Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

CHOROBA MYSLI fanzin Písek

Playlist je prázdný :(

Fanoušek CHOROBA MYSLI fanzin si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

KOBRA XI (CHM č. 3)

Znáte kapelu KOBRA XI? Ne? To je ale škoda, protože tahle chomutovská grupa hraje zajímavý fast core, který určitě stojí za poslech. Mimochodem hráli tento rok před HARUM SCARUM na 007.

 

Čau lidi. Představte svoji kapelu KOBRA 11. Od kdy hrajete, kdo kapelu tvoří, proč zrovna KOBRA 11 atd.?

Čao, takže jsme KOBRA XI (píšeme se s K), hrajeme docela rychle, takže to bude asi škatule thrash či co – to ale musí posoudit někdo jinej.. Co se týče existence kapely, tak to drtíme cca rok a půl. Původně jsme začali ve čtyřech a měla to být jen taková sranda, ale poté, co se přidal druhý zpěv, se z toho stala docela vážná věc (hehehe). Nedávno jsme přibrali druhou kytaru = vražedný sóla atd. Takže v současné době KOBRU XI tvoří 6 členů: x81x – jekot, Křápa – kanál, xAlíkx – lana, Kuler – dráty, Satan – 2. dráty a Gárner – bonga. A proč KOBRA XI? Tak asi proto, že nás nic lepšího nenapadlo.

 

Jste z Chomutova, pro ěm velká neznámá. Jak to u vás vlastně vypadá? Údajně vysoká nezaměstnanost, nějaký další problémy?

Takže Chomutov leží na severu Čech, má tak okolo 60000 obyvatel a jinak se nějak zvlášť od jiných měst v ČR neodlišuje. Máme tady Kamencové jezero, který je jediný na světě (jedno bylo ještě v Kanadě, ale tam ho zneškodnili chomutovští sabotéři, protože nemohli žít s tím, že existuje ještě jedno jezero tohodle typu). Jinak jak už jsi zmínil, tak tady je velká nezaměstnanost a v současný době je Ústecký kraj na 1. místě, co se týče nezaměstnanosti a to hlavně díky městům Most a Chomutov. A taky nezaměstnanost je hlavním důvodem, proč tady odtud spousta lidí mizí pryč a to je trochu škoda. Pár let nazpátek byl Chomutov jako okres na 1. místě, co se týče počtu sebevražd, nevím, jak jsme na tom teď, protože statistiky už nějak nesleduju. Další, a to je největší problém pro sk8 kids, je, že po celém městě udělali (dělají) zámkovou dlažbu a v centru jsou kočičí hlavy, takže už se skoro nikde nedá skejtovat a za to může bejvalý starosta Novák!!! Sráč jeden!!! Jinak je tu čím dál tím víc švestek, přibývají kamery v ulicích, takže lepit plakáty na koncert, nebo jakýkoliv jiný letáky (proti kožichům, cirkusům atd.), se tady stává extrémním sportem. A když už jsme u koncertů, tak se dělají v hospodě, která se jmenuje JITŘENKA, bohužel od 1. června mění majitele, takže nikdo netuší, jak to bude probíhat v budoucnosti. Ale snad to bude OK, uvidíme.

 

Vaše image i hudba je silně inspirována západním pobřežím USA 90. let. Co vás na tom tak baví?

Satan: Jo, hlavně ta image, to se musí nechat.

x81x: Rychlost, energie, zběsilost atd. - miluju to!!!

xAlíkx: Asi ten hluk.

Kuler: Já nevím, co se hrálo na západním pobřeží v 90. letech, nevyznám se v tom.

 

Power violence byl hodně spjat se skateboardy. Co vy a prkna?

Kuler: No, já už jsem se na to čertužel vyprt.

xAlíkx: Tak asi od 15 let jsem skejtoval aktivně až do svých 20, to jsem byl na prkně každý den svýho života. Teď je to jiný, musím se věnovat trochu kapele a hodně své přítelkyni.

x81x: Jo, prkýnka, tak to je moje hehe, skejtuju od svých 14-15 let + nějaký ty pauzy, který byly a jsou způsobený díky fin. nedostatkům. Momentálně mám vysraný koleno (snad to je jenom dočasná záležitost), takže se nemůžu dočkat, až na to zase vlítnu hehe.

 

Chystáte nějakou svoji oficiální nahrávku?

x81x: Máme venku total d.i.y. demo, který obsahuje 11 válů, vyšlo to na SOYAMILK rec.

xAlíkx: Záleží na tom, co je podle tebe oficiální nahrávka. Jestli to musí být nějaký prestižní hardcoreový label, tak to tě asi zklamu. Venku je naše demo na SOYAMILKU a to je hodně ug. label se kterým mi pomáhají mí přátelé, za což jim moc děkuju.

