Evolet - O kapele | Bandzone.cz

Evolet alternative / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Bábika
  Nezařazeno
 • Kvety (album EVOLET)
  Nezařazeno
 • Kurz potápania (album EVOLET)
  Nezařazeno
 • Slová (album EVOLET)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

EVOLET, vlastným menom Eva Jurčáková je slovenská textárka a pesničkárka žijúca v Brne. Ako sólová pesničkárka vystupuje s akustickou gitarou verejne od roku 2016. S kapelou vystupuje od roku 2019. Jej tvorba je typická intímnymi, autentickými textami.

V roku 2019 vydala Eva debutové eponýmne album EVOLET. Album bolo nominované v cenách slovenského rádia FM v kategórii Album roka, Debut roka a pieseň Kurz potápania v kategórii Skladba roka. Na albume je viditeľný posun od folkových aranží k alternatívnejšiemu, v niektorých piesňach až rockovému zvuku. Nad všetkými aranžérskymi mašličkami na albume vynikne Evin prirodzený, miestami až poetický prejav, ktorý často prechádza od spevu k recitácii (a naopak).

“Album Evolet představuje Evu Jurčákovou jako výrazný objev a další z příjemně narůstající množiny zpívajících autorek, které nepotřebují žádné kvóty či protekci, aby si jich někdo všiml. A přestože v jedné ze skladeb otevřeně přiznává, že se zatím „ztráca v emocionálnom pralese“, ani v nejmenším jí to neubírá na přesvědčivosti. Spíš naopak. Právě ono přiznané hledání, vyrovnávání se s prohrami i zklamáním a ochota hledat odpovědi na otázky, v sobě skrývají autentičnost, která jiným chybí. A právě proto tohle zdařilé debutové album stojí za to poslouchat.”

                                                        hudební publicista Antoník Kocábek pro Magazín UNI

 

Aktuálna zostava kapely:

Eva Jurčáková – texty, akustická giara

Ondřej Čech – basgitara

Jan Orava – bicie

Martin Krajíček - elektrická gitara

Antonín Koutný - synth, mood

 

 

Bio a historie