Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Chlupáč Muž, 37 let / Starý Plzenec

Profilový obrázek Chlupáč

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Chlupáč si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Jak jsem potkal Žofii

Až donedávna jsem žil v domnění, že Žofie v českých zemích vymřeli a zbyla nám jen ta kreslená od pana Borna. Teprve účast na folkově-trampsko-všelijaké hudební soutěži Notování mně otevřela oči. Jedna Žofie tam totiž byla hostem. A nebyla to ledajaká Žofie, ale rovnou Kabelková. Jestli aspoň trochu věříte na osud, předurčení apod., musí vám být jasné, že s takovým jménem jste odsouzeni ke kariéře umělce. A Žofie tohle předurčení naplňuje do puntíku.

Předchozím odstavcem by možná neznalý čtenář nabyl dojmu, že jsem objevil novou vycházející hvězdu folkového nebe, ale skutečnost je taková, že tahle hvězda už tady nějaký ten pátek září a autor článku je prostě jenom ignorant, který o tom neměl ani tušení. Tahle dáma už má za sebou dvě vydaná (převážně)autorská alba (a několik „asistencí“), řadu úspěšných koncertů a zejména řadu spokojených posluchačů. Mezi ty jsem se hned zařadil i já, nejdřív koupí nového, na cenu Akademie populární hudby nedávno nominovaného alba Peřiny z vody, o pár týdnů později i pořízením starší desky Žiju. Obě desky patří mezi ty, které si budete pouštět znova a znova a pořád budete mít co objevovat. Žofka sice nemá na hřbetě ještě ani tři křížky, ale z některých písniček na vás docela autenticky dýchne životní zkušenost ženy, která už má leccos za sebou. Autentičnost, to je Žofiina snad vůbec největší deviza (kromě krásného hlasu, samozřejmě). Budete ji poslouchat a uvěříte jí snad úplně všechno. Jenom to, že není hezká, a ani milá (Tak to teda ne!), jí uvěříte nanejvýš do doby, než zažijete její první koncert, dál už ani minutu. Koncert vám navíc Žofii ukáže oproti deskám v novém světle. Chybějící instrumentální pozadí nahrazuje prací s nástrojem nejúžasnějším, se svým hlasem. Mimoděk jsem si několikrát během koncertu vybavil některou z melodií Nerezu a v duchu nahradil hlas Zuzany Navarové hlasem Žofiiným a jsem přesvědčen, že Žofie by v této roli obstála.

Protože nejsem hudební recenzent ani kritik, nebudu se pouštět do rozborů a hodnocení písní. Mohu vám jen slíbit, že při poslechu Žofiiných písní se rozhodně nebudete nudit.

Chlupáč

Zobrazit všechny články »

Poslední názory

Aleš Brixi

Ahooj :) Snad neurazím, spíš doufám, že potěším malým spamem. Rád bych tě pozval k poslechu nových i starších písniček.. Díky a doufám, že se budou líbit ;)

Zobrazit všechny názory