 

Od 1. 1. se prakticky všechny základní položky zdražily. Od 1. 5. budeme v EU a přijde další zdražování, k tomu navíc důchodová reforma. Byli jste u referenda o vstupu do EU a chodíte volit, nebo by jste nejradši všechny politiky postříleli?

xAlíkx: Já jsem referendum prosral a dost mě to mrzí! Tak se snad ten svět nezboří. Pro politiky škoda kulky, když by se naporcovali, tak by se mohlo nasytit spousta hladovějících lidí, protože politiků bude vždycky dost.

Kuler: U referenda jsem byl říci své NE, volit nechodím, protože není koho (tím chci říct, že to jsou všichni stejný kurvy).

Křápa: Normálně volit nechodím, ale u referenda jsem si své NE říct byl, bylo to dopředu jasný jak to dopadne, jen jsem chtěl trošku ovlivnit ten graf, aby to nevypadalo, že se do EU těší všichni.

x81x: Myslím, že zdražování se dalo čekat (a to je teprve začátek!) a určitě budeme svědky ještě mnoha dalších změn, který moc lidi nepotěší. Bohužel tyto změny začnou vylejzat najevo, čím víc se bude blížit 1. květen, protože si nemohou dovolit dát do jejich kampaní negativní věci, obzvlášť když jde o takovou věc, jako je vstup do EU. Každopádně mě zarážejí lidé, kteří EU obhajujou argumenty, že budou moc cestovat bez pasu, nebo že budou moc pracovat v zahraničí (už tam na vás všichni čekaj) atd. Stejně je to všechno o penězích, nemáš je – nevycestuješ, a jestli máš pas nebo ne, tak to už je ta poslední věc, nebo snad ne? Jinak u referenda jsem byl říct svoje NE, bral jsem to jako možnost, jak se k tomu vyjádřit a volby – tak to nepodporuju a myslím, že ani v budoucnu podporovat nebudu. Nevěřím jejich pohádkám a sloganům, kterými na vás útočí v jejich volebních kampaních. A postřílení politiků? - těžko říct. Spíš bych jim přál, aby zažili denní situace a problémy lidí, který makaj za minimum nebo jsou bez práce, pobírají soc. dávky nebo ani to ne a žijí, dá se říct, z ruky do huby, nebo situaci, kdy člověk přijde do práce a šéf mu řekne, že je propuštěnej z důvodu snižování stavů nebo že podnik (firma) krachuje atd., (jaký to asi je chodit do práce a neustále myslet na to, že to jednoho dne může skončit – bohužel tohle není jejich problém), nebo že nedostanete výplatu v daný termín atd. Moc by mě zajímalo, jak by se tito vysoce postavení pánové zachovali. A to nejsou žádný extrémní situace, to jsou situace, který se stávají dennodenně!!!

 

Ve třetím čísle našeho zinu budeme mít speciální přílohu o jídle. Co vy a vegetariánství/veganství? Což takhle dát si špenát, resp. což takhle nějakej recept?

Kuler: Papám zatím vše.... i špenát. Recepty nevyjíždím, dělám variace na „veselou pánvičku“.

x81x: Jsem vegetarián už nějaký ten rok, a můžu říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí, co jsem kdy udělal. Jinak moje nejoblíbenější jídlo je krupicová kaše ze soyamilk, na který není nic těžkýho a proto si ji dělám každej den k snídani, obědu i večeři. Krupicová kaše je prostě MEGA! Jo a k svačině povinně DUKLY.

xAlíkx: Já se snažím stravovat vegansky, takže jsem asi něco jako vegan power magor attack. V tomto století je to o něco snazší, přibylo několik super výrobků na trhu, což je moc fajn. Ale myšlení lidí je pořád na stejný úrovni, což je zase na hovno. Recept – česneková pomazánka: uvař celer, nastrouhej ho na jemno, přidej česnek (hafo) a sojanézu. Zamíchej a popřípadě dochuť solí.

Satan: Nejsem vegetarián ani vegan, ale vegan strava mi vůbec nevadí. Respektuju lidi, který byli od malička vychovávaný „na mase“ a dokážou se nejen od něj úplně oprostit.

