Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Famózní Práskači do Bot blues-rock / Hodonín

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Když jsi pryč 436 ×
  • Úděl ženy 297 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Skupina Famózní Práskači do Bot byla založena na podzim roku 2005 z iniciativy kytaristy Tomáše Borovičky, současného kapelníka, skladatele a textaře. Spolu s ním v kapele začali hrát Marek Novák (bicí), Jakub Zapala (kytara), Tomáš "Mamut" Ambroz (baskytara) a Petra Borovičková u mikrofonu.
V garáži za Černým Mostem (zkušebna Ecrasith, Psychedelic Therapy, Mojmír a jeho pejsci a jiná hodonínská tělesa) následovaly týdny cvičení po kterých se dostavila první změna - kapelu opustil Mamut, z osobních důvodů.
Z kapacitních a jiných důvodů se kapela rozhodla zkoušet v konferenčním sálku nad hodonínským Kinem Svět, kde jí to laskavým personálem bylo umožněno. Další změnou bylo rozloučení se s kytaristou Kubou Zapalou. FPDB zůstali ve formaci Tomáš Borovička, Petra Borovičková a Marek Novák.
Po několika týdnech hledání basáka kapela našla kytaristu. Byl jím Karel Kovalík (Ecrasith) a v současnosti se velkou mírou podílí na aranžmá skladeb a technickém zázemí Práskačů. Následně byl přizván i Kájův bratr, Tomáš Kovalík, aby doplnil zvuk basovou linkou. Skupina se opět přesunula do garáže za Černý Most, kde se schází doposud.
V plné síle, alespoň personální, se kapela mohla pustit do nového zkoušení. 26.4.2006 se uskutečnilo první vystoupení v hodonínském klubu Beseda (s kapelami Ecrasith, Jarmark, Green day revival). Během roku následovala další vystoupení (Bio akce v Brně, Unplugged akce v Rohatci, spolu s Acid Rain a Jarmarkem, Green v Brně, Rock Tea Vacenovice, Motorkářský sraz v Šitbořicích, Mutěnicích apod.)
Po krátké novoroční pauze k nabrání dechu FPDB tvoří několik nových skladeb a v současnosti se soustředí na nahrávání dema a těší se na další zkoušení, hraní, nahrávání, vystupování...

Fanoušci: 23

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
4 541
Poslechnuto skladeb
733
Profil registrován
8.2.2008