Falus - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Falus punk / Praha

„Co jako?“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Hrdina 73 ×
  • Hloupost 56 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Historie z pohledu Kukyho:

80.léta - V době, kdy hudbu ovládl Michal David, Helena Vondráčková nebo Pavel Horňák vznikla první myšlenka, vytvořit hudební uskupení, které bude jiné a bude vyjadřovat svoje názory, nehledě na následky. Tři bratři v ranném dětství dali dohromady kapelu s prvním a jediným hitem "Samuraj". Text byl promyšlený po všech stránkách. Byl o nepochopení vlastní agrese a existence. Vyjadřoval postoj člověka k okolí. Celý text zněl takto: ,,samuraj se zlobí, nevím proč".  K tomu se zápalem hrála akustická kytara s kakofóním zvukem, jemuž sekundoval opožděný xylofon a rány paličkami do lavoru. Hudba uspokojila pouze hráče samotné, jelikož ještě nebyli připraveni na zástupy fanoušků ve svém pokojíčku. Jak kapela vznikla, tak i rychle zanikla, když lavóristovi z kapely v době jeho nepřítomnosti, vzali kytarista a xylofonista, angličáky z poličky a po následných pokusech s bouráním, lítáním, apod., je nenápadně vrátily zpět.

2010 - Od té doby uplynulo něco přes 20let, kdy xylofonista Kuky, vzal do ruky elektrickou kytaru a pochopil, že dělal celou dobu něco špatně. Nebo spíš nedělal nic.
Dal se dohromady s úspěšným bubeníkem Wencou z undergraundové kapely Liples lincoln and the sinners a bývalým basákem Johnnym z Nouzového východiska. Po dvou zkouškách usoudil bubeník, že s kytaristou ztrácí čas a skončil. Basák Johnny zůstal a když kytarista urovnal dávné spory o angličáky s lavóristou, ten mu kývnul, že přejde z lavoru na bicí.
Kapela hrála zpočátku nesměle a dala si název "Zhoršená qwalita". Hrála asi 5 let ve sklepě krysám a jiným živočichům. Občas kapela statečně vyšla ven a oslněna sluncem, rozdávala svým hraním radost do všech srdcí. Zástupy lidí i krys se hromadily u srázu....ale to už je jiný příběh. Neshody a  nespokojenost s výsledky se šířila mezi členy kapely, jako pohlavní nemoc. Když odešel i basák Johnny za lepším, převzal kytarista jeho roli. Zůstali tak jen basák Kuky a bubeník Hagi, kteří hledali vyhovujícího kytaristu. Doba, při které se měnili kytaristi, se stala prokletou a po nějaké době to Kuky vzdal a kapelu zavrhl. Temnota v jeho srdci se už nikdy nezhojila a občas, při úplňku...

2016 - Začala nová éra slepenců s bubeníky, kdy se basák Kuky s genitálním kytaristou Zbyňou z Tiché Náklonnosti, pokoušel rozjet skatepunkovou kapelu, která nemá obdoby. Bohužel se nenašel bubeník, který by tuto rychlost zvládnul. Když se takový objevil, chtěl hrát pouze v zajeté, slavné kapele, nejlépe hrající koncerty min. dvakrát týdně a nechat se obšťastňovat mladými sexy fanynkami. A tak zůstal jen basák, protože genitální kytarista to vzdal a šel se věnovat rodině.

2034 - Nezlomný duch skromného baskytaristy Kukyho se tedy nezlomil a po nějaké době zašťoural ve svých análech, z nichž vytáhl bývalého mihnuvšího se člena Zhoršené Qwality v podobě kytaristy Čerta, oprášil a očistil podceňovaného bubeníka Kocáka a objevil jeho kvality zlepšené.
To léto se zrodila legenda v podobě nejstejnější kapely historie. Ztopoř falus!

......a pak se to ještě tolikrát změnilo