Křápa: Jsem vegetarián. Recept – seitan alá Semir Gerchan: pekáček vymasti olivovým olejem, dej do něho spousty cibule nakrájené na hrubo (čím víc, tím líp), naklaď na ni na kousky nakrájený seitan natural, posol, popepři, přidej trochu zázvoru (prostě okořeň jak chceš), na to dej na kolečka nakrájený rajčata, cuketu... posol, popepři a dej zapéct.... jako přílohu brambory vařený s pažitkou... dobrou chuť!!!

 

Kde je u vás hranice vtipu? Smějete se rasistickým vtipům, nebo vtipům o gayích? Je nevhodné se jim smát?

xAlíkx: To je fakt hustá otázka, a abych řekl upřímně tak jo! Ale vtip musíme brát jako vtip. Jak jsem se přesvědčil, tak špatný vtipy nemusí být jen o gayích, rasismu, či postižených, jsou i o veganech/vegetariánech a jiných lidech. Například já jsem v práci stálým terčem útoků a mezi nimi jsou i celkem slušný vtipy, který vyplynou ze situace a těm se nedá nesmát. Ale na druhou stranu jsem měl doma slušnou sbírku nacionálně rasisticky zaměřených zinů a např. War (UK) shromažďoval vtipy a ty už moc k smíchu nebyly. A jestli jsou takovéhle vtipy k smíchu, tak to si musí posoudit každej člověk sám.

Kuler: Jo, směju se.... jsou to snad vtipy, ne? A nejvíc se směju těm o ošklivejch cigi bubenících.... hehe... Kurva, to zas od Gárnera slíznu... ua!

x81x: V téhle době už hranice vtipu neexistuje a je smutný, že se nejčastěji terčem vtipu stávají lidé, který se jakýmkoliv způsobem odlišují od většiny společnosti, ať už je to zmíněná jiná sex. orientace, barva kůže atd. Já osobně vtipy jakýhokoliv typu nevyhledávám, ale když někdě něco zaslechnu i na toto téma, tak se zasměju, ale popravdě řečeno, nevím, jak bych se zachoval, kdyby ten vtip byl namířen vůči mé osobě. Myslím si ale, že vtipy by měli být brány trošku s rezervou, už jenom proto, že to jsou vtipy. Fakt těžká otázka.

Satan: Jestliže je vtip míněnej dobře, čistě pro zasmání, je to v pořádku. Směju se většině vtipů, vtipy jsou založený na tom, že si z někoho nebo něčeho uděláš prdel. To, že je to zrovna gay nebo Vietnamec nehraje roli, stejně jako jsou vtipy o blondýnách, policajtech atd. Je jasný, že nikomu nevpálím vtip, kterej by se mohl dotyčnýho nějakým způsobem dotknout, rovnou do očí – tady je pro mě asi ta hranice, zrovna jako bych nemohl žertovat o něčím úmrtí apod., v tom případě už se dá polemizovat, např. o vtipech rasistických. Je na každým, aby si dokázal uvědomit, kde je v určitý, na určitým místě a čase ona hranice vtipu.

Křápa: Přiznám se, že v tomhle jsem hloupej a dětskej... občas něco takovýho pronesu, aniž bych to myslel vážně. Myslím, že v tomhle má málokdo čistý svědomí. ny druhý straně je fakt, že se smějeme i spoustě vtipů o heterosexuálech. Pokud chceme brát všechny lidi stejně, nemůžeme si pořád dávat pozor, abychom o někom něco neřekli. Tím, že se úmyslně budeme vyhýbat, třeba i v krajním případě, vtipům, sami vytváříme rozdíly... Tyk teď sem se do toho zamotal a sám nevím. Samozřejmě záleží na tom, jestli někomu neubližujeme (Gárnere promiň!!!).

 

Kdo by měl podle vás rozhodovat o potratech? Když je žena těhotná a dítě chce a chlap ne, je ten chlap ten špatnej, když to dítě žena nechce a chlap jo, je to najednou právo té ženy a muž do toho nemá co kecat. Jaký na to máte názor?

Křápa: Narodil se mi syn, nechci proto rozebírat potraty, nejsem proti – po domluvě obou rodičů, ale když vidím toho tvorečka, nechci na to myslet, sorry.

Kuler: Nejlepší je asi shoda obou partnerů, myslím, že to není pouze na rozhodnutí ženy.

