Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Cibul Muž, 31 let / from bihááájnd

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Cibul si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Zajímavé rozhovory

Jak už jsem psal v reportu, (hed)PE se hodně vrtají v konspiračních teoriích a hlásí se k tzv. "Truth movement". Na netu jsem narazil na dva rozhovory s jejich zpěvákem Jaredem, který zde vyjádřuje svoje názory na tyhle věci. Už jsem o tom viděl hodně filmů, ale to, co říká on mi přijde jako nejrozumnější... Jaká je pravda o tom stále omílaném 11. zaří je pro mě docela jasné, ale jak to je doopravdy s americkou vládou, mimozemšťany, nebo poslední dobou velmi populárním datumem 2012? Přinejmenším jsou to zajímavé názory...

Youtube Video aBBAfWfHs90Youtube Video aBBAfWfHs90

 

Youtube Video cO3GkspyybUYoutube Video cO3GkspyybU

(hed)PE motherfucker!

(hed)PE jsou rozhodně mojí nejoblíbenější kapelou. Tím, jak kombinují nejrůznější styly (punk, hiphop, metal, funky, hardcore) a jak po 7 albech je pořád každé jiné a něčím zajímavé, jsou podle mě naprosto jedineční. Za poslední rok a půl jsou u mě bezkonkurenčne nejposlouchanější a myslím, že se to hned tak rychle nezmění. Nikdy jsem ale neměl možnost vidět, jak se prezentují naživo, když nepočítám pár songů z jejich hodně starého vystoupení na festivalu Rock am Ring a videa přidané fanoušky, které se vyznačují především hodně chabým zvukem. Vzhledem k tomu, že se svou popularitou neřadí mezi vrchol světové rockové scény, jako třeba Limp Bizkit, Papa Roach atd., přišla mi představa, že bych měl možnost jet na jejich koncert někde poblíž mého bydliště, docela jako sci-fi... až do poslední soboty.

To tak totiž jednou v sobotu večer sedím u kompu a prostřednictvím facebooku (aspoň k něčemu je ta píčovina dobrá) a mojeho spoluhráče Páji (ještě jednou dík :-D) se z ničeho nic dozvím, že (hed)PE hrajou za dva dny ve Vídni... no myslel jsem, že padnu na prdel. Slovo dalo slovo, druhý den jsme měli lístky, třetí den se jelo :)

Na koncert jsem se samozřejmě těšil, tak jako se těší každý na svoji nejoblíbenější kapelu. Na druhou stranu docela jsem se bál, že mě (hed)PE zklamou, jak podáním (z těch různých videí to působilo nic moc), tak přístupem k publiku (klasické manýry slavných kapel). Po chvíli bloudění po Vídni jsme s naší výpravou dorazili do klubu. Docela jsme byli překvapeni, že je to klubík velikosti asi jako brněnská Melodka, s pódiem vysokým jen asi metr dvacet a bez jakýchkoliv zábran. Lidí tam bylo taky docela málo, ale než dohrála předkapela a (hed)PE se nachystali, bylo už plno. Přesto nebylo potřeba moc námahy dostat se do první řady. So let's get this shit started!

