Eclipse of Heaven - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Eclipse of Heaven alternative-metalcore / Kolín

„Nový song - You“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • You- Issues (2020) 170 ×
 • Nothing Changes- Solitude (2017) 718 ×
 • I Can't Breathe- Solitude (2017) 143 ×
 • Survive- Solitude (2017) 392 ×
 • Everything Is Wrong- Solitude (2017) 87 ×
 • Hold On- Solitude (2017) 60 ×
 • Life Progress- Solitude (2017) 232 ×
 • Reach The Skies- Solitude (2017) 44 ×
 • Break You Cage- Solitude (2017) 36 ×
 • Runaway- Solitude (2017) 222 ×
 • Addiction- Solitude (2017) 357 ×
 • Never Back Down- Solitude (2017) 37 ×
 • Nothing Changes (EP 2015) 761 ×
 • Runaway (EP 2015) 435 ×
 • Life Progress (EP 2015) 398 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Captcha obrázek

Dodatečné info

Obsazení v kapele:

Stanislav Čech - kytary, zpěv
Jan Cerman - kytary
Ondřej Svoboda - bicí

Bio a historie

Historie kapely sahá až do roku 2008, kdy jsme jako středoškolští kamarádi začali zkoušet v garáži, ještě pod původním názvem The Groceries. Hráli jsme především převzaté písně od kapel (Three Day Grace, Breaking Benjamin, Nickelback, Sick Puppies, atd..), které jsme v té době poslouchali. Tehdy si Stanislav Čech řekl, že by to chtělo kapelu posunout a ustálit seskupení. Proto se novými členy stali bubeník Michal Digtyar a bývalý kytarista Jakub Doležal, který převzal post baskytaristy. V této sestavě jsme fungovali přibližně dva roky, ale bohužel moc koncertů se nehrnulo. Nicméně jsme neotáleli a dali jsme prostor ke zrodu třem vlastním skladbám.

 Roky letěly, koncertů příliš nebylo a vlastních písní jsme také moc neměli. Psal se rok 2013 a my jsme měli pocit, že by se něco mělo změnit. Napadlo nás, že bychom naše uskupení rozšířili o dalšího člena, kytaristu, a začali jsme intenzivně hledat. A nakonec jsme ho našli. Novým a zároveň druhým kytaristou se stal Jan Cerman, který přinesl spousty nových nápadů a také přišel s myšlenkou změny jména kapely. Po souhlasu všech členů jsme si od té doby začali říkat Eclipse of Heaven.

 Vlivem nové krve v podání Jan Cermana jsme začali tvořit další vlastních písně. Byly pro nás tehdy více techničtěji propracovanější a vedlo nás to tedy, abychom byli více zavření ve zkušebně. Nicméně ne všem toto časové vytížení vyhovovalo, a proto se z těchto důvodů rozhodl Jakub Doležal kapelu opustit. Takže jsme měli o jednoho člena méně, byli jsme bez baskytaristy. Naštěstí jsme nelenili a objevili jsme novou posilu na post baskytaristy a to v podání Petra Čermocha.

 V tomto seskupení jsme chvíli působili, ale stále jsme měli pocit, že při tvorbě a hledání vlastního stylu něco chybí. Nakonec jsme dospěli k názoru, že bychom potřebovali někoho, kdo umí pořádně zařvat do mikrofonu. Proto naše řady doplnil náš kamarád Jan Svatoš a my jsme konečně mohli rozvíjet náš vlastní hudební styl. V V kompletní sestavě, začali jsme pracovat na dalších vlastních skladbách.

 Právě probíhala poslední čtvrtina roku 2016 a naše pilná práce nám přinesla ovoce. Měli jsme dostatek všech materiálů pro tvorbu našeho prvního alba. Zalezli jsme tedy do studia, pilně aranžovali skladby, tvořili zpěvové linky, skládaly texty, až se nám nakonec v lednu roku 2017 zrodilo naše první CD. Nazvali jsme ho jednoduše Solitude.

 Po vydání naší debutovky, v únoru 2017, došlo opět k personálním změnám v naší kapele. Odešel od nás dlouholetý člen a kamarád bubeník Michal Digtyar. Nevěděli jsme co máme dělat, potřebovali jsme nějaký motor, který by nás vedl a pouštět bicí z backtracku se nám zrovna nezamlouvalo. Proto jsme si našli na post bubeníka nového člena tím se stal Ondřej Svoboda. Koncerty se začaly hrnout, hráli jsem s různými kapelami, hráli jsme na různých místech.

 Během léta 2017 jsme začali natáčet náš první videoklip ke skladbě Survive z naší debutové desky Solitude. Oficiálně spatřil světlo světa koncem ledna roku 2018.

V létě roku 2018 jsme dostali do schizofrenní situace, jelikož z důvodu časové tísně se nás rozhodl opustit Petr Čermoch. Jeho kreativní basové linky tvořili tvář Eclipse of Heaven a my nevěděli, kdo nám vyplní tuto prázdnotu. Avšak jsme dali hlavy dohromady a našli jsme řešení, nechtěli jsme nikoho dalšího do kapely. A proto se postu baskytaristy ujal náš zpěvák a „screamař“ Jan Svatoš. Od té doby máme sice o jeho člena méně, ale co se týče nástrojů, jsme kompletní.