Satan: Je to dost těžká věc a trochu „černobílá“ otázka. Samozřejmě záleží na situaci, ve který se žena nachází.

xAlíkx: V 1. příkladu, co jsi uvedl, žena chce a muž ne=dítě bude a proč by měl být muž špatný, když ho zkrátka nechce. Ale o tom by se měli nejdřív rozhodnout předem a pak jednat (dítě). Ve 2. příkladu, žena nechce a muž jo = muž má smůlu a proč? Muž je pouze dárce a žena nosič. Co je víc náročnější? A závěrem – pro-life jsou asi největší blbci, nejsou to náhodou křesťani? O tomhle určitě musí rozhodovat sama žena, samozřejmě nesmí nechat partnera stranou.

x81x: 1. případ – chlap není špatnej a určitě má k tomu asi nějaký důvod(y), proč dítě nechce, který by měl své přítelkyni (ženě) říct, popřípadě vysvětlit. A když si žena bude stát za svým rozhodnutím dítě si nechat, tak by měla počítat s tím, že ji partner (muž) opustí – ovšem je to jen můj názor. 2. případ – žena má určité důvody, proč dítě nechce a měla by je svému partnerovi říct (vysvětlit) a ten top buď přijme nebo ne. V obou případech se tomu dalo 100% předejít a zabránit tomu, aby žena nepřišla do jiného stavu, ale když už k tomu došlo a otěhotněla, tak poté by se to mělo řešit nějakou domluvou. A když by se neshodovali, tak potom je to jenom na ženě, která musí zvážit všechny možnosti a rozhodnutí je na její straně.

 

Spousta kapel dostává otázky, jaký HC kapely se jim líbí, nás by zajímalo, jaké HC kapely se vám nelíbí?

x81x: Tak jsou to kapely, které se považují za HC, ale ve skutečnosti HC nejsou = že tyto kapely pro mě HC nejsou a tudíž je nemusím vypisovat. Uf, to jsem se zapotil (doufám, že to pochopíte).

xAlíkx: Uf, to jsou otázky. Teď dost tlačíš na pilu, mě baví všechny HC kapely. Jelikož ty co mě neba, tak já osobně nepovažuju za HC bandy a dousám, že se nepovažují za ně ani ony. Jinak bych už v tom pojetí HC měl maglajz.

Satan: Kapely ze západního pobřeží USA 90. let. Nesnáším jejich image hehehe.

Kuler: Nemám rád namyšlený kucí a holcí a MTV bands. Ale to už není to vaše HC, že? ... co je vlastně HC?

Křápa: Ty co si říkaj, že jsou HC/punk a přitom jsou někde jinde. Myslím, že hrát pro to, abych se někomu zalíbil, nebo pro prachy je sračka, pro někoho možná ne, ale pro mě je to sračka, která sem nepatří.

 

Jste trenkaři nebo slipaři?

Satan: Trenky jsou trenky, když má holka slipy není to ono.

xAlíkx: Trenky GO!

Křápa: Já jsem tangař, není nad spoďáry ze šňůrek, hehe.

x81x: 1,2,3... trenky GO!

Kuler: Chodím na ostro, pouze na koncertech občas mívám slipky, aby má zářící prdelka neházela prasátka do lidí.

 

Vydali by jste někdy split s emo/pop kapelou? Je to pro vás zkurvená ubrečená sračka, nebo to je ještě v klidu a může to být HC?

x81x: Asi ne. A myslíš si, že by taková kapela stála o to mít s náma split? Jinak jestli taková kapela může být HC, možná? Ale já žádnou takovou kapelu neznám, a asi nikdy nepoznám, jelikož to není moje liga, hehehe. Holt ubrečený věci mě fakt neberou, ale kdo ví, třeba až zestárnu, tak se něco ve mně zlomí a začnu to smažit – ale to silně pochybuju hehehe. Jo, jinak sjíždím francouzský ema, tyjsou fakt cool!

Křápa: Ať si každej hraje co chce, já bych s nima split nechtěl, páč se mi to nelíbí.

xAlíkx: Asi ne. Po tom, co mi Sláwa vysvětlil, co je to emopop, to je hudba bez duše. Teď můj názor – to emo je tam jenom na oko, ty lidi stejně myslí jenom na prachy, jinak by tam necpali ten pop.

Kuler: Emo mi neva, dokonce se mi i některé líbí (kurva, ale to slovo pop, to teda zavání.....ee), ale split bych s emo/pop kapelou asi nechtěl.

Satan: Asi by mi to nějak zvlášť nevadilo, ale určitě bych se do toho příliš nehrnul.

 

Je pro/podle vás punk/HC víc než jen pouhá hudební subkultura?

xAlíkx: Tak pro mě to jsou především baterky do života, ale dost se z toho stává bezduchá hudba, která dělá ostudu super kapelám. Stále platí to, že si můžeme vybírat to, co lahodí naším uším.

