Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Honza - RIP NICO v blogu Muž, 33 let / Praha

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Honza - RIP NICO v blogu si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

R.I.P. NICO

Christa NICO Päffgen 16.10.1938 - 18.7. 1988

Skoro to vypadá, že můj blog slouží převážně ke připomínání smutných událostí. Jsou to však události k životu patřící. Proto i dnes chci vzpomenout na jednu z nejkrásnějších, ne-li nejkrásnějších žen na undergroundové scéně.  18tého července uplynulo 22 let od tragické smrti půvabné ikony NICO, která podlehla následkům dopravní nehody na ostrově Ibiza.

Jako mladičké herečky si jí všiml Andy Warhol, zanedlouho začíná vystupovat s kapelou The Velvet Underground jako doprovodná zpěvačka, se kterou natočila i jejich první desku. Poté se vrhá na solovou dráhu a její hudba dostává specifický příjemně melancholicky mrazivý ráz.

Nejpozoruhodnější pro mladé tuzemské čtenáře ( jestli tyhle moje kecy vůbec někdo čte ) zůstává legendární vystoupení NICO v pražském kulturním středisku na Opatově 5. října 1985. V dobách kdy se perestroika přelejvala z koule do koule a normalizační mráz nepolevoval. Celá akce byla pochopitelně rozehnána Veřejnou Bezpečností a tehdejšhoí ředitele a spoluiniciátora celé akce Vojtěcha Lindaura odvolali z funkce. Nico se s celou svou doprovodnou kapelou zřekla honoráře ve prospěch perzekuovaných rockerů.

ODPOČÍVEJ V POKOJI!

Youtube Video oxN8VFAAQ6AYoutube Video oxN8VFAAQ6A

 

Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Zobrazit všechny názory