Brukner, dřívější člen Z jedné strany na druhou. Svým pojetím Domácí kapela jasně navázala na zvuk Plastic People z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Vztahy mezi bývalými členy Plastic People tehdy byly dost napjaté a s obnovením spolupráce nikdo nepočítal.

1992

V létě vyšlo debutové album Domácí kapely Neděle. V téže době natočil Milan Hlavsa s Pavlem Zajíčkem a Michaelou Němcovou pod obnoveným názvem DG 307 album Uměle ochuceno. V příštích dvou letech pak s novým, podstatně širším složením DG 307 odehrál i několik koncertů. Album Půlnoci City Of Hysteria na podzim vyšlo i v Československu u firmy BMG.

V prosinci 1992 firma Globus International vydala osmialbovou kolekci nahrávek Plastic People a na dvou koncertech (v pražských klubech Roxy a Radost FX) se objevilo nejstarší obsazení skupiny: Milan Hlavsa, Michal Jernek, Jiří Števich, Pavel Zeman, Josef Janíček plus Jiří Kabeš, Jaroslav Vožniak a hostující bubeník René Starhon.

1993

Kompletní záznam vystoupení Plastic People v Roxy (4. prosince 1992) byl vydán na albu Bez ohňů je underground. V červnu 1993 se rozpadla Půlnoc. Jiří Kabeš se stal členem pubrockové skupiny Echt! (roku 1997 jí vyšlo debutové album Hořký pití). Michaela Němcová začala zpívat s Domácí kapelou.

1994

Na jaře odehrál Milan Hlavsa poslední koncerty s DG 307, kteří ovšem dál pokračují bez jeho účasti. V létě Hlavsa vytvořil s Dušanem a Janem Vozáryovými a zpěvačkou Jitkou Charvátovou skupinu Fiction, která na podzim vydala album Fiction. Josef Janíček začal hrát tradiční keltskou hudbu ve skupině Celtic rej (roku 1995 vydala kazetu The Rolling Wave, v příštím roce změnila název na Púca rua, v červnu 1997 měla poslední koncert).

1995

Vratislav Brabenec nahrál během své návštěvy v Praze album Konec léta, na němž se podílel i Jan Brabec a kytarista Jan Karafiát, který se účastnil už Brabencovy nahrávky Mraky se vaří z roku 1989. Fiction vydali v prosinci album Neverending Party, obsahující výhradně přejaté skladby z repertoáru The Velvet Underground.

1996

V září vyšlo album Půlnoci Live In New York, obsahující záznam vystoupení z 25. dubna 1989, na němž se podíleli i kytarista Gary Lucas a saxofonista Elliott Sharp. Fiction v listopadu vydali své třetí album Noc a den. Domácí kapela (už ve složení se zpěvačkou Michaelou Němcovou) v tomtéž měsíci vydala své druhé album Jedné noci snil.

1997

10. ledna Plastic People vystoupili ve Španělském sále Pražského hradu na slavnostním večeru k dvacátému výročí Charty 77. Ve své nejvýznamnější sestavě (Milan Hlavsa, Josef Janíček, Jiří Kabeš, Vratislav Brabenec, Jan Brabec) která tak spolu stáli na pódiu poprvé po šestnácti letech. Na jaře se konaly poslední koncerty Fiction. V srpnu bylo zahájeno vydávání sebraných nahrávek souboru z let 1969-1986 na deseti kompaktních discích. V září se Vratislav Brabenec definitivně vrátil do České republiky. V říjnu vyšlo u nakladatelství Maťa souhrnné vydání textů Plastic People. Hlavsa s Janem Vozárym vydali v září 1997 album Magická noc, sestavené z elektronických coververzí třinácti písniček Plastic People.

V září začali Plastic People, posíleni o kytaristu Josefa Karafiáta, zkoušet pro koncertní turné, které začalo 31. října v Liberci, pokračovalo v Pardubicích, Polné u Jihlavy, Českých Budějovicích, Plzni, Brně, Valašském Meziříčí, Kopřivnici, Uherském Hradišti a vyvrcholilo od 19. do 22. listopadu sérií čtyř vystoupení v pražském Paláci Akropolis. Na koncertech 21. a 22. listopadu bylo natočeno album 1997, které vydala v polovině prosince firma Aion.

