Hukot - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hukot České Budějovice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Hukot si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Mary and the baby cheeses Ve velbloudu

20. listopadu 2009 ve Velbloudu se koná další koncert, tentokrát  z kategorie šílených a hlavně,  Hukot pořádá první zahraniční kapelu, po skoro 2 letech fungování této nezávislé hudební agentury přijede první kapela nemluvící česky, přijďte nás podpořit a tím nám vzkázat, že v tom máme dále pokračovat a zvát další zahraniční hosty.

Mary and the baby cheeses (under-under/Berlín)

Tři šílený ženský z Berlína, hrající podle vlastních slov Analog music for Digital generation. Nenechte si ujít největší šílenost, která kdy v našich končinách hrála. Cyber-punk cabaret ve složení :

Mary Ocher (Songs, vocals, Guitar, Keys, pr, booking)

Athena Nej (Percussions, Drums, recording, mixing, merchandise)

Alessia D'artino (Bass, keys)

exkluzivně v pátek 20. listopadu ve Velbloudu.


A čím, že jsou tyto tři ženštiny ovlivněné? Nomads, confetti, serial killers, corporations, myths, sealed packages, porn, pipes, radiators, drugs, hair, plastic objects, weird fruits, media, words, books, cardboard, vitamins, delusions, illusions, manias, daydreaming, nightmares, white mares, black cats, white rabbits, wieners, footwear, bracelets, lamps, night stands, curtain, trains, vowel, vaudeville, cyberpunk, dada, fashion and the intolerable lack of all of the above.
Přijďte je v pátek pozdravit a zamilovat se do nich!

Malá ochutnávka tady.

Pavor Nocturnus (romantická pornografie/Pelhřimov)

Máte noční děsy, křičíte a pláčete ze spaní? Probouzíte se zmatení a neklidní? Máve pro Vás lék. Stačí jediný poslech této kapely a jste vyléčení. Legendární kapela  pelhřimovského undergroundu poprvé v Českých Budějovicích.

Moss Call Lees (under noise /ČB)

Proč? Proč ne.

Třeba si to klucí ještě rozmyslí a zahrajou, přemlouvejte je.

více info na: www.hukot-cb.cz

23. října Ve velbloudu BUDE HŮŘ

Přátelé, další Hukot párty proběhne již za pár dní, pojďmě si tedy představit jednotlivé kapely. Koncert proběhne v klubu Velbloud v pátek 23. října v obvyklém velbloudím čase a to od 20:30h, tentokrát v punkovém duchu. Kdybyste se podívali do historie našich koncertů, punkový by jste tam nenašli. Takže taková Hukotí premiéra.

Hlavním hostem večera bude pražská underpunková kapela A bude hůř, známá díky stejnojmenému filmu Petra Nikolaeva na motivy kultovní knihy spisovatele Jana Pelce. Zaznějí takové hity jako Když mochomůrky zrály, Unesli jsme letadlo, Ryby a spoustu dalších, které si zatím můžete poslechnout tady. Jako support (to je dnes velmi oblíbené slovo, tak sem se rozhodl, že ho budu také používat :0)) vystoupí Píchlá duše a Piknik.

 

„A bude hůř sami svůj styl označují jako underpunk. Tím je třeba rozumět ryčnou, údernou a neučesanou, přesto stále ještě dostatečně melodickou muziku vycházející z i klasického punk rocku, kterou však do jiné filozofické roviny posunují texty. Skupina je totiž inspirována tradicemi českého nejen literárního undergroundu, a tím pádem se vysvětluje ona první část složeniny, kterou ABH vymysleli jakožto označení vlastního tvůrčího počínání...“

 

Píchlá duše (punk / Sedlec)

Punková kapela existující od roku 1993 hrající styl podobající se rannému (tedy nejlepšímu) Visacímu zámku, kapela ve které se vystřídali snad všichni budějičtí punkáči, kapela jejímž hlavním tmelem je pan Wawrin, na bicí hraje pan Vaňous, na basu pan Špáňa a zpěv prozatímně ošetřuje hudební chameleon pan Smraďoch. Přijďte se punkově uvolnit s touto kapelou.


