Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Embrace the Darkness melodic-death / Kuřim

„Všechny songy nově zdarma ke stáhnutí!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Rap, Jódlování
Nástrojové obsazení: Balalajka
Nástrojové obsazení: Niněra
Nástrojové obsazení: Banjo, Ukulele
Nástrojové obsazení: Violoncello

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Captcha obrázek

Dodatečné info

Sestava 2012-doposud:

Aleš ( Seth ) Krupica - growl

Jindra Vincenc - kytara

Martin Zejda - kytara

Jan Šmerda - Basa

Venca Nováček - Bicí (2017-????)

 Stanislav ( Thar ) Žoldak - Housle (2015-????)

 

 

ex-members:

Petr Hejč - Bicí ( 2012-2016 )

David Němeček - Housle ( 2013-2015 )

Aneta Hačková - Vocal ( 2012-2013 )

 

Bio a historie

Bylo nebylo - aneb za všem hledej práci....

Jednoho dne v lětě 2012 se Seth sešel s Jindrou kvůli doporučení wifi routeru.

Jak jinak než u piva se tedy začaly rodit zárodky Embrace the Darkness. Seth řekl že umí trochu growlit a Jindra uměl trochu hrát na kytaru, a znal pár lidí, kteří taky hrají na nástroje.

A tak slovo dalo slovo, mobilní telefony se pospojovaly a během jednoho večera jsme měli zárodek EtD stále ještě bezejména v základní formě Seth (Growl) ,Martin (Kytara) ,Jindra (Kytara), Petr (Bici) a  Honza (Basa).

A věci se daly do pohybu...

Začali jsme zkoušet nějáke covery a hledat další posilu naší bandy - dívčí hlas a klávesy. Domluvili jsme se, že naším vyvoleným stylem bude Melodic-Death metal s trochou Doom Metalové myšlenky. Jako náš hlavní idol jsme si zvolili Insomnium a Draconian.

Na hlas jsme sehnali Anet, post kláves však přes velké útrapy zůstal prázdný.

A tak jsme v této sestavě zkoušeli až do našeho prvního neoficialního koncertu na párty v Březině, kde jsme představili i svůj první vál - Revenge ( In the Dark Woods ). Ohlasy byly vcelku solidní tak jsme se rozhodli to nezabalit. Bohužel na jaře 2013 kvůli nedorozuměním odchází Anet z kapely, a tak je nás zase jen 5.

Když chceš klávesy, pořiď si housle...

Na jaře 2013 začínají vznikat další songy, akorát je nemáme nemáme přes léto dost času sehrát. Jeden pátek se Jindra zpozdil na zkoušku a Martin přivedl svého kamaráda Davida, který umí hrát na housle, aby si s náma zablblnul. Po přehození pár nástrojů hrají novou písničku For The Salvation bez kytary ale s houslemi. A v tu ránu se začíná rodit myšlenka proč vlastně nemáme v kapele housle (?). Po týdnu se tedy David přidává ke kapele a již jsme kompletní...

V roce 2013 jsme vlezli celí nervózní na prkna slávy v klubu m13 a odehráli svůj historicky první koncert. S velkou podporou davu jsme se rozhodli v tomto pokračovat a tak jsme mezi lety 2014-2015 odehráli několik koncertů s velmi kvalitními kapelami jako např. Soulwound (FIN) Mortalium (UKR) nebo Root (CZE). Na jaře 2015 pak v lednu zahajujeme pauzu kvuli studiu některých členů a především abychom mohli nahrát single.

V dubnu 2015 jsme vstoupili do studia SONIDOS abychom nahráli náš první kus, který se jmenuje The Nameless One. Bohužel poté odchází náš houslista David.

Ale příběh dále pokračuje...

Do kapely přichází v červenci 2015 houslista Standa a poměrně rychle se zapracovává do sestavy a již po týdnu hraje svůj první koncert. Zároveň slavíme postup do semifinále a posléze do finále soutěže SPARK FRESH BLOOD kde nakonec končíme na 9. místě. Zároveň se začínají tvořit první plány na vznik našeho prvního EP.

...The Nameless...

Koncem řijna 2015 se tedy pomalu střídáme v nahrávacím studiu SONIDOS, kde nahráváme místo původně plánovaných tří písní písně 4. Konkrétně Victim Of Myself, For The Salvation, Suffered Life a neplánovaně i Falling Snow. Práce se sice trochu protahují nad plán, a skrze grafiku nastává zdržení v tvorbě fyzického CD, ale 20. února 2016 konečně začínáme CD streamovat. V březnu vychází posléze i fyzicky.  Album bylo pokřtěno 14.května 2016 na brněnské MELODCE.

Změna na pozici bubeníka...

Rok 2016 byl dosud vůbec nejbohatším na koncerty, a měli jsme si možnost zahrát i s mnoha kvalitními českými kapelami jako třeba Minority Sound, Postcards From Arkham nebo Somnus Aeternus. Bohužel na konci roku nás opouští Petr ( bicí ), a proto hledáme náhradu. Ta se objevila velmi brzy, a tak jsem začátkem roku 2017 přivítali do svých řad zkušeného Vencu Nováčka. Zároveň jsme konečně udělali kapelní merch, a počali s plánováním naší první tour...