Dirter - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dirter Muž, 33 let / Komořany

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Dirter si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

O tom jak jsem poprvé sám naladil….

Moje bubenická kariéra byla po celou dobu provázena špatně naladěnými bubny.První bubny, značky AMATI, byl dost velký problém nějakým způsobem kultivovat, tak aby hrály. Další bicí v řadě (PDP-FX) ,už naladit šlo, ale vždy když jsem chtěl krásný výsledek, musel jsem přizvat profesionála. Pravdou ale je, že tyhle bubny jsem dokázal nějakým způsobem namotat a nakroutit i sám. Po nich přešla éra DC-drums a to už byly bubny, které po naladění absolutně posazovaly na zadek. Jediné co bylo nevýhodou že vždy, když ladění uteklo tak to se to taky znamenitě projevilo na zvuku.

Hodně jsem přemýšlel jak ladit, četl články a špekuloval. Nakonec jsem už na ladění rezignoval s tím, že to prostě asi nikdy nedokážu. Naštěstí při jedné z návštěv, nejlepšího obchodu na bicí nástroje v Opavě, mi byla doporučena ladička od firmy DRUMDIAL. Pár dní jsem přemýšlel, dokonce proběhlo i pár zkoušek s kapelou a pořád jsem si říkal, že ty bubny mají navíc, než jsem z nich byl schopen vykroutit vlastním lazením dle ucha, citu a pocitu. Tohle ještě podpořila moje zkušenost ze studia, kdy jsem si nechal bubny naladit profesionálem (Pavlem Gottwaldem; DG) bylo hned poznat že bubny hrají vskutku nádherně a objevoval jsem v nich neskutečný potenciál, který mě hrozně baví. Rozhodně ne tak, jako když je ladím sám svou tupou rukou.

Jednoho krásného dne mi ruply nervy a prostě jsem si tuhle ladičku objednal s tím, že to prostě zkusím a tajně jsem doufal že to doopravdy pomůže. Hned jak dorazila tak jsem vyrazil do zkušebny to pořádně prozkoušet. První výsledky byly naprosto ohromující a šokující, skutečně to funguje a ladí to perfektně.

Investici do této ladičky považuji za jednu rozhodně z těch nejlepších investic co jsem kdy do bubnů vrazil.