1998

Další koncertní šňůra Plastic People se konala od 18. do 30. března a zahrnula Vídeň, Bratislavu, Žilinu, Lučenec, Trenčín, Košice, Študlov a Prahu (Akropolis). Pražský koncert 30. března navštívil i prezident Václav Havel. 13. července proběhl další koncert v Akropoli, 18. července Plastic People s úspěchem vystoupili v newyorském klubu Irving Plaza.

Milan Hlavsa při příležitosti návštěvy Václava Havla ve Spojených státech hrál 17. září v Bílém domě jako host na koncertě Lou Reeda (společně hráli Reedovy skladby Sweet Jane a Dirty Blvd.). 29. a 30. září se konaly koncerty v Paláci Akropolis, v říjnu vystoupení v Písku. Milan Hlavsa natočil sólové album Šílenství. Sestavil je ze skladeb, které byly psány pro Plastic People, ale skupina je odmítla.

1999

5. února Plastici hráli na svatbě Svatopluka Karáska v kostele U Salvátora. 8. února vyšlo u firmy Globus Music Šílenství, zároveň proběhla koncertní premiéra (v úvodu koncertu Plastiků v Paláci Akropolis). Téhož dne se dostala do prodeje anglická verze Textů Plastic People (jako koprodukce vydavatelství Maťa a Globus Music, připravená pro nadcházející americké turné skupiny). 9. února hráli Plastici v Akropoli znovu, tentokrát na úvod koncertu představil Jan Brabec nové složení své Domácí kapely. Od 23. února do 13. března trvalo turné PPU po Kanadě a Spojených státech. Mezi zastávky patřila například města Boston, Montreal, Toronto, Washington, New York, Minneapolis, Seattle, San Francisco, Los Angeles, či San Diego. Po návratu z Ameriky od skupiny odešel Jan Brabec, aby se mohl plně věnovat Domácí kapele.

Na jaře a v létě Hlavsa koncertoval s programem Šílenství (s kytaristou Josefem Karafiátem, baskytaristkou Evou Turnovou a bubeníkem Ludvíkem Kandlem). Podzimní koncerty Plastic People (mj. v Polsku) už se skupinou odehrál nový muž za bicími: Ludvík Kandl. Skupina v té době do repertoáru zařadila i pět skladeb ze Šílenství. Poslední regulérní koncert Plastic People se konal 5. prosince v Paláci Akropolis u příležitosti křtu sebraných spisů Václava Havla.

2000

Brabenec byl až do konce dubna v Kanadě, Plastic People zatím zkoušeli nový repertoár. V rámci natáčení filmu Jany Chytilové o Plastic People poskytl Hlavsa 7. března dlouhý rozhovor a zahrál mj. píseň Má vlast, v podání Plastiků nezachovanou. Koncem dubna lékaři Hlavsovi našli zhoubný nádor na plicích. Květnový koncert PPU i termín nahrávání alba Návrat k obrazu byly zrušeny, 9. května Hlavsu operovali. 10. června Plastici zahráli čtyři písně na festivalu 10 let Globusu v Zadní Třebáni, na podzim vyšel záznam jako součást dvojalba Underground v kostce.

V říjnu se Hlavsův stav zhoršil, objevily se příznaky mozkového nádoru. Koncem října byly zrušeny všechny aktivity skupiny, včetně již domluvených prosincových koncertů, z nichž jeden měla vysílat Česká televize. Koncem roku byl dokončen film Jany Chytilové.

2001

5. ledna ve tři odpoledne Milan Hlavsa zemřel. Poslední rozloučení se konalo 11. ledna v kostele Svatého Jakuba staršího na Zbraslavi, zúčastnily se ho stovky lidí.

2009

23. května Plastic People of the Universe zahráli v klubu Velbloud v Českých Budějovicích k 35. výročí konzertu v Rudolfově v hospodě Na Americe.