Kuler: Jo, je. Líbí se mi, ale občas to smrdí... Všichni chtěj slyšet jen ta správná slova a názory, ale jak někdo řekne něco jinýho, je špatnej (a slovo diskuse je už, kurva, klišé).

Satan: Je to pro mě spousta kámošů, prdel, kterou si člověk užije. No a taky takovej jinej pohled na dění kolem sebe, v tom smyslu, že mi tahle muzika dala snahu trochu o věcech přemejšlet.

Křápa: Fascinuje mě ta rozvětvenost a pospolitost, prostě ty možnosti, kdokoliv může cokoliv, bez ohledu na to, odkud je, nebo kolik má peněz... ale je na to, ostatně jako na všechno, nabalena velká spousta špíny.

 

Kdo by podle vás vyhrál v boxerském zápase na 13 kol mezi Bushem a Husajnem?

Satan: Pan Jitrnička (nadějný thai-boxer z Vysoké pece, ten by je zrušil oba).

x81x: Těžko říct, kdo je z těhle dvou pánů více trénovaný, ale kdyby nevyknockoutovali a po 13 kole by se mělo rozhodnout, tak by asi vyhrál ten, kdo více zaplatil rozhodčímu a porotě sedící u ringu před zápasem a při momentální situaci by to asi byl pan BU(ll)SH(it). Ale čert ví, třeba by dostal v 1 kole nečekaně levý hák, po kterým by šel k zemi a už by nebyl schopen vstát. Nejlépe by se stejně měla porota a rozhodčí, protože takovejhle velkej zápas by se neodešel bez úplatků.

xAlíkx: Dám příklad – představ si Bushe, jak na diskotéce provokuje Husajna. Husajn se nasere a řekne Bushovi, ať jde ven. A venku stojí Bush s Husajnem, jen s tím rozdílem, že za Bushem stojí dost jeho kamarádů. Co udělá Sadám, strčí do Bushe a dostane přes držku. A ten zápas v ringu? Záleží na tom, kdo má víc peněz.

Kuler: Bush je velkej, statnej, silnej a zdravej americkej jinoch a taky umí přistávat se stíhačkou a to dokonce i na letadlový lodi. No, ale Sadám je zase vychcanej, že jo.... já nevím.

Křápa: Asi Jirka, protože Sadám je starý, tlustý, líný prase. Ale to nezanmená, že bych mu to přál, nejlepší by byla remíza, kdy by oba skonali vyčerpáním, potili krev a naposledy by se nadechli svejch výkalů.... jo, to by bylo celkem fajn... A nad tím by masturboval jistý synek Tony spolu s ostatníma válčícíma prdolezama.

 

Tak tady je závěr, jaký máte plány do budoucna a pošlete někoho do hajzlu. Díky za rozhovor.

Křápa: Plánů je moc, místa málo... chtěl bych vyfuckovat kapelu KATASTROFA v čele s bubeníkem, páč to není nic jinýho než rozmazlenej zbohatlickej spratek, kterej si na něco hraje, přitom je to jen prachsprostej nácek... toť vše.

Kuler: Do budoucna plánuju jít spinkat. Hej někdo, jdi do hajzlu!!!

Satan: Chci poslat do hajzlu sám sebe za tak stupidní odpovědi. Mějte se fajn a podporujte křesťanskou církev, je príma vědět, že jsme v dobrotivých rukou hehehe.

xAlíkx: Jednoznačně 7“ split S.I.K.A./KOBRA XI a total fukkin´ mayhem tour po prázdninách. A do hajzlu pošlu nejdřív hovno, potom papír a pak to spláchnu. Dík za prostor a nejlepší otázky, co jsem kdy četl.

x81x: Takže plán číslo 1 – split ep s thrash maniaky S.I.K.A. (zdravíme). Plán číslo 2 – nějaký to tour přelom září/říjen. Ještě než někoho pošlu do hajzlu, tak bych ti chtěl poděkovat za to, žes nám dal prostor se vyjádřit, za velice zajímavý otázky blablabla. Dík. A poděkovat všem, který nás berou takový, jaký jsme. Hej, posílám do hajzlu - všechny lidi, který se chodí na koncerty jenom ožrat a vyvolávat konflikty, všechny sráče, který kradou z dister, všechny nazi assholes, švestky, všechny X, který si myslí, že jsou něco víc než ostatní, sportskejťáky, revízory, všechny sráče, kteří se snaží manipulovat s lidma (mě nedostanete), sektu STRAIGHT EDGE, která mě dostala hehehe atd.

 

P.S. Life is short – play/skate faster and mosh/destroy harder!

 

drogyzabiji@napis.to