Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

darilka Žena, 28 let / Broumov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek darilka si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

recenze na super akci

V pátek, před devátou hodinou, jsme s bráchou nastoupili do auta a vyjeli vstříc skvělé muzice a bezvadným lidem. Music club Ambra se nachází v Olivětíně u Broumova. I když se Olivětín zdá jako nudné, ničím nežijící místo, opak je pravdou. Byla jsem tam poprvé, ale zážitek mám na celý život.

Když jsme vešli dovnitř, první dojem nebyl zrovna pozitivní. Celkem zakouřené prostředí a pár mírně opilých návštěvníků u baru. Prošli jsme kolem baru do vedlejší místnosti, kde už nás čekal náš kamarád. Sedli jsme si k němu, objednali si kofolu a čekali na to, až si první skupina PAPAYA TYRKYS naladí nástroje a připraví se, aby to mohli pořádně rozjet. První zklamání bylo, že jsme museli čekat poměrně dlouho. Hudebníci se ještě museli posilnit pár doušky piva a zakouřit uklidňující cigaretu. A potom to začalo.

Papayu Tyrkys jsem slyšela poprvé a byla jsem moc mile překvapená. Hronovská skupina spojila dohromady moje oblíbený styly a to :  funk, místy jazz, a rock. Tím vznikla vynikající hudba. Zpěvák a kytarista Vráťa uměl suprově hrát a měl skvělý a dobře poslouchatelný hlas. Bohužel jim chyběl čtvrtý člen a to saxofonista, takže písně byly kratší a díky malému prostoru a ne příliš dokonalé technice nebylo Vráťovi moc rozumět, ale hudba to vylepšila. Baskytarista Pavel, budoucí student konzervatoře, se pořádně rozjel a celé vystoupení oživil. Bubeník Jirka toto kytarové duo dobře doplňoval. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo to, že hudebníci neměli dopředu připravený seznam skladeb, takže se museli domlouvat přímo na podiu. Přidali i skladbu od Michaela Jacksona, u které si Vráťa zrovna dobře text nepamatoval, ale alespoň pobavil celé publikum. Papaya mě zaujala a doufám, že jsem je neslyšela naposledy.

Po půlhodinové pauze, nastoupila na podium kapela REVELATION. Pětičlenná skupina z Prahy v čele s nadanou zpěvačkou Nikoletou, dívkou řeckého původu. Tato kapela hraje rock-pop-funkovou hudbu s propracovanými anglickými texty. Jak Nikoleta tak i Ludvík, jediný kytarista v Revelation, basák Ondra a bubeník Honza  studují v Praze konzervatoře. Tyto skvělé hudebníky s bohatými zkušenostmi doplňuje ještě klávesista Ivo, student FAMU. Revelation mě překvapila už míň, jejich písně se mi zdály dost podobné a jednotvárné. I přesto jsem musela klepat nohou do rytmu, stejně jako mnozí přítomní. Nejvíce mě však zaujaly pomalejší písně z repertoáru skupiny Revelation. Byly procítěné,  s jemností a citem zahrané i odzpívané.

Jednoduše jsem si tento večer užila a doufám, že se ještě někdy s těmito kapelami setkám a budu mít tu čest si je znovu poslechnout.

Mějte se sluníčkově. Love, peace, empathy…                                                                  

Darilka J

 

A tady odkaz na stránky skupiny Revelation : www.revelation.cz

   
Zobrazit všechny články »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie

Poslední názory

Emit Remmus

Ahoj, zvu tě k poslechu zrovna vydaného nového albumu. Všechny písničky najdeš v playlistu. Budu rád i za nějaký ten koment ;)

Zobrazit všechny názory