Piknik (punk / Markvartice)

Sesterská kapela Píchlé duše (může být i bratrská, jak chcete) hrající podobný styl punku, která mě před časem požádala abych jim dělal manažera a jediný koncert, který sem jim dokázal sehnat je ten co pořádám, tedy kapely, nechtějte po mě abych Vám dělal manažera. Tolik o kapele Piknik, více na jejich stránkách tady.

 

Literární Večer II 18. září 2009 klub Brown

V pátek 18. září v klubu mr. Brown proběhne již druhý multikulturního nezávislého festivalu s všeříkajícím názvem Literární večer. Nabízíme Vám malou ochutnávku toho co budete moci shlédnout. Sledujte úvodní stránku, brzy se na ní objeví celý program, informace o ceně vstupenky a mnoho dalších důležitých informaci.


J.H. Krchovský

 

Básník J. H. Krchovský (vlastním jménem Jiří Hásek) se narodil 22. dubna 1960 v Praze.
Žije v Praze a v Brně.
Poezii se věnuje od konce sedmdesátých let, v roce 1998 vydalo brněnské nakladatelství Host jeho sebrané dílo - svazek Básně.
Krchovského groteskní, rýmovaná a pečlivě rytmizovaná poezie se navrací k tradici české dekadence, jejímiž konstantními symboly jsou smrt, bolest a zmar zahalené do dusivého alkoholicko-erotického oparu.

Krchoff band

 

J.H.Krchovský založil kapelu Krch-off, ke spolupráci přizval známé hudebníky z undergroundové scény. Repertoár kapely tvoří zhudebněné texty J.H.K., který i sám nese kůži na trh jakožto frontman kapely.

Složení:
J.H.Krchovský kytara a zpěv, hudební nápady, veškeré texty
Jiří Michálek bicí (OPN, DG 307, Echt!)
Tomáš Schilla cello (Plastic People, Půlnoc, Domácí kapela, DG 307)
Tomáš Skřivánek baskytara (All tomorrow's parties band, Cuprum)
Pavel Cigánek housle (Psí vojáci, DG 307, Sladký konec)

Psychedelický flákač na odstřel

 

Psychedelický flákač na odstřel by se dal charakterizovat jako sestava dvou stojících a dvou sedících angorských kocourů s vytřeštěnýma očima, kteří hrají na kytaru, baskytaru, bicí a dechy, jako kdyby všichni hráli na klavír - tzn. používají svoje nástroje po celé jejich délce a chtějí z nich něco dostat a ne je jenom vystavit v okolí svých nejistých těl. Rozhodně to platí o bicích, které neženou nic rytmicky dopředu, ale perkusivně všechno zahušťují do hloubky a intenzity, a o saxofonistovi a klarinetistovi, jehož způsob hry, ovlivněný volnou improvizací a experimenty, posunuje zvuk kapely za území prosté kombinace.

Hlas, oddávající se stejně tak posedlé deklamaci jako výkřikům v koncích, kdy už nemá smysl nic zpívat, překvapuje svojí suverenitou i tím, že věrnost kořenům, v tomhle případě bluesovým a psychedelickým, místy odpírá něčím, co by se dalo nazvat post-radioheadovským znemožněním maskulinního zpěvu. A pokud jde ještě o věrnost a styl, slovo „psychedelický" pravděpodobně jako jediné z jejich názvu zůstane, až bude jednou neúprosně zkrácen. Neboli, jak zní krédo samotné kapely: „Co patří na odstřel, patří k fláku." Je tedy jasné, že nenavazují na Velvet Underground, ani je nezajímá taneční krok Jamese Chance, a přitom jejich koncerty jsou stejně tak strnulé a delirantní.

Nuly

Jsou tři a sou to Nuly, co víc dodat?

Čerstvý schody

Čerstvá alternativa s Plastikovským soundem z Pejru.

Prodigy akustic jam

Jamování až do úplného zničení, respektive do prvních slunečních paprsků.

+ Flim, autorská čtení a možná i divadlo

Program a více informací v nejbližší době na úvodní stránce