Najednou se v klubu zhaslo a z repráku se ozvalo intro z poslední desky: "You have better wake up and understand that there ale people who are guiding your life and you don't even know it..." Ano, tak jako já jsou (hed)PE zarytí zastánci tzv. "konspiračních teorií", na čemž si v podstatě vybudovali značnou část image. Během tohohle intra už muzikanti naskákali na stage a pomalu se začli se svými nástroji přidávat. Nakonec nastoupil zpěvák Jared, vzal mikrofón a zahlásil: "Beautiful children of Vienna, welcome to the New world order!" Kapela pak spustila rychlou hardcore-punkovou pecku Live or Die Free a v klubu byla v momentě atmosféra, která by se dala krájet. I zvuk ušel, takže nic nebránilo tomu, pořádně si to užít. A to se nám taky povedlo. Během asi hodinového setu se zazněly jak úplně nejstarší vály (Firsty, Killing Time, Bartender), tak i novější pecky (Let's Ride, RTO...). Jediné album, ze kterého nezazněl ani jeden song je Blackout, ke kterému se kapela až tak nehlásí, protože je podle nich "moc komerční" (i tak se mi líbí :-)). Specialita (hed)PE je, že drtivou většinu songů nehrajou v podobě, v jaké je mají na desce, ale jinak upravené a hlavně zkrácené. Bál jsem se, že tohle zrovna bude na hovno, ale na druhou stranu tak zahráli daleko víc skladeb, než kdyby hráli všechno od začátku do konce, takže to tak bylo vlastně i lepší. Kontakt s publikem, který Jared udržoval, byl úžasný. Měl jsem pocit, jako by to byli naši kámoši a hráli nám na nějaké studentské kalbě. Jared si s publikem pořád podával ruce a dokonce podával do davu mikrofon při základních refrénových pasážích (které většinou obsahují elementární slovíčko "fuck" :-D). Samozřejmě jsem si taky zařval. :) Potom, co ke konci setu publikum uklidnili coverem "No Woman, No cry" od Boba Marleyho, prohlásil Jared, že teď zahrají poslední song a potom bude celá kapela stát vedle pódia a budou rádi, když si fanoušci příjdou pro podpis nebo jen tak pokecat... no prostě čuměl jsem! Pak zazněla ústřední pecka z posledního alba "Renegade" a byl konec. Lidi se ani nesnažili moc vytleskávat přídavek a raději se přesouvali k místu, kde se měli s kapelou setkat.

Následná autogramiáda mě dostala už úplně. Neměl jsem absolutně pocit, že přede mnou stojí lidi z kapely, která je známá po celé Evropě a Americe a má za sebou víc, než 15 let hraní a 7 alb. Bylo to spíš jako když příjdete za vašima kámošema, co zkouší něco hrát a pochválíte jim to. Takže jsme se všema pokecali, vyfotili se a odnesli si podepsané plakáty. Když jsme se šli už asi potřetí fotit s Jaredem, říkám mu: "Sorry man, I know we're fuckin' annoying but could we take another photo with you?"...Dostalo se mi odpovědi "My pleasure". Když jsme odcházeli, ještě se s náma s úsměvem rozloučil.

Byl to prostě krutej večer a jestli jsem před koncertem měl nějaké pochybnosti, tak je borci všechny vyvrátili a naopak předvedli něco, co bych si ani ve snu nepředstavil. Když jsem Jaredovi říkal aby na příštím turné (prý už za rok) nezapomněli na ČR, odpověděl, že se budou snažit... Tak snad se jim to povede a pak doporučuju všem muzikantům co si o sobě něco myslí aby se přišli podívat, jak se má kapela chovat ke svým fanouškům. (hed)PE si totiž jako jedni z mála uvědomujou, že bez fanoušků by byli jenom hovna v trávě... Respekt jim a snad zase příště!

Nine-eleven lies!

Když se to stalo, bylo mi 13 a nějak závratně sem se o to nezajímal. Z televize sem byl obeznámen s tím, že nějací muslimští teroristi unesli letadla a dvě z nich to napálily do mrakodrapů World trade center. Tyto nárazy mrakodrapy poškodily natolik, že se po několika desítkách minut zhroutily. USA potom "právem" zaútočily na Afghánistán a později pak i na Irák, protože měly "důvodné" podezření, že tyto státy podporují ony agresory, kteří za těmito "teroristickými" útoky stojí.

Proč používám uvozovky? Pár dnů zpátky sem na Hanziho blogu objevil nějaký článek o objevu zvláštích částic na místě katastrofy. Trochu sem se v tom začal vrtat a teď nechápu, jak si většina lidí vůbec může myslet, že oficiální verze zprávy o "teroristickém" útoku má něco společného s tím, co se tam doopravdy stalo.

