Hukot - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Hukot České Budějovice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Hukot si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Rok Krysy

Přátelé, blíží se konec roku, roku KRYSY, 25. ledna 2009 skončí rok, podle kterého Ivan Magor Jirous nazval svou nejnovější sbírku, byl  to 4 706 rok čínského kalendáře. Pojďte spolu s námi a s Magorem 23. ledna do Brownu oslavit nový rok.

PS: Ukázka z nové sbírky Ivana Magora Jirouse, Rok Krysy:

U Rudolfina

Vychovali jsme hedonistický lidi
který nemají vztah

Já to nemůžu přežít
zase ten její postoj ke všemu
oni mají nějaký vztah ke mně
já ti řeknu její komentář
já jsem tenkrát nechtěla jít nikam
Vánoce
nikam
ono to její pozvání sklaplo
a když oni si uvědomili
že nejsem nikam pozvaná
tak začali střečkovat
když si sousedi uvědomí
tak tě pozvou já ti ty podrobnosti nechci říkat
já ti všechno řeknu

A teďka když přijde
ona je hrozně milá
já mám nějakou štětku na umývání nádobí
a ona říká nemáš lepší

Já jí říkám
podívej se na mne
já jsem to všechno přežila
přitom o mne se nestará
ona je tam návštěvník
ještě jsem vypadala
ona mi říkala
je taková suchá
ona mne dobře znala

Co kdyby se mi něco stalo v noci
co kdyby se mi něco stalo v noci

Omylem to ze mne vylezlo o
na mne zvala na večeři
i

Takovejhle pilíř oni se o mne nestarají
pár vlídných slov
ona naštěstí nebyla doma
proč taková zatvrzelost
dvě minuty vlídných slov

Ale máš to v hlavě
zaplať Pán Bůh že to máš v hlavě
ty nikdo jinej zaplať Pán Bůh
ty nikdo
zaplať
Pán
nikdo jinej

Literární večer 23. ledna 2009

Milí přátelé hudby, filmů a literatury,

Hukot si pro Vás na leden připravil opravdovou lahůdku, do našeho města zavítá proslulý undergroundový básník Ivan Magor Jirous, ale těšit se můžete i na jiné lahůdky, takže pojďme se podívat na jídelní lístek:

Film

Hudba 85 - Dokument  zachycuje deset pražských a dvě mimopražské kapely z osmdesátých let formou klipů a pseudoklipů. Vedle samotné muziky tak můžeme vnímat i leccos z dobových reálií. O tom, že měli tvůrci nejen velmi dobrou filmařskou ideu, ale i zatraceně dobrý "čuch", jasně svědčí skutečnost, že z jimi vybraných reprezentantů se nejen rekrutovala celá řada jmen dnes již považovaných za legendární, ale že plných sedm jich i po dvou desetiletích stále existuje..uvidíte např. Garáž, Hudba Praha, Babalet, Precedens, Nahoru po schodišti dolů band, Krásné nové stroje a další.

 

Básně


Ctirad Sádlo - básník spřízněný s kdysi legendární jihočeskou  kapelou Sichrhajs

Patrik Kotrba - brněnský básník

Gistane Dambo - francouzský prokletý básník s maďarskými kořeny poprvé v Českých Budějovicích

Ivan Magor Jirous - autorské čtení z nových sbírek Okuje a Rok krysy

 

Hudba


Dáša Vokatá - Hraje a zpívá ze své nové desky Bojovníci snů. Nenápadná (nikoli však hlasem, ani osudem) písničkářka, dosud známá spíše v okruhu příznivců undergroundu, ovšem s nepopiratelnými ambicemi oslovit i daleko širší publikum.

Pivo - kapela Pivo je sourozenecká kapelka, která vznikla někdy kolem roku 2003. Nejstarší Matyáš začal vytvářet fiktivní obaly cédéček neexistující kapely Pivo a později na to navázal sestavením bicí soupravy ze sudů od stavebních hmot a různého domácího zařízení a vtažením bratra Vojty (zpěv) a sestry Dorotky (klávesy). V tuto chvíli hraji v sestavě Matyáš Racek - 14 let (bicí), Vojtěch Racek - 12 let (el. kytara, zpěv), Dorothea Racková - 11 let (klávesy, zpěv), Františka Racková - 9 let (zpěv, tahací harmonika, tanec).

Nuly - Jemný déšť se snáší na zastřešené pódium u muzea. Nahrbená postava si cosi zapisuje do bločku. " Co to tam píšeš?", optal jsem se. "Takovou básničku", opáčil. "Mohu?", a vzápětí jsem se do ní ponořil. "To je úžasný člověče, to je nejlepší text jaký jsem kdy četl založíme rokenrolovou kapelu a vyděláme milión korun, budem se jmenovat Orfeus!" "Ale já už mám jméno, Nuly!" 

Dřevěné pytlí v jutových uhlích - ke skupinám, jejichž diletantismus byl především v počátcích možná až příliš převažujícím prvkem, jež se však postupně propracovali k velmi zajímavému a zároveň vyzrálejšímu projevu, se řadí bez pochyb Dřevěné pytlí v jutových uhlích. I dnes není ani zdaleka jejich metou dosáhnout hráčské dokonalosti či všeobecné známosti; hlavní doménou pánů Pytliga, Uhlíka a dalších totiž stále zůstává hravost, lehkost a smysl zpracovávat banální témata.

Psychedelický flákač na odstřel

...Okolo trávníků se trousí flákači,

a jsouce dojati trombóny, které mluví...

A. Rimbaud - U muziky

 

- Začíná se již v 16h, přijďte tedy včas!!!

- Celým večerem Vás bude provázet známý to Hlubocký performer Jakub ,,Čenda" Čeněk

- Více informací o účinkujících na www.hukot.zaridi.to

 

Ivan Magor Jirous v Budějicích

Youtube Video iO4s0yiFxZUYoutube Video iO4s0yiFxZU

V jistém slova smyslu jsme prohráli všichni. Kolem nás vyrostla cynická, zrůdná společnost, která má naprosto vyprahlou citovost a zajímá se hlavně o brutální zrůdnosti. Neonacisti se formujou a možná už příští rok založej stranu. Až tady budou lidi mlátit a mučit, až tady zvítězej, což není vyloučeno, tak se budou všichni divit. Když lidi nechtějí vědět nic o tom, co bylo, tak ani nemůžou vědět nic o tom, co je. To není vina mladých lidí, to je vina jejich rodičů a prarodičů, kteří je takhle vychovali. Dnes se tu v podstatě odehrává to, o čem píše William Golding v knize Pán much. Většina dětí nemá sebemenší citovou výchovu. Oni nejsou už ani cynici, oni jsou naprosto morálně inertní, a to je mnohem horší. Já nemám nic proti cynismu, protože cynismus je vnější obrana před morálním zkurvením, který člověk okolo sebe cítí. Řítíme se do apokalyptický doby, ale mně je to u prdele. Underground přežije všechno. Komunismus nás drtil, ale aspoň se nás bál. Kapitalismus nás zalil asfaltem, a tím si myslí, že se nás zbavil. V tom asfaltu jsou však praskliny, kde se můžem schovat a o něco usilovat. Podmínky pro život jsou zhruba stejný jako tenkrát. A naštěstí nad námi nevisí Damoklův meč výslechů a kriminálů.