Tak tedy, zkuste popřemýšlet... Letadlo naráží do mrakodrapu v jeho nejvrchnější části. Asi v deseti patrech okolo nárazu vypuká požár. Pod tímto požárem zůstává ješte okolo sta neporušených pater. Po necelé hodině se však celá budova sune k zemi rychlostí volného pádu a mění se pouze v hromadu prachu a roztaveného kovu... Pořád vám to nepřijde divné? Oficiální zpráva tvrdí, že budova se sesunula v důsledku poškození její struktury požárem. Přitom hořící letecký benzín může mít teplotu 600-1000 °C. Železo se ale taví až při teplotách vyšších než 1500 °C. Přesto po necelé hodině mrakorap padá úplně celý, když přitom drtivá většina pater nebyla požárem vůbec zasažena. Přesto nezůstává vcelku ani jeden nosník. Přitom při stavbě těchto budov se s možností nárazu letadla počítalo a byly konstruovány tak, že by takovouto kolizi bez problému vydržely.

Pořád nic? A věděli ste, že přestože narazily dvě letadla, spadly tři budovy? Já třeba ne, ale je to tak. Menší budova WTC7 se zřítila několik hodin po dvojčatech. Expert na demolice při sledování záznamu její destrukce řekl, že se s naprostou jistotou jedná o řízený ostřel. Ale myslím si, že člověk nemusí být vůbec expert na stavebnicví ani nic podobného. Stačí se o to trochu zajímat a nespokojit se s tím čím nás nakrmila zpráva zmanimulovaného vyšetřování prostřednictvím sdělovacích prostředků. A když si o tom něco zjistíte a mrknete se znova na ty videa jak dvojčata padají a máte přitom elementární znalosti fyziky a zdravý rozum, musí vám být jasné, že to nebyli žádní teroristi, kdo poslal ty budovy k zemi. Nedávno publikovaný vědecký článek říká, že v troskách WTC byly s naprostou jistotou nalezeny stopy trhaviny, vhodné k tavení a řezání kovů. Opravdu si myslíte, že to byli teroristi, kdo to tam nanosil???

Doporučuju přečíst tyhle webovky: http://911.yweb.sk/

Říkáte si, že nikdo neměl důvod něco takového připravit? Zkuste se zamyslet ještě jednou... Nebýt pádu WTC a následné celosvětové "teroristické fóbie", USA by nikdy před svými obyvateli, ani před zbytkem světa neospravedlnily invazi do Afghánistánu nebo do Iráku. K čemu jim to bylo? No přece mají teď dva strategicky umístěné "protektoráty", z nichž jeden je navíc plný ropy... A kdo jim v těchto invazích pomáhal? No přece jejich spojenci, včetně naší armády! Proč? Protože všichni mají strach z hrozby terorismu. Strach, který pramení z události, která se ve skutečnosti stala úplně jinak...už vám to dochází???

Adolf Hitler ve svojí knize "Mein kampf" říká: "S velikostí lži je vždy spjat určitý faktor věrohodnosti, tím pádem se obrovská masa lidí jednodušeji stane obětmi velké, než malé lži." Chcete obsazovat cizí státy a nastolit v tom svojem fašistický režim? Nemůžete si to dovolit, pobouřili byste tím proti sobě celý svět. Pokud ale lidi přesvědčíte o tom, že jim hrozí nebezpečí, sami tento fašismus uvítají a podpoří vás v tom. To je ve zkratce Ordo ab chao - Order out of chaos, režim, který vznikne díky chaosu. Hoši v CIA to mají asi všechno pěkně naplánované... A co vy, chcete být součástí tohohle režimu???

Pokud vás to zaujalo a umíte anglicky, zkuste zkouknout tohle: http://video.google.com/videoplay?docid=6952102263921897950